У Коломиї хочуть підняти тарифи на комунальні послуги

У Коломиї хочуть підняти тарифи на комунальні послуги, а достеменніше – на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, або як це модно зараз говорити, привести тарифи до економічно обґрунтованих цін.

 

Комунальне підприємство «Житлоінформцентр» звернулося до міської ради з тим, що тарифи не відповідають економічно обґрунтованим цінам і це підтверджує інспекція від цін.

 

Ціна питання – різниця між тарифами – становить 520 тисяч гривень, що, звичайно ж є доволі великою сумою. Підняти тарифи в такій ситуації найлегше, але це відразу ж стане відчутно у гаманцях коломийців, які й без того не товсті…

 

Замість радикальних змін деякі депутати мають альтернативне рішення цього питання, та чи підуть на це чиновники – побачимо.

 

Наразі голова бюджетної комісії міськради Михайло Комісарук запропонував просту альтернативу: «Я пропоную не піднімати ціни, а навпаки – встановити мораторій до кінця року на підняття тарифів, а за рахунок коштів міського бюджету покрити різницю між тарифами.

 

Ми можемо не просто віддати кошти на покриття різниці, адже в такому випадку вони підпадуть під оподаткування і з 520 тисяч гривень реально до «Житлоінформцентру» дійде 400 тисяч, а щоб не втрачати кошти, ми можемо збільшити статутний фонд комунального підприємства на 500 тисяч гривень і сума залишиться незмінна.

 

Єдине, що необхідно – це зазначити цільове призначення коштів на поточний ремонт, тобто на виконання статутних обов’язків «Житлоінформцентром». Таким чином ми одночасно допомагаємо комунальному підприємству і згідно з методикою розрахунку маємо можливість не піднімати людям тарифи принаймі півроку».

 

Ініціативу голови бюджетної комісії підтримав депутат Коломийської міської ради від політичної партії «Фронт Змін», голова постійної депутатської комісії з питань ЖКГ Віталій Вандич і запропонував розглянути її на засіданні комісії. Втім, як нам стало відомо, на засіданні постійної комісії з житлово-комунального і дорожнього господарства та комунікацій Коломийської міської ради, яка відбулася 16 червня, пропозиція депутатів Комісарука і Вандича не набрала необхідної кількості голосів, і тому прийнято рішення про коригування тарифів орієнтовно на 10,4%. Отже, на громадські слухання, а згодом на затвердження виконавчим комітетом Коломийської міської ради буде винесено рішення про підняття, тобто коригування тарифів, а саме:

- з 1,11 грн. за 1 м кв. загальної площі квартири для будинків без ліфтів до 1,22 грн. за 1 м кв.;

- з 1,35 грн. за 1 м кв. загальної площі квартири для будинків з ліфтами до 1,54 грн. за 1 м кв.

Прокоментувати ситуацію ми попросили голову комісії В. Вандича, який рішення про коригування тарифів не підтримує. «Комунальне підприємство просило розглянути можливість підняти тарифи на утримання житла та прибудинкових територій до економічно-обґрунтованого рівня на 10,4 %. Я як голова комісії запропонував альтернативну пропозицію, яку ми обговорювали з депутатом Комісаруком і він як голова бюджетної комісії бачив, як можна зробити так, щоб різницю у цінах покрити з бюджету, а не перекладати на людей. Я згоден з тим, що аби не піднімати тарифи, треба виділити з міського бюджету 500 тисяч гривень для комунального підприємства і спрямувати їх на поточні ремонти.

 

Однак ця пропозиція в комісії не набрала необхідної кількості голосів. Я особисто проти підняття тарифів і вважаю, що зараз недоцільно піднімати ціни, адже ми не бачимо росту заробітних плат чи пенсій, а ціни на продукти харчування, пальне та найнеобхідніші речі зростають. Люди не мають відповідного рівня доходу і до цього всього ще й піднімати тарифи в жодному разі не можна. Ми як народні обранці маємо насамперед думати про населення, і якщо є реальна можливість допомогти коломийцям, а вона є, то необхідно це зробити», – зазначив В. Вандич.

 

Наразі за рішенням комісії питання підняття тарифів на житлово-комунальні послуги виноситься на розгляд виконавчого комітету. Варто зазначити, що в п’ятницю 24 червня відбудуться громадські слухання, на яких другим питанням планують розглянути можливість коригування діючого тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, затвердженого рішеннями виконкому від 30. 03. 2010 р. № 87 та від 24. 06. 2008 р. № 178. Запрошуємо коломийців узяти участь в обговореннях та не бути байдужими.

 

Коломийські ВІСТИ


28.06.2011 2363 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

835
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1435
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3253 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2556
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3415
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2973

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

322

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

788

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

791

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1399
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3231
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20721
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

955
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

480
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

550
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1111
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5805
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

222
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3602 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

661 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

993
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1343 2