У старому підручнику перший розділ називався «Україна під час Другої світової війни», у новому — «Велика вітчизняна війна». Раніше Організація українських націоналістів була описана трьома абзацами, тепер — одним реченням: «Боротьбу проти сталінського тоталітаризму в краї очолила Організація українських націоналістів (ОУН), яка нараховувала близько 20 тисяч». Загибель Романа Шухевича та Степана Бандери в обох книжках не описана.
Помаранчевій революції в попередній «Історії України» був відведений розділ, у новій — два абзаци. «Опозиція вдалася до протестних акцій... повністю паралізувала роботу центральних органів влади...» — пишуть автори книги.
Між іншим, в «історію» введено і біографію теперішнього Президента України Віктора Януковича, в якій згадувались його дві судимості. Це зазначено у підручнику для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, випущеному у 2010-му, копії якого має «Українська правда». Принаймні, за цим підручником абітурієнти готувалися до тестів для вступу у Виші у 2011 році.
Старший викладач історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, кандидат історичних наук Таміла Лахач про описані зміни в підручниках говорить таке:
— Ми ще нічого конкретно не знаємо — які можуть бути коментарі? Особисто нас не запрошували долучитися до події його видання, в очі сторінок цих жоден наш викладач не бачив, хоча шукали його навіть в інтернеті. Ось коли матимемо на руках цю «історію», тоді вже можна буде про щось говорити. А якщо розглядати сам факт того, що висвітлені судимості Януковича, навіть і не знаю, наскільки це коректно. З іншого боку — правда, і чого її приховувати.
— Розглядати можливий факт внесення біографії теперішнього Президента України у підручник з історії — в принципі, нормально, — ділиться з «Полтавщиною» доцент, кандидат історичних наук ПНПУ імені В. Г. Короленка Ірина Діптан. — Якого Президента обирали, таку біографію і маємо.