У ПНУ відбулися урочистості з нагоди Дня Університету

 

 

15 травня з нагоди Дня університету та 25-річчя отримання статусу "університету" відбулося урочисте засідання Вченої ради.

 

У святковій академії взяли участь представники ректорату, члени Вченої ради, професорсько-викладацький склад, члени Наглядової ради університету, почесні доктори та професори Університету, ветерани, колишні випускники, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, студенти.

 

Запрошеними гостями свята стали колишні ректори Прикарпатського національного університету - Академік Національної академії педагогічних наук України, професор Віталій Іванович Кононенко, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Богдан Костянтинович Остафійчук та представники університетів-партнерів з Республіки Польща, зокрема, Краківської Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташіца, Варшавського університету Жешувського університету, Ягеллонського університету, а також професор Фінансово-економічного інституту м.Душанбе (Республіка Таджикистан) Фахріддін Мірзоахметов. 

 

Відкрив урочисте засідання Вченої ради університету ректор, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. У своєму вітальному виступі він зазначив, що Прикарпатський національний університет, який сьогодні відзначає своє 77-річчя, став першим Університетом незалежної України, адже 25-років тому отримав статус "університету".

 

"За 25 років наш Університет став класичним Університетом, який виховав нове покоління викладачів та студентів", - наголосив ректор Ігор Цепенда

 

Прикарпатський національний університет – один із найрейтинговіших вищих навчальних закладів в Україні, партнером якого нині є не тільки вітчизняні університети, а й вищі навчальні заклади Європи, США, Китаю, Туреччини та інших країн світу. За роки багаторічної діяльності наш вищий навчальний заклад підготував десятки тисяч спеціалістів, які сьогодні успішно працюють у різних освітніх установах, відомствах, органах державної влади, громадських організаціях, тощо.

 

З нагоди Дня університету та 25-річчя отримання статусу Університету ректор подякував колективу за щоденну самовіддану працю на благо розвитку рідної Alma Mater та побажав усім здоров’я, натхнення у творенні нових наукових проектів та ідей, успіхів у всіх добрих справах і починаннях. 

 

У свою чергу з привітаннями до колективу звернулися заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк та заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, які, до речі, є колишніми випускниками Університету. Виступаючі високо оцінили діяльність Прикарпатського національного університету на теренах Івано-Франківщини та висловили побажання нових відкриттів і перемог у царині науки, успіхів у вихованні молодого покоління.

 

З вітальним словом перед присутніми також виступив заступник міського голови Івано-Франківська Олександр Левицький, який відзначив активну участь викладачів та студентів Прикарпатського національного університету в житті міста та побажав нашому колективу подальших професійних успіхів.  

 

За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освіти, науки і виховання студентської молоді, з нагоди 77-річчя з дня заснування Університету та 25-річчя отримання статусу Університету найкращих працівників було відзначено державними та відомчими нагородами, Почесними грамотами та грамотами обласної адміністрації та обласної ради, Подяками міського голови Івано-Франківська та Грамотами Івано-Франківського міського виконавчого комітету, університетськими нагородами. 

 

Під час святкового засідання Вченої ради відбулася урочиста академія з нагоди вручення диплому «Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» директору Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, доктору історичних наук, професору, свого часу випускнику університету, Миколі Романовичу Литвину.

 

Варто зазначити, що в період 1974–1979 р. Микола Литвин навчався на історико-педагогічному факультеті Івано-Франківського педагогічного інституту ім.В.Стефаника, обирався головою Студентського наукового товариства, був лауреатом республіканських і всесоюзних конкурсів студентських наукових робіт.

 

Лаудацію на честь директора Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, доктора історичних наук, професора Миколи Романовича Литвина виголосив кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігор Райківський.

 

Ректор університету, професор Ігор Цепенда провів церемонію посвяти у почесні доктори після чого «Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» Микола Литвин виголосив свою інавгураційну доповідь. 

 

Під час урочистого засідання Вченої ради відбувся святковий концерт, який підготували викладачі та студенти Навчально-наукового інституту мистецтв, а також цьогорічні переможці університетського фестивалю-конкурсу студентської мистецької творчості "Весняна хвиля".  


16.05.2017 811 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

223
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1539 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1807 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2627
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2369 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7603

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

375

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1085

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1158

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1944
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

327
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

706
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

944
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

973
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1998
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1050
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35195 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

325
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

533
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

673
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1000