Справжня гуцульська розколяда відбулася минулими вихідними у Києві. Завершуючи цикл новорічно-рідвяних свят колективи – переможці фольклорно-етнографічного фестивалю меланок, колядок та вертепів «Людям на добро», що проходив на Івано-Франківщині за ініціативи Заслуженого юриста України, кандидата політичних наук, депутата Івано-Франківської облради та голови Міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво» Богдан Гдичинський, заколядували для земляків, що проживають у Києві.
Зустрічали гостей голова Земляцтва Богдан Гдичинський з дружиною Людмилою.
До столиці на розколяду цьогоріч від обласної влади вітання привіз міський голова Коломиї Ігор Слюзар.
В фойє конгрес-холу народні майстри з Прикарпаття представили свої роботи. Тут можна було придбати вишиванки, вироби з бісеру, кераміку, картини та сувенірну продукцію.
Спеціально поблагословити розколяду приїхав владика Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло.
Завітали на свято розколяди Герой України Анатолій Француз і Народний депутат Верховної ради України Василь Чуднов.
Відкривала свято Прикарпатська зірочка Оля Ошитко.
Богдан Гдичинський від імені керівництва Івано-Франківської області вручив Заслуженому діячу мистецтв, професору, завідувачу кафедри хорового диригування Національного університету культури, уродженцю Рогатинщини Михайлові Гринишину орден за заслуги перед Прикарпаттям . Нещодавно йому виповнилось 90 років.
Традиційно цикл різдвяних свят на Украiнi завершується 19 січня Водохрещем, а на Закарпатті і Прикарпатті після Святого Йордана ще з давніх давен заведено влаштовувати Розколяду – обрядове дійство з піснями, танцями та гуляннями.
Після свят Водохреща закінчувалася вулична коляда, щедрівки, вертепи. В народі казали: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі». Колядницькі ватаги пишно справляли «складчину» або «гулі», а подекуди «розколяду», «застріл коляди» або «розплєс».
Вихованці Гвіздецької школи мистецтв колектив «Струмочок Покуття», та колективи Орелецької і Ковалівської загальноосвітніх шкіл показали, як шанують українські традиції на Коломийщині та Снятинщині. Також земляків розважав дотепними гуморесками юний сміхованець Лука Суслов, а в концертній програмі брали участь Заслужені артисти України Михайло Попелюк, Михайло Кривень, ведучий вечора - Богдан Кучер.
Рік тому головою, сьогодні вже Міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво», було обрано Богдана Гдичинського, він не лише продовжує напрацювання свого попередника, а й започаткував чимало нових проектів, спрямованих на популяризацію і розвиток Прикарпаття.
«Сьогодні Земляцтво – це як місточок між Прикарпаттям і Києвом, завдяки якому реалізовується чимало культурних, освітніх та суспільно-важливих проектів. Навіть розколяда – це свого роду популяризація традицій. Чимало вихідців з Івано-Франківщини прийшли з дітьми та онуками, і це дуже важливо, щоб ми вчили наших дітей шанувати і підтримувати звичаї та традиції українського народу, адже це фундамент якого не можна цуратися і забувати».