У Коломиї росте число злочинів, скоєних неповнолітніми

 

В Івано-Франківській області, згідно даних за 11 місяців поточного року, злочинність серед неповнолітніх зменшилася на 24 відсотка , однак у Коломиї, навпаки зафіксовано зростання цього показника.

 

Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради.

 

У порівнянні з 2011 роком у Коломиї кількість злочинів скоєних неповнолітніми зросла на 41 відсоток, навіть попри всі заходи, які вживалися відповідними службами. Нині писанкове місто має найвищий показник в області. Попри таку проблему, владу схоже більше цікавлять рейтингові показники міста…

 

Принаймі такий висновок можна зробити зі слів заступника міського голови Коломиї Володимира Тарновецького: «Якщо би відкинути показник злочинності, то за 9 місяців цього року ми в рейтингу мали би по області 8 місце, а в зв’язку з тим, що цей показник введений то ми попадаємо в рейтинг 18. Тобто наскільки злочинність і правопорушення нас відкидають дуже далеко, через один показник. Що таке мати 8, а що таке мати 18 місце».


Показники показниками, але ліпше б влада думала не про них, а про реальний стан речей і про те як допомогти підліткам і вберегти їх від злочинних дій.

 

Згідно офіційних даних всього в області неповнолітніми скоєно 211 злочинів. Найбільшу питому вагу серед злочинів скоєних дітьми складають крадіжки майна та грабежі.

 

Службою у справах дітей міської ради, відділом кримінальної міліції у справах дітей Коломийського МВ УМВС та відділом у справах молоді та спорту було прочитано курс лекцій в навчальних закладах міста та проведено ряд індивідуальних бесід з підлітками схильними до вчинення правопорушень. Проводилися численні рейди у вечірній час та перевірки.

 

Згідно офіційних даних спостерігається спад злочинності серед школярів більш як на 30 %, а от серед студентів ПТУ злочинців побільшало.

 

Ігор Івахнюк, начальник служби у справах дітей Коломийської міської ради повідомив, що «за 11 місяців 22 неповнолітніх вчинили 37 злочинів на території міста Коломиї. Для порівняння у минулому році 16 неповнолітніх скоїли 22 злочини. Це становить на даний час ріст злочинності у порівнянні з аналогічним періодом за минулий рік ріст злочинності на 41 відсоток для порівняння у місті Івано-Франківську неповнолітні вчинили 26 злочинів, у Калуші 13».


За словами І. Івахнюка, згідно рішень виконавчого комітету, було створено облік сімей, які потрапили у кризові умови. Таких нарахували 35, в цих родинах проживає 76 дітей. В основному батьки в цих сім’ях зловживають алкоголем і не займаються належним вихованням дітей. Також було активізовано роботу щодо проведення рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Нічне місто», «Урок». Службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей проведено 27 рейдів під час яких виявлено 41 дитину з яких 5 було вилучено та влаштовано в обласний притулок для дітей, а 1 дитину направлено в обласний центр соціально-психологічної реабілітації.

 

Також проводилися і перевірки магазинів та малих архітектурних форм. На підставі перевірок складено 5 адміністративних протоколів на продавців та підприємців, які допустили продаж неповнолітнім сигарет та алкогольних напоїв.

 

За статистичними даними найчастіше злочини вчиняють діти батьки яких виїхали на роботу за кордон, вихованці навчальних закладів інтернатного типу та діти з неповних  сімей. Більшість злочинів вчинено підлітками в стані алкогольного сп’яніння.

 

До негативних показників слід віднести і зростання злочинності серед дівчат. Як правило це крадіжки ювелірних виробів у знайомих або косметики у магазинах.

 

До позитиву ж влада відносить відсутність вчинення неповнолітніми тяжких злочинів. Міський голова роботу правоохоронних органів, освітян та відповідних служб назвав не ефективною та наголосив, що це рішення з контролю не знімається, а на наступному засіданні виконавчого комітету буде широке обговорення цього питання.


29.11.2012 2139 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

514
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1880
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4968 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1080

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

178
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

752
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3732
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

408
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

449