Українці розпочали серйозний наступ на алкоголізм, який процвітає та щонайгірше – гостро вражає молоде покоління.
В багатьох містах держави вже прийнято сміливе рішення – обмежити продаж алкогольних та тютюнових виробів у нічний час, а на державному рівні заборонили продавати «гарячі напої» та цигарки поблизу навчальних закладів. Таку ініціативу підтримала Коломийська міська рада. Минулої п’ятниці влада запросила коломийців на діалог в сесійну залу для обговорення цього питання. Тож що думають мешканці Коломиї про сухий закон?
Для справедливості відразу варто зазначити, що активних коломийців виявилося лише декілька десятків. Таке враження, що введення обмежень на продаж алкоголю і тютюну мало кого цікавить. Та все ж не обійшлося без суперечок, гарячих дискусій та обговорень.
Представники підприємців гаряче відстоювали свої права, запевняючи, що заробітки останнім часом невеликі. Вони також переконували, що заборона дасть дорогу тіньовим торговцям, яких норми Закону та Податкового кодексу зовсім не хвилюють.
Володимир Тарновецький, заступник міського голови, наголосив на моральному аспекті цього питання. Чиновник звернув увагу громади на проблему підростаючого покоління. Діти, за словами Володимира Тарновецького, потребують захисту від багатьох принад для дорослих, які в наш час є легкодоступними кожному, хто платить гроші.
Підтримала ініціативу міської влади дирекція Коломийського політехнічного коледжу. Там існує проблема пияцтва безпосередньо в стінах навчального закладу через мінімаркети, які пропонують неповнолітнім алкоголь і цигарки відразу за воротами ВУЗу. Викладачі дуже скаржаться на низький рівень знань студентів, а однією з основних причин цього називають алкоголізм дітей. Вони просять заборонити продавати спиртне і тютюн поблизу всіх навчальних закладів міста.
Загальнонаціональні дослідження свідчать, що здоров’я українців серйозно підкошують такі фактори, як пияцтво і тютюнопаління. В середньому українець за рік випиває майже 82 літри спиртних напоїв. Цей показник втричі вищий у Росії, але значно менший у решті європейських країн. Крім того, в кризовий період коломийці, як і решта українців, стали ощадливішими. Люди намагаються зекономити на алкоголі, купуючи часом товар низької якості. Заборона розпивати спиртні напої в громадських місцях і обмеження продажу – це дієві важелі, як засвідчує світова практика.
Невдовзі ми дізнаємося, чи набуде чинності таке непопулярне, але потрібне рішення в Коломиї. Оскільки депутати мають голосувати щодо питання введення сухого закону на черговому чотирнадцятому засіданні Коломийської міської ради, яке відбудеться у п’ятницю, 17 лютого.
Оксана Рижук, член НСЖУ, для "Фіртки"
Читайте також:
Віктор Анушкевичус закликав правоохоронців взяти на контроль місця продажу дешевого алкоголю
Заборона на продаж спиртного в Івано-Франківську практично не має сили