У Львівській залізниці вважають, що відміна потягів до Шепетівки та до Стрия є шляхом до європейської системи перевезень

 

Нещодавно ми вже повідомляли про те, що Укразалізниця вже у найближчому майбутньому скасує два потяги, що курсують з Івано-Франківська: до Стрия та до Шепетівки.

 

Сьогодні ж Львівська залізниця оприлюднила свою позицію щодо причин таких дій.

 

"Оптимізація пасажирських і приміських перевезень – це нагальна потреба сьогодення. Зміни, які відбудуться у графіку руху поїздів Львівської залізниці спрямовані на перехід до європейської системи перевезень, яка передбачає відмову від нічних поїздів і запровадження швидкісних денних. Зрозуміло, що це викличе певні незручності для пасажирів, які звикли користуватися «готелями на колесах», але без цього неможливо якісно змінити спосіб надання послуг із перевезення пасажирів.

 

Тим паче, що скасування низки поїздів або ж перехід до їхнього курсування в окремі дні тижня зовсім не означає, що залізниця не зможе забезпечити перевезення пасажирів у звичних кількостях. Кроки, які робить магістраль – це кроки до чіткого моніторингу пасажиропотоків і можливості оперативно реагувати на потреби пасажира. Поїзди, які користуються попитом і рівномірно заселені – курсуватимуть і надалі, а от ті, які напівпорожні – будуть розформовані і вагони з них при потребі можна буде додати у склад популярних поїздів.

 

Процес оптимізації пасажирського і приміського секторів залізниці, звичайно, торкнеться сотень, а то й тисяч працівників, однак мова зовсім не йде про їх скорочення, як то стверджують деякі недоброзичливці. На сьогодні жоден працівник залізниці не отримав повідомлення про скорочення, залізничників, вивільнених від одного виду роботи натомість забезпечують іншою роботою. Керівництво залізниці усвідомлює острах працівників і напругу, яка виникла унаслідок рішення про скасування деяких поїздів, але нагадує, що цей крок хоч і вимушений, але цілком обґрунтований.

 

Близько 80% парку пасажирських вагонів відслужили свій експлуатаційний термін або ж перебувають на його межі. Для того, щоб забезпечити заробітною платнею увесь багатотисячний колектив залізниці, а це понад 55 тисяч осіб, магістраль повинна отримувати прибуток. Львівська залізниця є державним комерційним підприємством, яке заробляє кошти на вантажних перевезеннях, дотуючи у той же час збиткові пасажирські. До прикладу, у 2010 році збитки Львівської магістралі від перевезення у приміському та пасажирському сполученні сягнути майже 1,4 млрд. грн., а компенсації становили лише 31 млн. грн. До прикладу, збитки за шість місяців цього року – 730,6 млн. грн., а компенсації – 15,3 млн. грн. 25 категорій пільговиків традиційно користуються послугами залізниці і так само традиційно витрати за їх перевезення для залізниці залишаються непокритими.

 

Показовою є ситуація з перевезенням студентів. На 2011 рік Міністерством освіти і науки передбачено на компенсацію Львівській залізниці за перевезення студентів 6,1 млн. грн., у той же час вже станом на 1.10.2011 залізниця перевезла студентів на 21 млн. грн., а до кінця року ця цифра ще зросте на кілька мільйонів і різниця у розрахунках ляже тягарем збитків на плечі ЛЗ.

 

Основне завдання залізниці полягає у гарантуванні безпеки при перевезенні пасажирів і вантажів, проте в нинішніх умовах цього досягнути усе важче. З огляду на це, залізниця стає на шлях пошуків виходу з непростого становища. Оптимізація пасажирського і приміського секторів – це перший крок у переході до європейського зразка організації перевезень (перехід на денні поїзди та скорочення тривалості поїздки за рахунок пришвидшення руху), унаслідок чого вдасться удвічі меншою кількістю рухомого складу перевозити ту ж кількість пасажирів, яка є на сьогодні".

 

pravda.if.ua


25.10.2011 2366 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

144
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13075 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1485
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

812
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6006
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1665

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

586

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1408

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1222

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1120
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

473
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

598
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1516
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

544
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

827
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5861
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13310
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

168
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

482
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

432
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

744 2