
Реформа інтернатів – нові випробування для дітей та педагогів. Вчителі та батьки Перегінської школи-інтернату б’ють на сполох.
Певні, їх заклад незабаром ліквідують. І це попри те, що кілька тижнів тому перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій пообіцяв педколективу жодних радикальних дій.
«Наша позиція наступна: по всіх закладах - індивідуальний підхід до кожного. Отак сідаємо і думаємо, як будемо виходити з цієї ситуації», - говорить Гладій.
Вирішили створити спеціальну комісію, у яку увійдуть представники обласного Департаменту освіти, депутати обласної, районної рад та самі педагоги Перегінської школи-інтернату. Бо лише спільними зусиллями, переконує Василь Гладій, варто вирішувати подальшу долю закладу
«Все має бути конкретно. Потрібно напрацювати пропозиції, приїхати до людей. Отак , щоб люди зібралися і по-прізвищах пройтися. По усіх працівниках», - каже перший заступник голови облради.
Втім з педколективом так ніхто і не зустрівся. За підтримкою викладачі та батьки звернулись до депутата Долинської РДА, координатора партії «ВОЛЯ» в Долинському районі Івана Диріва. Спільно вони вкотре навідались до керівництва облради.
«На сайті обласної ради з’явився проект рішення про ліквідацію. Слова свого Василь Гладій так і не дотримав. І це падає тінь не лише на нього, як керівника, але й на усю обласну раду», - каже Іван Дирів.
«Це тільки проект. А проект він для того і є проект, що його можна міняти», - відповів голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
Комісія є, переконує директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович. Каже, нині розробляється план трансформації інтернату. До роботи пропонує долучитись і педколективу.
«Цей процес не є виключно в нашій області. Він іде по всій Україні. На сьогоднішній день при навантаженні 50-ти дітей 88 працівників, які є у вашому закладі вартість навчання однієї дитини майже 224 тис. грн. Коли ми бачимо прогноз розвитку вашого інтернату, то оцінюємо, що в наступний навчальний рік вартість навчання може скочити в 400 тис. Тому виникає величезна загроза обвалу навчальної мережі», - говорить Кімакович.
Тим часом ані педагоги, ані батьки здаватися не збираються. І обіцяють у такому ж складі з’явитись на наступній сесії облради. Де й буде вирішуватись подальша доля Перегінської школи-інтернату.