У КОЛОМИЇ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ЩЕДРІВОК, МАЛАНОК, КОЛЯДОК ТА ВЕРТЕПІВ (ФОТО)

 

Вже вдруге у Коломиї з ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль маланок, щедрівок, колядок та вертепів «Людям на добро».

 

 Новини Коломиї

 

Цьогоріч кількість бажаючих брати участь в фестивалі була наскільки великою, що спочатку організаторам довелося зробити відбіркові тури у Снятинському і Коломийському районах. Участь в гала-концерті брали 15 кращих колективів.

 

Фестиваль розпочався з благословення владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла, єпископа Коломийського і Косівського УПЦ КП Іоана Бойчука, які шанують, поважають та примножують і відстоюють традиції прикарпатського краю.

 

«Проведення фестивалю «Людям на добро» – це дуже добра місія, започаткована паном Гдичинським, яка відповідає нинішньому часі, адже люди покидають віру, стають байдужими індиферентними , а побувавши на такій коляді,  побачивши колективи, відчувається гордість за наш край. Коляда – це є наше величне багатство, в якому ми виявляємо  любов до Ісуса Христа і до всіх наших традицій. Це є то багатство яке мусимо берегти і примножувати , думаю що ми зуміємо це зробити і нехай фестиваль продовжує жити», – наголосив владика Микола Сімкайло.

 

Фестиваль має на меті в означенні часу творити добро колядою, щедрівкою, маланкою. Два тижні селами та селищами Коломийщини і Снятинщини журі, у складі якого були заслужені та народні артисти України, шукали таланти, а їх виявилось чимало.

 

До участі в гала-концерті потрапили колективи загальноосвітніх шкіл: Ліснохлібичинської, Воскресинецької,  Коломийської  №8,  Попельниківської, Кийданецької,  Стецівської, Сопівської,  Підвисоцької, Тростянецької, Снятинської №1, Орелецької, Ковалівської, а також Будинок дитячої творчості м.Коломиї, Гвіздецька школа мистецтв, Спаський НВК.

 


Колективи ж які не потрапили у фінал,але гарно виступили у відбірковому турі отримали додаткові бонуси – їм вручили сертифікати на туристичні поїздки історичними місцями України.

«Поєднуючи сьогодні Коломийщину і Снятинщину відбиралися ті колективи, які і справді в своєму  багатому арсеналі мають колядки та щедрівки не просто як колядки і щедрівки, а комплекс динамічно розвинутої  тієї чи іншої сцени. Під час оцінювання колективів ми враховували абсолютно все і  динаміка розвитку, драматургія, постановка, голосоподача, голосовідчуття, тобто  ми розглядали виступи дітей таким чином, щоб сам виступ  на сцені мав означення і осягнув все свято», – розповів голова журі фестивалю Заслужений журналіст України Богдан Кучер.

 

Більш як чотири години колективи показували присутнім в Народному домі, як вміють маланкувати, колядувати, танцювати і весь цей час вдячні глядачі, для артистів долонь не шкодували.

 

Переможених на фестивалі не було. Кожен колектив отримав у подарунок від депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського та благодійного фонду «Заради добра» комп’ютерну техніку, а приз за перше місце – сучасний телевізор дістався Гвіздецькій школі мистецтв. І хоч колектив їхній, «Струмочок Покуття»,  доволі молодий, діти займаються з задоволенням та справді захоплюються вивченням пісень та обрядів рідного краю.

 

Ігор Довганюк, директор Гвіздецької школи мистецтв, переконаний, що чим більше буде таких фестивалів тим міцнішатиме надійний фундамент  відродження обрядів і традицій України. «Нам дуже приємно, що ми перемогли в цьому фестивалі, хоча сьогодні всі перемогли, тому що виграло Різдво Всі , без винятку, учасники фестивалю доторкнулися до того найпотаємнішого. Результат колективу «Струмочок Покуття», який вийшов переможцем фестивалю, показує що школа рухається в потрібному напрямку і власне підготовка підростаючого покоління в дусі наших звичаїв і обрядів це є найголовніше,  що може спасти і нас і Україну», – сказав І. Довганюк.

 

«Традиції рідного краю треба берегти і відроджувати, – переконаний ініціатор фестивалю «Людям на добро» Богдан Гдичинський. – Завдяки збереженим традиціям та звичаям ми є українцями і в мене душа співає від радості, що ми сьогодні маємо клад, клад звичаїв, обрядів та традицій які зберігаються з покоління в покоління і яких дотримуємося і сьогодні. Я сподіваюсь, що започаткований фестиваль з кожним роком буде збирати все більшу кількість учасників, а молодь не забуватиме традицій своїх прадідів та буде шанувати звичаї українського народу».

 


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Оксана Островська


29.01.2012 1499 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

871
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

807
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1283
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2667
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1457
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2217 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

782

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

828

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1724

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1722
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

441
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

516
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18428
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7548
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1119
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10835
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

496
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

390
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

564
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

505
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

745