У медуніверситеті відбувається міжнародна науково-практична конференція

У четвер, 12 грудня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету відкрилася дводенна IV науково-практична конференція з міжнародною участю «На межі компетенції психіатрії та неврології: розлади у немовлят, підлітків та молоді».

Захід відбувається за сприяння Американської академії дитячої та підліткової психіатрії, ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії» МОЗ України, ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України», ДУ «Інститут неврології, психіатрії, наркології НАМН України», ДУ «Інститут педіатрії, акушерства, гінекології НАМН України», Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОДА.

Серед його учасників – спеціалісти в галузі психіатрії, неврології, нейробіології, психології, соціальні працівники, лікарі загальної практики сімейної медицини як Івано-Франківської області, так і Харківщини, Київщини, Львівщини та Закарпаття.  

Як зазначив завідувач кафедри психіатрії ІФ НМУ Михайло Винник, конференція проходить під символічною назвою, адже і психологи, і неврологи займаються проблемою, яка пов’язана із недугами головного мозку. Разом з тим, сьогодні розвиток сучасних нейронаук також супроводжується зближенням цих двох профілів. «Надзвичайно актуальним є те, що більшість виступів буде присвячено дитячій психіатрії та неврології, бо саме у сучасних умовах багато проблем починаються в утробі матері та в ранньому періоді дитини після народження. Тому вкотре нагадуємо, що рання діагностика та завчасне лікування дає велику перспективу у майбутньому для цих діток», - говорить спеціаліст. Він додає, що більшість захворювань спричинені зовнішніми та внутрішніми чинниками під час вагітності, які мають надзвичайно потужний вплив на формування та розвиток головного мозку у дитини. Такі проблеми лікарі можуть побачити вже в перші місяці, або й перші роки життя, які називаються патологіями розвитку – розумова відсталість, розлади аутистичного спектра, синдром дефіциту уваги та гіперактивність у дітей.

За словами голови секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, завідувача відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України» Ігоря Марценковського, на конференції зібралися фахівці, які обговорюють проблематику з різних сторін та позицій пов’язану з розладами психіки та неврологічних патологій, оскільки ця тематика за своєю специфікою є дуже складна. «Безумовно злиття цих двох спеціальностей не відбудеться, ми просуваємося вперед, - наголошує експерт. – Та все ж маємо брати до уваги різні думки щодо проблеми психічних розладів, що дає змогу в ширшому аспекті зрозуміти дану патологію».

За цей час присутні також матимуть змогу почути доповіді фахівців зі Сполучених Штатів Америки та Ізраїлю, зокрема, Dr. Boris Lorberg, M.D., M.B.A., (Worcester, MA, USA), Dr. Robert Klaehn (Arizona, USA), Dr. Gabriel Vainstein (Tel Aviv, Israel).

Зокрема, у своїх виступах спікери акцентуватимуть на питаннях клінічної типології та терапії рухових розладів, рухових розладів при психічних захворюваннях, психічних симптомах при захворюваннях екстрапірамідної системи; розладах з дефіцитом уваги та гіперактивністю; клінічних особливостях та терапії в різних вікових групах, психологічних та психосоціальних втручань; організації освітнього процесу, фармакотерапії при розладах із дефіцитом уваги та гіперактивністю, диференційованого застосування психостимуляторів, інших лікарських засобів, що спирається на принципи наукової доказовості, психічних симптомах при неврологічних захворюваннях, больових синдромів з атиповим перебігом при психічних та неврологічних захворюваннях, лікувального харчування в психіатрії та неврології.

Захід організований секцією дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, Асоціацією дитячих неврологів України, Незалежною асоціацією психологів, ДВНЗом «Івано-Франківський національний медичний університет» та Благодійним фондом Розвитку інновацій медицини «РІМОН».


13.12.2019 1232
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

772
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

387
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14144 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1622
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

907
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6241

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

676

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1502

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1194
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

554
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

692
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1617
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

634
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

923
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5963
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13804
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

296
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

591
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

524
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

838 2