У Львівській залізниці вважають, що відміна потягів до Шепетівки та до Стрия є шляхом до європейської системи перевезень

 

Нещодавно ми вже повідомляли про те, що Укразалізниця вже у найближчому майбутньому скасує два потяги, що курсують з Івано-Франківська: до Стрия та до Шепетівки.

 

Сьогодні ж Львівська залізниця оприлюднила свою позицію щодо причин таких дій.

 

"Оптимізація пасажирських і приміських перевезень – це нагальна потреба сьогодення. Зміни, які відбудуться у графіку руху поїздів Львівської залізниці спрямовані на перехід до європейської системи перевезень, яка передбачає відмову від нічних поїздів і запровадження швидкісних денних. Зрозуміло, що це викличе певні незручності для пасажирів, які звикли користуватися «готелями на колесах», але без цього неможливо якісно змінити спосіб надання послуг із перевезення пасажирів.

 

Тим паче, що скасування низки поїздів або ж перехід до їхнього курсування в окремі дні тижня зовсім не означає, що залізниця не зможе забезпечити перевезення пасажирів у звичних кількостях. Кроки, які робить магістраль – це кроки до чіткого моніторингу пасажиропотоків і можливості оперативно реагувати на потреби пасажира. Поїзди, які користуються попитом і рівномірно заселені – курсуватимуть і надалі, а от ті, які напівпорожні – будуть розформовані і вагони з них при потребі можна буде додати у склад популярних поїздів.

 

Процес оптимізації пасажирського і приміського секторів залізниці, звичайно, торкнеться сотень, а то й тисяч працівників, однак мова зовсім не йде про їх скорочення, як то стверджують деякі недоброзичливці. На сьогодні жоден працівник залізниці не отримав повідомлення про скорочення, залізничників, вивільнених від одного виду роботи натомість забезпечують іншою роботою. Керівництво залізниці усвідомлює острах працівників і напругу, яка виникла унаслідок рішення про скасування деяких поїздів, але нагадує, що цей крок хоч і вимушений, але цілком обґрунтований.

 

Близько 80% парку пасажирських вагонів відслужили свій експлуатаційний термін або ж перебувають на його межі. Для того, щоб забезпечити заробітною платнею увесь багатотисячний колектив залізниці, а це понад 55 тисяч осіб, магістраль повинна отримувати прибуток. Львівська залізниця є державним комерційним підприємством, яке заробляє кошти на вантажних перевезеннях, дотуючи у той же час збиткові пасажирські. До прикладу, у 2010 році збитки Львівської магістралі від перевезення у приміському та пасажирському сполученні сягнути майже 1,4 млрд. грн., а компенсації становили лише 31 млн. грн. До прикладу, збитки за шість місяців цього року – 730,6 млн. грн., а компенсації – 15,3 млн. грн. 25 категорій пільговиків традиційно користуються послугами залізниці і так само традиційно витрати за їх перевезення для залізниці залишаються непокритими.

 

Показовою є ситуація з перевезенням студентів. На 2011 рік Міністерством освіти і науки передбачено на компенсацію Львівській залізниці за перевезення студентів 6,1 млн. грн., у той же час вже станом на 1.10.2011 залізниця перевезла студентів на 21 млн. грн., а до кінця року ця цифра ще зросте на кілька мільйонів і різниця у розрахунках ляже тягарем збитків на плечі ЛЗ.

 

Основне завдання залізниці полягає у гарантуванні безпеки при перевезенні пасажирів і вантажів, проте в нинішніх умовах цього досягнути усе важче. З огляду на це, залізниця стає на шлях пошуків виходу з непростого становища. Оптимізація пасажирського і приміського секторів – це перший крок у переході до європейського зразка організації перевезень (перехід на денні поїзди та скорочення тривалості поїздки за рахунок пришвидшення руху), унаслідок чого вдасться удвічі меншою кількістю рухомого складу перевозити ту ж кількість пасажирів, яка є на сьогодні".

 

pravda.if.ua


25.10.2011 2354 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

435
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1668 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3753
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5555
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1755

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

264

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

437

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

957
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

526
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

553
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2043
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

600
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

931
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4997
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1026
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

427 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

668
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

459
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

783