У Надвірнянському районі знаходиться єдиний на Прикарпатті унікальний природний заповідник «Горгани», який містить, зокрема, масив сосни кедрової європейської.
Про це розповіла в ході зустрічі завідувач відділу краєзнавчої літератури Р. Грушецька.
Працівник сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани» Людмила Кравчук зробила презентацію заповідника, розповіла про основні завдання: охорона території, збереження флори і фауни, науково-дослідна, видавнича діяльність, еколого-просвітницька робота тощо.
Заповідник є справжнім національним скарбом. Збереження, дбайливе його використання – обов’язок не лише працівників заповідника, але й жителів краю, адже ми повинні залишити цей скарб нащадкам – вважає Людмила Петрівна.
Присутні переглянули відеофільм «Таємничі Горгани». Раїса Грушецька провела огляд книг, брошур, рекламних буклетів про заповідник «Горгани», які є у фонді краєзнавчого відділу.
11 січня – День заповідників. Вперше цей день почали відзначати у 1997 р. за ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Сучасна мережа заповідників України відіграє важливу роль у збереженні біологічного і ландшафтного розмаїття, підтримки екологічної рівноваги в природі.
ДОВІДКА: Природний заповідник "Ґорґани" - природоохоронна, науково-дослідна установа. Основні його завдання: збереження природних комплексів та об'єктів, проведення наукових досліджень і моніторингу за станом природного середовища, опрацювання природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань. Особливе місце займає - збереження унікальних пралісів, зокрема за участю сосни кедрової європейської (Pinus cembra L.). Площа заповідника 5344,2 га, охоронної зони довкола - 3852,8 га. Заповідник складається з двох природоохоронних науково-дослідних відділень - Ґорґанського і Черниківського.