У Коломиї буде культурно-мистецький центр "Габсбург"

 

/data/blog/38247/7c12dc766f1ae64fa6ee0be9bbcb8d4c.jpg

 

У Коломиї відкривають достойний культурно-мистецький центр. Про потребу такого осередку говорили роками, і от нарешті знайшлася людина, яка задумала не черговий бізнес-проект, а безкорисливо зробити щось для свого міста.

Про нове починання нашій газеті розповів Михайло Бережницький, автор проекту Коломийського культурно-мистецького центру з гучною назвою - ”Габсбург”.

- Пане Михайле, розкажіть, яке буде призначення цього центру, і що спонукало Вас взятися за його організацію?

- Усе розпочалося з колективного бажання моїх товаришів, кола однодумців, щоб Коломия поповнилася насправді діяльним культурно-мистецьким центром, який мав би назву, був функціональним. Перше завдання, яке вбачаємо у новому осередку, - щоб він вніс нове пожвавлення в мистецьке середовище міста.

- Виникає питання про фінансовий бік справи. Якими коштами буде утримуватися центр?

- Ми переслідуємо мету, щоб якомога менше ми були залежні від якогось зовнішнього фінансування. Наш проект розпочинаємо суто на власному ентузіазмі і завдяки пожертвам - від творчих людей, від товаришів, власними вкладеннями із сімейних бюджетів. Гадаю, це якісно відрізняє нас від інших, адже переважно будь-які заходи залежать від державного фінансування. Звичайно, ми не заявляємо себе як альтернатива міському палацу культури. Але думаємо, що займемо достойну нішу в Коломиї і долучимося до творення історії міста.

- На чому акцентуватимете ваші творчі зусилля? Сфера діяльності буде популярного спрямування - організація концертів, масових заходів, гуртків чи плануєте все-таки дослідницький, краєзнавчий напрям роботи?

- У Коломиї багато людей володіють різноманітними великими колекціями - і старовинної зброї, і історичних артефактів, а можливості оприлюднити її, поділитися своїми надбаннями немає, а чи просто бракує сміливості популяризувати своє захоплення. Ми всіляко заохочуватимемо пошуковців, колекціонерів вливатися до дієвого творчого осередку міста, з перспективою представлення їхніх творчих звершень для широкого кола поціновувачів.

- Отже, це стосується не тільки відомих колекціонерів, але й відкриє можливості для молодих людей, які роблять свої перші кроки на цьому поприщі?

- Саме так. Крім того, до майбутньої галереї уже надійшли роботи митців, які за життя заповіли свій спадок нашій галереї. Вони наповнять постійно діючу мистецьку експозицію. Щодо заходів, ми передбачаємо найширший масштаб - починаючи від клубу за інтересами, де можна буде випити кави та поспілкуватися з однодумцями у перерві між переглядом фільмів чи прослуховуванням музики найрізноманітніших напрямків, відвідуванням поетичних вечорів. Це буде культурно-мистецький заклад абсолютно без алкоголю, дешевої ”тусівки”.

- Як замислювалася назва центру - ”Габсбург”?

- Можливо, вибір її надто патетичний, але це тільки на перший погляд так видається. Але її нам підказало історичне минуле нашого міста. У приміщенні нового центру свого часу, 1912 року, був розквартирований ескадрон останнього імператора Австро-Угорської імперії. Очевидно, що він там проводив немало часу, практично, жив там упродовж півроку. Тому ми обрали таку назву, можливо, трішки пафосну - але вона має достойні підстави.

- То ви плануєте також віддати шану минулому. В яких напрямках ви плануєте тут свою діяльність?

- Просвітницька робота займатиме вагому частину в нашій діяльності. Вона покладатиметься на гуртківців. Наприклад, ми популяризуватимемо і розвиватимемо авіамодельний простір, щоб не дати занепасти цьому популярному в радянський час виду спортивного захоплення. Загалом розвиватимемося у міру надходження пропозицій для співпраці. У мене є товариш, який захоплюється конструюванням машин. Якщо він приділятиме декілька годин на тиждень, ми зможемо запропонувати зацікавленим практичне автомоделювання.

- Коли запрацює в Коломиї культурно-мистецький центр ”Габсбург”?

- Наразі тривають реставраційні роботи. Хотілося б відкритися до кінця року. Але ми намагаємося максимально наблизити інтер’єр до традицій тодішньої епохи. Зазначимо, що реставраторам вдалося відновити те, що спотворила радянська влада. Як нам усе вдасться, місто, окрім всього, матиме ще відновлену пам’ятку архітектури.

Тим часом Коломийський культурно-мистецький центр “Габсбург” оголошує художньо-тематичний конкурс на краще висвітлення тематики монархів Австро-Угорської імперії роду Габсбургів, в жанрі скульптурних форм (рельєф, горельєф, фігурні композиції, пам’ятні знаки), малярство, інші візуальні види. Готові роботи надсилати або передавати членам комісії до 31 серпня. Кращі митці будуть відзначені. Пропозиції та консультації за телефоном 0963149392.

 

Віта Бойчук, тижневик “Коломийська правда”


20.07.2013 562 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

540
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

799
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

397

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1059

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

292
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5683
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902