Гончарна майстерня, яка віднедавна почала працювати на базі Коломийського дитячого будинку-інтернату, це черговий соціальний проект який запровадила благодійна організація “Українська благодійницька мережа”.
Як і під час свого попереднього проекту (облаштування свічкової майстерні в Снятинському будинку-інтернаті для дітей з особливими потребами) організація дотримується принципу, за яким дітям надається не допомога у вигляді речей, подарунків чи їжі, а можливість творчої реалізації, самовираження, зайняття свого часу. На сьогоднішній день у Коломийському інтернаті перебуває 65 дівчаток.
Кожна зі своїм характером і всі з особливими потребами, і на всіх один вихователь з 10 річним стажем роботи, про яку дівчатка жартома і з любов’ю говорять - “вихователька в нас чемна, слухається”. З одного боку у соціальну плані закладу ніби й нічого не бракує, як по українських мірках - чисті, прибрані кімнати, їжа, медичне обслуговування. А от що стосується дозвілля то тут вже починаються певні нюанси.
Іграшки, в кожного своя, але лише в тих “кому можна”, адже діти з розумовою відсталістю не завжди можуть зрозуміти призначення того чи іншого предмета і, щоб потім не “виловлювати іграшки” в санвузлі їх дітям дають лише під наглядом. Ще передбачені – концерти (власними силами) до кожного свята та трудотерапія (прибирання прилеглої території інтернату). Чи не здалося вам, що у цьому переліку чогось бракує? Як на наш погляд цим дітям в першу чергу не вистачає справи, яка б приносила задоволення і заповнювала вільний час. Адже більшість людей можуть вибирати вид діяльності до своїх вподобань, відвідувати різноманітні гуртки, секції, змінювати роботу чи навіть все життя. А діти з особливими потребами такої можливості не мають. Звісно, їм не доступні всі види діяльності.
Але фахівці твердять, що і вони можуть реалізуватись та розвиватись через мистецтво. І воно для дітей-інвалідів стати можливістю почути, побачити, пізнати та відчути все різноманіття навколишнього середовища. Саме тому Українська благодійницька мережа організувала в Коломийському дитячому будинку-інтернаті гончарну майстерню. Адже гончарство, як вид мистецтва, справляє терапевтичний вплив на психіку дитини з особливими потребами і є доступним для дітей із затримкою розвитку. Тим більше, що глина є безпечним, піддатливим матеріалом, який в руках дитини може стати неповторним витвором мистецтва.
І хто знає, можливо саме завдяки цим заняттям, у Коломиї стане на одного гончара більше.
Для довідки: Коломийський дитячий будинок-інтернат — заклад ІІІ профілю, де проживають вихованки з помірною розумовою відсталістю та відносно збереженими фізичними даними.