
У четвер, 12 грудня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету відкрилася дводенна IV науково-практична конференція з міжнародною участю «На межі компетенції психіатрії та неврології: розлади у немовлят, підлітків та молоді».
Захід відбувається за сприяння Американської академії дитячої та підліткової психіатрії, ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії» МОЗ України, ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України», ДУ «Інститут неврології, психіатрії, наркології НАМН України», ДУ «Інститут педіатрії, акушерства, гінекології НАМН України», Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОДА.
Серед його учасників – спеціалісти в галузі психіатрії, неврології, нейробіології, психології, соціальні працівники, лікарі загальної практики сімейної медицини як Івано-Франківської області, так і Харківщини, Київщини, Львівщини та Закарпаття.
Як зазначив завідувач кафедри психіатрії ІФ НМУ Михайло Винник, конференція проходить під символічною назвою, адже і психологи, і неврологи займаються проблемою, яка пов’язана із недугами головного мозку. Разом з тим, сьогодні розвиток сучасних нейронаук також супроводжується зближенням цих двох профілів. «Надзвичайно актуальним є те, що більшість виступів буде присвячено дитячій психіатрії та неврології, бо саме у сучасних умовах багато проблем починаються в утробі матері та в ранньому періоді дитини після народження. Тому вкотре нагадуємо, що рання діагностика та завчасне лікування дає велику перспективу у майбутньому для цих діток», - говорить спеціаліст. Він додає, що більшість захворювань спричинені зовнішніми та внутрішніми чинниками під час вагітності, які мають надзвичайно потужний вплив на формування та розвиток головного мозку у дитини. Такі проблеми лікарі можуть побачити вже в перші місяці, або й перші роки життя, які називаються патологіями розвитку – розумова відсталість, розлади аутистичного спектра, синдром дефіциту уваги та гіперактивність у дітей.
За словами голови секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, завідувача відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України» Ігоря Марценковського, на конференції зібралися фахівці, які обговорюють проблематику з різних сторін та позицій пов’язану з розладами психіки та неврологічних патологій, оскільки ця тематика за своєю специфікою є дуже складна. «Безумовно злиття цих двох спеціальностей не відбудеться, ми просуваємося вперед, - наголошує експерт. – Та все ж маємо брати до уваги різні думки щодо проблеми психічних розладів, що дає змогу в ширшому аспекті зрозуміти дану патологію».
За цей час присутні також матимуть змогу почути доповіді фахівців зі Сполучених Штатів Америки та Ізраїлю, зокрема, Dr. Boris Lorberg, M.D., M.B.A., (Worcester, MA, USA), Dr. Robert Klaehn (Arizona, USA), Dr. Gabriel Vainstein (Tel Aviv, Israel).
Зокрема, у своїх виступах спікери акцентуватимуть на питаннях клінічної типології та терапії рухових розладів, рухових розладів при психічних захворюваннях, психічних симптомах при захворюваннях екстрапірамідної системи; розладах з дефіцитом уваги та гіперактивністю; клінічних особливостях та терапії в різних вікових групах, психологічних та психосоціальних втручань; організації освітнього процесу, фармакотерапії при розладах із дефіцитом уваги та гіперактивністю, диференційованого застосування психостимуляторів, інших лікарських засобів, що спирається на принципи наукової доказовості, психічних симптомах при неврологічних захворюваннях, больових синдромів з атиповим перебігом при психічних та неврологічних захворюваннях, лікувального харчування в психіатрії та неврології.
Захід організований секцією дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, Асоціацією дитячих неврологів України, Незалежною асоціацією психологів, ДВНЗом «Івано-Франківський національний медичний університет» та Благодійним фондом Розвитку інновацій медицини «РІМОН».