У Коломиї розпочали роботу над створенням парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

 У Коломиї урочисто відкрили симпозіум скульптурів-каменярів на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника.

 

Сім митців з різних регіонів України розпочали працювати над створенням у Коломиї парку скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», який після симпозіуму буде розміщений біля знаменитого та єдиного у всьому світі Музею писанкового розпису. Автором такого задуму виступила коломиянка, шеф-редактор «Коломийських ВІСТИЙ» Оксана Островська.


«Для Коломиї писанка – бренд, який потрібно, на мою думку, розвивати, - розповідає Оксана Островська. –  Не може бути у місті лише один музей. Для того, щоб розвивати цей бренд потрібно створювати нові проекти, на які б із задоволенням дивилися люди. Тому скульптури працюватимуть над проектом «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для того, щоб продовжити ідею Музею писанкового розпису».

 

Історія зародження «писанкового» проекту розпочалася ще два роки тому після засідання круглого столу присвяченого туристичній привабливості міста. Після написання проекту пройшло багато часу, поки комісія Президентського Гранту для обдарованої молоді ухвалила  рішення про присвоєння гранту та виділення коштів на впровадження цієї ідеї. Загальна вартість проекту становить 73,5 тисячі гривень, які підуть на придбання каменю, проживання і харчування скульпторів та організаційні витрати. Не обійшлося без допомоги. За словами автора проекту Оксани Островської, 73,5 тис. гривень – це далеко не ціла вартість проекту. Тому підтримка була вкрай необхідна. Коломийський проект допомогли реалізувати голови Львівської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій – Михайло Костюк та Михайло Вишиванюк. Саме очільники обох областей посприяли у вчасному доставлені каменю та підтримці скульпторів.

 

Долучилися до ідеї створення у Коломиї парку скульптур також міська та районна влади. Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич зазначив, що такі проекти вкрай необхідні Прикарпаттю. «Я гадаю, що для Коломийщини буде значна користь, коли на її території розміщуватиметься такий парк скульптур, - зазначив очільник району. – Цей проект розпочатий на державному рівні, бо у всьому світі Коломия славиться своїм Музеєм писанкового розпису. Тепер ми зможемо туристам показати писанку не лише всередині, але й ззовні та з різних боків».  Позитивно відзначив задум «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» і заступник міського голови Тарас Яворський:

 

- Писанка давно стала візитівкою Коломиї. Ми сьогодні тішимося тим, що є такі ініціативні люди, які впроваджують у нашому місті цікаві проекти. Цей парк безперечно стане окрасою Коломиї.

 

У витоках зародження «писанкової» ідеї у Коломиї стояв директор педагогічного коледжу Валерій Ковтун. Саме спілкування з ним дало поштовх до створення парку скульптур. «Проект «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для Коломиї стане яскравим дійством та розвиватиме Прикарпаття як культурно-мистецький край, - наголосив Валерій Ковтун. –  Протягом симпозіуму провідні скульптури демонструватимуть свою майстерність та вправність у роботі з каменем. Для педагогічного коледжу цей симпозіум ще й стане масштабним майстер-класом, а для наших студентів школою-лабораторією майбутнього мистецтва».

 

Поки на подвір’ї педагогічного коледжу лежать брили каміння, які незабаром перетворяться в унікальні скульптури, виконані досвідченими митцями. Для студентів закладу симпозіум – чудова можливість повчитися мистецтва у знаних скульптурів та взяти безпосередньо активну участь у роботі. Адже одна зі скульптур буде виконана в тандемі скульпторів та студентів. Саме вона прикрашатиме зелений майданчик коледжу.

 

Знайти скульпторів для реалізації проекту було найважче, зізнається Оксана Островська. Оскільки на їхні плечі ляже трудомістка робота, яку потрібно виконати у певно зазначені терміни. «Ми просто вартісно не змогли собі дозволити збільшувати період симпозіуму, як це впроваджено у європейських країнах, - розповідає Оксана Островська. –  Над скульптурами майбутнього парку будуть працювати як молоді і завзяті, так і досвідчені та знані митці. Географія скульптурів різна, проте всі вони погодилися за чітко встановлений термін якісно виконати роботу. Тим паче, вони неабияк загорілися цією ідеєю і вже 23 жовтня нам вдасться побачити результат».

 

До Коломиї на симпозіум погодилися приїхати скульптури з Кам’янець-Подільського, Запоріжжя, Вінниччини, Львова та Івано-Франківська. Серед митців, які долучилися до створення скульптур, є й коломиянин Роман Захарук. Чоловік переконує, приймати участь у такому симпозіумі почесно. «Я гордий з того, що мене запросили на симпозіум. Тема писанки дуже цікава, працювати на неї почесно для скульптора, - розповідає Роман Захарук. –  У писанці поєднана стародавня велич вірування в те, що вона символ життя. Християнство теж внесло особливу духовність у символ писанки. Ідею майбутньої скульптури вже маю. Тема, над якою я працюватиму, дві постаті – чоловіча та жіноча, які й символізують отой початок нашого фізичного життя».

 

Під час урочистого відкриття симпозіуму, отець Іван Остафійчук освятив камені перед роботою та побажав виконати скульптури з Божою допомогою. Після благословення, каменярі дружньо зробили перший удар молотка по каменю та задали старт створенню парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК». Після чого скульптори передали естафету представникам влади, які теж відчули міць каменю.

 

Поспостерігати за видовищним дійством як брили каміння перетворюються в унікальні писанки можуть всі охочі.

 

А урочиста церемонія відкриття унікального парку «7 ЧУДЕСНих ПИСАНОК» відбудеться 23 жовтня о 15 годині біля Музею писанкового розпису.


16.10.2012 2184 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

969
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2566 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2154
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

973

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416