У Коломиї буде культурно-мистецький центр "Габсбург"

 

/data/blog/38247/7c12dc766f1ae64fa6ee0be9bbcb8d4c.jpg

 

У Коломиї відкривають достойний культурно-мистецький центр. Про потребу такого осередку говорили роками, і от нарешті знайшлася людина, яка задумала не черговий бізнес-проект, а безкорисливо зробити щось для свого міста.

Про нове починання нашій газеті розповів Михайло Бережницький, автор проекту Коломийського культурно-мистецького центру з гучною назвою - ”Габсбург”.

- Пане Михайле, розкажіть, яке буде призначення цього центру, і що спонукало Вас взятися за його організацію?

- Усе розпочалося з колективного бажання моїх товаришів, кола однодумців, щоб Коломия поповнилася насправді діяльним культурно-мистецьким центром, який мав би назву, був функціональним. Перше завдання, яке вбачаємо у новому осередку, - щоб він вніс нове пожвавлення в мистецьке середовище міста.

- Виникає питання про фінансовий бік справи. Якими коштами буде утримуватися центр?

- Ми переслідуємо мету, щоб якомога менше ми були залежні від якогось зовнішнього фінансування. Наш проект розпочинаємо суто на власному ентузіазмі і завдяки пожертвам - від творчих людей, від товаришів, власними вкладеннями із сімейних бюджетів. Гадаю, це якісно відрізняє нас від інших, адже переважно будь-які заходи залежать від державного фінансування. Звичайно, ми не заявляємо себе як альтернатива міському палацу культури. Але думаємо, що займемо достойну нішу в Коломиї і долучимося до творення історії міста.

- На чому акцентуватимете ваші творчі зусилля? Сфера діяльності буде популярного спрямування - організація концертів, масових заходів, гуртків чи плануєте все-таки дослідницький, краєзнавчий напрям роботи?

- У Коломиї багато людей володіють різноманітними великими колекціями - і старовинної зброї, і історичних артефактів, а можливості оприлюднити її, поділитися своїми надбаннями немає, а чи просто бракує сміливості популяризувати своє захоплення. Ми всіляко заохочуватимемо пошуковців, колекціонерів вливатися до дієвого творчого осередку міста, з перспективою представлення їхніх творчих звершень для широкого кола поціновувачів.

- Отже, це стосується не тільки відомих колекціонерів, але й відкриє можливості для молодих людей, які роблять свої перші кроки на цьому поприщі?

- Саме так. Крім того, до майбутньої галереї уже надійшли роботи митців, які за життя заповіли свій спадок нашій галереї. Вони наповнять постійно діючу мистецьку експозицію. Щодо заходів, ми передбачаємо найширший масштаб - починаючи від клубу за інтересами, де можна буде випити кави та поспілкуватися з однодумцями у перерві між переглядом фільмів чи прослуховуванням музики найрізноманітніших напрямків, відвідуванням поетичних вечорів. Це буде культурно-мистецький заклад абсолютно без алкоголю, дешевої ”тусівки”.

- Як замислювалася назва центру - ”Габсбург”?

- Можливо, вибір її надто патетичний, але це тільки на перший погляд так видається. Але її нам підказало історичне минуле нашого міста. У приміщенні нового центру свого часу, 1912 року, був розквартирований ескадрон останнього імператора Австро-Угорської імперії. Очевидно, що він там проводив немало часу, практично, жив там упродовж півроку. Тому ми обрали таку назву, можливо, трішки пафосну - але вона має достойні підстави.

- То ви плануєте також віддати шану минулому. В яких напрямках ви плануєте тут свою діяльність?

- Просвітницька робота займатиме вагому частину в нашій діяльності. Вона покладатиметься на гуртківців. Наприклад, ми популяризуватимемо і розвиватимемо авіамодельний простір, щоб не дати занепасти цьому популярному в радянський час виду спортивного захоплення. Загалом розвиватимемося у міру надходження пропозицій для співпраці. У мене є товариш, який захоплюється конструюванням машин. Якщо він приділятиме декілька годин на тиждень, ми зможемо запропонувати зацікавленим практичне автомоделювання.

- Коли запрацює в Коломиї культурно-мистецький центр ”Габсбург”?

- Наразі тривають реставраційні роботи. Хотілося б відкритися до кінця року. Але ми намагаємося максимально наблизити інтер’єр до традицій тодішньої епохи. Зазначимо, що реставраторам вдалося відновити те, що спотворила радянська влада. Як нам усе вдасться, місто, окрім всього, матиме ще відновлену пам’ятку архітектури.

Тим часом Коломийський культурно-мистецький центр “Габсбург” оголошує художньо-тематичний конкурс на краще висвітлення тематики монархів Австро-Угорської імперії роду Габсбургів, в жанрі скульптурних форм (рельєф, горельєф, фігурні композиції, пам’ятні знаки), малярство, інші візуальні види. Готові роботи надсилати або передавати членам комісії до 31 серпня. Кращі митці будуть відзначені. Пропозиції та консультації за телефоном 0963149392.

 

Віта Бойчук, тижневик “Коломийська правда”


20.07.2013 524 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

454
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1801
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33281
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2179
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2916
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4926 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

290

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1054

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

672

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

897
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

159
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

479
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

559 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

872
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

970
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

739
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7405
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30114 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3692
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

393
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

435
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

637