У морози й заметіль, без сіна та води: прикарпатець вигнав коней жити у поле (ФОТО/ВІДЕО)

Жителі села Тисменичани, що в Івано-Франківській територіальній громаді, скаржаться на свого сусіда. Під час морозів та хуртовини чоловік виганяє у поле своїх коней – а там без їжі та сіна залишає їх ночувати.

Односельці кажуть, що в таких умовах тварини перебували цілодобово впродовж тижнів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Село Тисменичани. Надворі - мінус 5, поривчастий вітер та снігопад. За сотні метрів від житлових будинків – місцеве пасовище. Посеред поля в таких умовах стоять троє коней. Двоє дорослих на прив'язі та лоша. Довкола - ані сіна, ані якихось кормів. Місцевий житель Віктор Федунишин розповідає, що тварини випасалися на цьому полі від осені. Проте, коли настала зима і погода значно погіршилася, господар коней не забрав до хліва.

"Неодноразово ходив, бо вони були неподалік моєї хати, і дивився, чи він приносив щось їсти чи пити. Не бачив такого. Я питався його, для чого він тримає у такі морози тварин надворі, а він просто говорить, що не має чим їх годувати, не має де їх тримати. А причину, чому не хоче продати, він не пояснює", - каже Віктор Федунишин.

Селяни не раз зверталися до місцевої влади та поліції. Також збирали підписи та безпосередньо говорили із господарем тварин. Результату немає жодного, каже житель Тисменичан Віталій Луцюк.

"Та були й дільничний, і голова сільської ради. Він приходить, падає на землю, цілує землю, каже, що останній раз таке. Це вже купу років таке, один кінь в нього уже здох".

Місцеві жителі розповідають, що після одного візиту поліції чоловік все ж продав своїх биків. А коней – відмовляється. Господаря цих тварин звати Дмитро Чуйко. Односельці показали нам будинок, де проживає чоловік. Але поспілкуватися з ним не вдалося – з домівки ніхто не вийшов.

Радник міського голови Франківська від села Тисменичани Сергій Баланюк розповів, що чоловіка притягали до адміністративної відповідальності. Він неодноразово обіцяв, що буде виправлятися. Проте, каже Сергій Баланюк, вплинути на цього господаря не може навіть його родина.

"Чому така поведінка людини? Вона як одержима, людина хоче тримати багато тварин, але втримати їх не має змоги. Ми не маємо права якісь висновки робити щодо адекватності цієї людини, тільки медицина може це встановити. Сусіди просять не притягати до відповідальності, тому що там матеріальний стан надзвичайно складний", - зазначив Сергій Баланюк.

Аби притягнути господаря тварин до відповідальності, потрібно створити комісію на чолі зі старостою села. До неї мають увійти місцеві депутати, поліція, а також можуть долучитися місцеві жителі та представники Держпродспоживслужби. Комісія повинна зібрати усі докази щодо жорстокого поводження з цими тваринами, а опісля - подавати до суду на їхнього господаря. Про це нам розповів начальник Надвірнянського управління Держпродспоживслужби Іван Гурмак.

"Тут тільки один вихід – подавати до суду за жорстоке поводження з тваринами. Тільки суд може змусити чи вилучити, чи здати від нього худобу, а йому на рахунок гроші. Ні поліція, ні ми не маємо права це зробити. Обов’язково, коли ця комісія буде працювати, беремо професійну камеру, аби це все зафіксувати", - каже Іван Гурмак.

За його словами, через таке утримання тварини можуть отримати переохолодження, запальні процеси, в найгіршому випадку їм загрожує загибель.

Суспільне звернулося до речниці обласної поліції Христини Максимчак, аби отримати інформацію щодо заяв, які подавали на власника тварин. Однак коментаря досі немає.


Читайте також:

Загинули на морозі: у Франківську невідомі викинули червонокнижних кажанів на сніг (ФОТО)

Кажани, яких у Франківську викинули на лютий мороз, одужують (ВІДЕО)


16.02.2021 1584
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739