У Львівській залізниці вважають, що відміна потягів до Шепетівки та до Стрия є шляхом до європейської системи перевезень

 

Нещодавно ми вже повідомляли про те, що Укразалізниця вже у найближчому майбутньому скасує два потяги, що курсують з Івано-Франківська: до Стрия та до Шепетівки.

 

Сьогодні ж Львівська залізниця оприлюднила свою позицію щодо причин таких дій.

 

"Оптимізація пасажирських і приміських перевезень – це нагальна потреба сьогодення. Зміни, які відбудуться у графіку руху поїздів Львівської залізниці спрямовані на перехід до європейської системи перевезень, яка передбачає відмову від нічних поїздів і запровадження швидкісних денних. Зрозуміло, що це викличе певні незручності для пасажирів, які звикли користуватися «готелями на колесах», але без цього неможливо якісно змінити спосіб надання послуг із перевезення пасажирів.

 

Тим паче, що скасування низки поїздів або ж перехід до їхнього курсування в окремі дні тижня зовсім не означає, що залізниця не зможе забезпечити перевезення пасажирів у звичних кількостях. Кроки, які робить магістраль – це кроки до чіткого моніторингу пасажиропотоків і можливості оперативно реагувати на потреби пасажира. Поїзди, які користуються попитом і рівномірно заселені – курсуватимуть і надалі, а от ті, які напівпорожні – будуть розформовані і вагони з них при потребі можна буде додати у склад популярних поїздів.

 

Процес оптимізації пасажирського і приміського секторів залізниці, звичайно, торкнеться сотень, а то й тисяч працівників, однак мова зовсім не йде про їх скорочення, як то стверджують деякі недоброзичливці. На сьогодні жоден працівник залізниці не отримав повідомлення про скорочення, залізничників, вивільнених від одного виду роботи натомість забезпечують іншою роботою. Керівництво залізниці усвідомлює острах працівників і напругу, яка виникла унаслідок рішення про скасування деяких поїздів, але нагадує, що цей крок хоч і вимушений, але цілком обґрунтований.

 

Близько 80% парку пасажирських вагонів відслужили свій експлуатаційний термін або ж перебувають на його межі. Для того, щоб забезпечити заробітною платнею увесь багатотисячний колектив залізниці, а це понад 55 тисяч осіб, магістраль повинна отримувати прибуток. Львівська залізниця є державним комерційним підприємством, яке заробляє кошти на вантажних перевезеннях, дотуючи у той же час збиткові пасажирські. До прикладу, у 2010 році збитки Львівської магістралі від перевезення у приміському та пасажирському сполученні сягнути майже 1,4 млрд. грн., а компенсації становили лише 31 млн. грн. До прикладу, збитки за шість місяців цього року – 730,6 млн. грн., а компенсації – 15,3 млн. грн. 25 категорій пільговиків традиційно користуються послугами залізниці і так само традиційно витрати за їх перевезення для залізниці залишаються непокритими.

 

Показовою є ситуація з перевезенням студентів. На 2011 рік Міністерством освіти і науки передбачено на компенсацію Львівській залізниці за перевезення студентів 6,1 млн. грн., у той же час вже станом на 1.10.2011 залізниця перевезла студентів на 21 млн. грн., а до кінця року ця цифра ще зросте на кілька мільйонів і різниця у розрахунках ляже тягарем збитків на плечі ЛЗ.

 

Основне завдання залізниці полягає у гарантуванні безпеки при перевезенні пасажирів і вантажів, проте в нинішніх умовах цього досягнути усе важче. З огляду на це, залізниця стає на шлях пошуків виходу з непростого становища. Оптимізація пасажирського і приміського секторів – це перший крок у переході до європейського зразка організації перевезень (перехід на денні поїзди та скорочення тривалості поїздки за рахунок пришвидшення руху), унаслідок чого вдасться удвічі меншою кількістю рухомого складу перевозити ту ж кількість пасажирів, яка є на сьогодні".

 

pravda.if.ua


25.10.2011 2267 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

414
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1518
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1583
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1570
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5515
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8066 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

832

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1537

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2294

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2304
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

445
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2466
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3854
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2099
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

414
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2334
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3350
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25901 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

726
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

957 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

667
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2209 6