У Коломиї буде культурно-мистецький центр "Габсбург"

 

/data/blog/38247/7c12dc766f1ae64fa6ee0be9bbcb8d4c.jpg

 

У Коломиї відкривають достойний культурно-мистецький центр. Про потребу такого осередку говорили роками, і от нарешті знайшлася людина, яка задумала не черговий бізнес-проект, а безкорисливо зробити щось для свого міста.

Про нове починання нашій газеті розповів Михайло Бережницький, автор проекту Коломийського культурно-мистецького центру з гучною назвою - ”Габсбург”.

- Пане Михайле, розкажіть, яке буде призначення цього центру, і що спонукало Вас взятися за його організацію?

- Усе розпочалося з колективного бажання моїх товаришів, кола однодумців, щоб Коломия поповнилася насправді діяльним культурно-мистецьким центром, який мав би назву, був функціональним. Перше завдання, яке вбачаємо у новому осередку, - щоб він вніс нове пожвавлення в мистецьке середовище міста.

- Виникає питання про фінансовий бік справи. Якими коштами буде утримуватися центр?

- Ми переслідуємо мету, щоб якомога менше ми були залежні від якогось зовнішнього фінансування. Наш проект розпочинаємо суто на власному ентузіазмі і завдяки пожертвам - від творчих людей, від товаришів, власними вкладеннями із сімейних бюджетів. Гадаю, це якісно відрізняє нас від інших, адже переважно будь-які заходи залежать від державного фінансування. Звичайно, ми не заявляємо себе як альтернатива міському палацу культури. Але думаємо, що займемо достойну нішу в Коломиї і долучимося до творення історії міста.

- На чому акцентуватимете ваші творчі зусилля? Сфера діяльності буде популярного спрямування - організація концертів, масових заходів, гуртків чи плануєте все-таки дослідницький, краєзнавчий напрям роботи?

- У Коломиї багато людей володіють різноманітними великими колекціями - і старовинної зброї, і історичних артефактів, а можливості оприлюднити її, поділитися своїми надбаннями немає, а чи просто бракує сміливості популяризувати своє захоплення. Ми всіляко заохочуватимемо пошуковців, колекціонерів вливатися до дієвого творчого осередку міста, з перспективою представлення їхніх творчих звершень для широкого кола поціновувачів.

- Отже, це стосується не тільки відомих колекціонерів, але й відкриє можливості для молодих людей, які роблять свої перші кроки на цьому поприщі?

- Саме так. Крім того, до майбутньої галереї уже надійшли роботи митців, які за життя заповіли свій спадок нашій галереї. Вони наповнять постійно діючу мистецьку експозицію. Щодо заходів, ми передбачаємо найширший масштаб - починаючи від клубу за інтересами, де можна буде випити кави та поспілкуватися з однодумцями у перерві між переглядом фільмів чи прослуховуванням музики найрізноманітніших напрямків, відвідуванням поетичних вечорів. Це буде культурно-мистецький заклад абсолютно без алкоголю, дешевої ”тусівки”.

- Як замислювалася назва центру - ”Габсбург”?

- Можливо, вибір її надто патетичний, але це тільки на перший погляд так видається. Але її нам підказало історичне минуле нашого міста. У приміщенні нового центру свого часу, 1912 року, був розквартирований ескадрон останнього імператора Австро-Угорської імперії. Очевидно, що він там проводив немало часу, практично, жив там упродовж півроку. Тому ми обрали таку назву, можливо, трішки пафосну - але вона має достойні підстави.

- То ви плануєте також віддати шану минулому. В яких напрямках ви плануєте тут свою діяльність?

- Просвітницька робота займатиме вагому частину в нашій діяльності. Вона покладатиметься на гуртківців. Наприклад, ми популяризуватимемо і розвиватимемо авіамодельний простір, щоб не дати занепасти цьому популярному в радянський час виду спортивного захоплення. Загалом розвиватимемося у міру надходження пропозицій для співпраці. У мене є товариш, який захоплюється конструюванням машин. Якщо він приділятиме декілька годин на тиждень, ми зможемо запропонувати зацікавленим практичне автомоделювання.

- Коли запрацює в Коломиї культурно-мистецький центр ”Габсбург”?

- Наразі тривають реставраційні роботи. Хотілося б відкритися до кінця року. Але ми намагаємося максимально наблизити інтер’єр до традицій тодішньої епохи. Зазначимо, що реставраторам вдалося відновити те, що спотворила радянська влада. Як нам усе вдасться, місто, окрім всього, матиме ще відновлену пам’ятку архітектури.

Тим часом Коломийський культурно-мистецький центр “Габсбург” оголошує художньо-тематичний конкурс на краще висвітлення тематики монархів Австро-Угорської імперії роду Габсбургів, в жанрі скульптурних форм (рельєф, горельєф, фігурні композиції, пам’ятні знаки), малярство, інші візуальні види. Готові роботи надсилати або передавати членам комісії до 31 серпня. Кращі митці будуть відзначені. Пропозиції та консультації за телефоном 0963149392.

 

Віта Бойчук, тижневик “Коломийська правда”


20.07.2013 577 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

442
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1836
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3326
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1195
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1218
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1279 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований гвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами і зробити парк.

13

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

324

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1010

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1171
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

385
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2541
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1277
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1377
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

588
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15233
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7526
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

379
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

905 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

516
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

423
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

509