У Північній Кореї бояться, що "жовтий пил" з Китаю принесе коронавірус

Північнокорейське телебачення попередило глядачів, що до складу "жовтого пилу" входять "токсичний матеріал, вірус та патогенний мікроорганізм"


Уряд Північної Кореї попередив своїх громадян залишатися в приміщенні через побоювання, що "жовтий пил", що дме з Китаю, може принести з собою коронавірус.

Вулиці столиці Пхеньяну в четвер після попередження практично спорожніли.

Уряд держави стверджує, що в країні не має коронавірусу, але з січня запроваджено стані підвищеної готовності із суворим закриттям кордонів та обмеженням руху.

Зв’язок між сезонними пиловими хмарами та Covid-19 науково не підтверджений.

Команда ВВС зазначає, що уряд Туркменістану також стверджує, що пил насичений вірусами та радить громадянам носити маски.

Вони заперечують спробу приховати спалах.


"Вторгнення шкідливих вірусів"

Підконтрольне уряду Корейське центральне телебачення (KCTV) транслювало в середу спеціальні випуски погоди, попереджаючи про приплив жовтого пилу наступного дня. Також оголосили про загальнонаціональну заборону будівельних робіт на відкритому повітрі.

Жовтий пил з до піску з монгольської та китайської пустель, який задуває в Північну та Південну Корею в цю пору року. Він змішується з отруйним пилом, який роками викликав занепокоєння в галузі здоров'я в обох країнах.


Південна Корея і таємниця "жовтого пилу"

У четвер в урядовій газеті "Родонг Сінмун", заявили, що "всі працівники ... повинні чітко усвідомлювати небезпеку вторгнення шкідливих вірусів" у відповідь на хмару пилу.

Посольства також повідомили, що отримали попередження щодо пилових бур у Пхеньяні.

Посольство Росії в Пхеньяні повідомило на своїй сторінці у Facebook, що міністерство закордонних справ Північної Кореї попередило його та інші дипломатичні місії та міжнародні організації в країні про пилову бурю, рекомендуючи всім іноземцям залишатися вдома і щільно закрити вікна.


Чи можуть хмари пилу принести Covid-19?

Північнокорейські державні ЗМІ обґрунтовують, що дослідження, що пов'язують розповсюдження коронавірусу повітряно-крапельним шляхом, означають, що "варто серйозно сприймати вхідний потік жовтого пилу", повідомляє спеціалізований сайт новин NK News

Американські центри контролю за хворобами заявили, що коронавірус може залишатися у повітрі впродовж годин. Однак там також сказано, що вкрай рідко хтось заражається таким чином - особливо на відкритому повітрі. Основний спосіб зараження людей полягає в тому, що він знаходиться в безпосередній близькості від інфікованої особи, яка кашляє, чхає або розмовляє, поширюючи вірус крапельно.

ЗМІ сусідньої Південної Кореї також відхилили припущення, що жовтий пил з Китаю може поширити Covid-19 на Північ.

Попри твердження, що в країні немає випадків захворювання на коронавірус, є глибокі побоювання щодо Covid-19 у Північній Кореї, а лідер Кім Чен Ин проводить зустрічі на високому рівні, щоб забезпечити збереження жорстких карантинних обмежень.

Аналітики заявляють, що малоймовірно, щоб у  Північній Кореї взагалі не зафіксовано випадків коронавірусу.

Прогнозують, що Корейський півострів очиститься від пилу до п’ятниці, і таким залишатиметься й впродовж вихідних.

за матеріалами BBC


23.10.2020 17860
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9369 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

188

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488