У Коломиї росте число злочинів, скоєних неповнолітніми

 

В Івано-Франківській області, згідно даних за 11 місяців поточного року, злочинність серед неповнолітніх зменшилася на 24 відсотка , однак у Коломиї, навпаки зафіксовано зростання цього показника.

 

Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради.

 

У порівнянні з 2011 роком у Коломиї кількість злочинів скоєних неповнолітніми зросла на 41 відсоток, навіть попри всі заходи, які вживалися відповідними службами. Нині писанкове місто має найвищий показник в області. Попри таку проблему, владу схоже більше цікавлять рейтингові показники міста…

 

Принаймі такий висновок можна зробити зі слів заступника міського голови Коломиї Володимира Тарновецького: «Якщо би відкинути показник злочинності, то за 9 місяців цього року ми в рейтингу мали би по області 8 місце, а в зв’язку з тим, що цей показник введений то ми попадаємо в рейтинг 18. Тобто наскільки злочинність і правопорушення нас відкидають дуже далеко, через один показник. Що таке мати 8, а що таке мати 18 місце».


Показники показниками, але ліпше б влада думала не про них, а про реальний стан речей і про те як допомогти підліткам і вберегти їх від злочинних дій.

 

Згідно офіційних даних всього в області неповнолітніми скоєно 211 злочинів. Найбільшу питому вагу серед злочинів скоєних дітьми складають крадіжки майна та грабежі.

 

Службою у справах дітей міської ради, відділом кримінальної міліції у справах дітей Коломийського МВ УМВС та відділом у справах молоді та спорту було прочитано курс лекцій в навчальних закладах міста та проведено ряд індивідуальних бесід з підлітками схильними до вчинення правопорушень. Проводилися численні рейди у вечірній час та перевірки.

 

Згідно офіційних даних спостерігається спад злочинності серед школярів більш як на 30 %, а от серед студентів ПТУ злочинців побільшало.

 

Ігор Івахнюк, начальник служби у справах дітей Коломийської міської ради повідомив, що «за 11 місяців 22 неповнолітніх вчинили 37 злочинів на території міста Коломиї. Для порівняння у минулому році 16 неповнолітніх скоїли 22 злочини. Це становить на даний час ріст злочинності у порівнянні з аналогічним періодом за минулий рік ріст злочинності на 41 відсоток для порівняння у місті Івано-Франківську неповнолітні вчинили 26 злочинів, у Калуші 13».


За словами І. Івахнюка, згідно рішень виконавчого комітету, було створено облік сімей, які потрапили у кризові умови. Таких нарахували 35, в цих родинах проживає 76 дітей. В основному батьки в цих сім’ях зловживають алкоголем і не займаються належним вихованням дітей. Також було активізовано роботу щодо проведення рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Нічне місто», «Урок». Службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей проведено 27 рейдів під час яких виявлено 41 дитину з яких 5 було вилучено та влаштовано в обласний притулок для дітей, а 1 дитину направлено в обласний центр соціально-психологічної реабілітації.

 

Також проводилися і перевірки магазинів та малих архітектурних форм. На підставі перевірок складено 5 адміністративних протоколів на продавців та підприємців, які допустили продаж неповнолітнім сигарет та алкогольних напоїв.

 

За статистичними даними найчастіше злочини вчиняють діти батьки яких виїхали на роботу за кордон, вихованці навчальних закладів інтернатного типу та діти з неповних  сімей. Більшість злочинів вчинено підлітками в стані алкогольного сп’яніння.

 

До негативних показників слід віднести і зростання злочинності серед дівчат. Як правило це крадіжки ювелірних виробів у знайомих або косметики у магазинах.

 

До позитиву ж влада відносить відсутність вчинення неповнолітніми тяжких злочинів. Міський голова роботу правоохоронних органів, освітян та відповідних служб назвав не ефективною та наголосив, що це рішення з контролю не знімається, а на наступному засіданні виконавчого комітету буде широке обговорення цього питання.


29.11.2012 1833 0
Коментарі (0)

11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1140
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

895
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

544
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3750
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1221
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2323 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

164

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3020

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3771

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6951
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2884
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1027
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4240
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

70
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

449 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

963
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1735
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

372
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

199
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1451 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

678
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2816