У Карпатах відгримів грандіозний фестиваль "Віадук" (фото)

 

 

Востаннє так гучно у Ворохті святкували ще до війни. У 2014, коли вперше провели спортивно-фольклорний фестиваль «Віадук». Потім, кажуть місцеві, було не до гулянь.

 

Проте, нещодавно, завдяки підтримці благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та голови обласного осередку партії «УКРОП» Миколі Палійчуку «Віадук» вирішили відновити. І це, кажуть тут, не звичайна забаганка. Таке дійство мало на меті не тільки презентувати Гуцульщину, а й об’єднати людей, які тут живуть чи приїхали у Карпати на відпочинок, інофрмує прес-служба УКРОПу. 

 

«Цим фестивалем ми хочемо об’єднати як місцевих мешканців, так і наших гостей. Бо усі ми – одна неподільна країна. А «Віадук» об’єднує два береги. Символічно для України. То ж цей фестиваль – символ нашої єдності, а отже, нашої перемоги над окупантом», – наголосив  голова Ворохтянської селищної ради Микола Йосипчук.

 

За два дні, 5 та 6 серпня, у Ворохті встигли провести кілька десятків різноманітних цікавих розважальних заходів. Під час спортивної частини дійства на гостей «Віадуку» чекали стрибки на лижах із 75-метрового трампліна, змагання з бігу, міні-футболу, волейболу, підняття гирі, армреслінгу, шахів. Також відбулись змагання на лижеролерах та роликових ковзанах, показові виступи козаків. 

 

«Віадук» дійсно об’єднав людей з усіх куточків України. Подруги Наталя та Галина  приїхали із Кривого Рогу.

 

«Мені все дуже подобається. Чудові колективи, надзвичайні ручні вироби місцевих майстрів»,- каже пані Наталя.

 

Завітав на дійство і народний депутат України Олександр Шевченко.

 

 

 «До Ворохти цього року приїхала величезна кількість туристів. І це, в тому числі, завдяки цьому неймовірному фестивалю. Люди з Києва, Львова, усіх куточків України та закордону черпають тут натхнення, силу та енергію. Я впевнений, що таке культурно-мистецьке дійство дасть величезний поштовх для розвитку інфраструктури цього містечка. Як і нашого Прикарпаття, яке завдяки старанням великої кількості людей, уже розвивається стрімкими темпами», – зазначив Олександр Шевченко.

 

 «Віадук» був насиченим виступами місцевих фольклорних і танцювальних колективів. На сцені виступали артисти із Ворохти, Верховини, Яблуниці, Татарова, Верховини, Микуличина, Яремчі,  Тисмениці, Криворівні.

 

Серед почесних гостей фестивалю – Руслана Вжезневська — віце-президент Канадсько-української фундації, підприємець, громадська діячка, меценатка.  З 96 року пані Руслана приймає у своєму відпочинковому комплексі табори, де можуть відпочити та оздоровитись сотні дітей-сиріт з усієї України:

 

«Я вважаю, що Ворохта – це особливе місце. Історичне містечко в центрі Гуцульщини. Тут неймовірна енергетика, особливе повітря. Ми маємо зробити усе, аби відродити цю українську перлину Карпат».

 

 

А ще «Віадук» вражав талантами. На головній сцені виступали суперфіналіст шоу «Україна має талант» Петро Сказків, солістка обласної філармонії Оксана Романюк, заслужена артистка України Галина Баранкевич, гурти «Брати Станіслава» та «Медовий полин». Спеціальні гості – гурт «Kozak System».

 

Дійство, зазначили організатори, пройшло на найвищому рівні. Фестиваль «Віадук» обіцяють зробити традиційним.

 

 «Ворохта – це історичний центр Карпат, зі своїми традиціями, колоритом. І я пишаюсь, що тут народився. Це моє рідне містечко, тут живе моя мама, друзі, рідні, однокласники. «Віадук» презентує саме таку Ворохту, яку я знаю, – творчу, креативну, небанальну. Тому ми вирішили долучитись до організації цього свята. І, як бачите, недаремно: люди задоволені, усміхнені, у них свято», – підсумував голова обласного осередку партії «УКРОП» Микола Палійчук.

 


07.08.2017 1192 0
Коментарі (0)

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

798
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1681
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1985 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7360
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15131 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1984

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

160

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

923

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

997

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1780
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

175
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

565
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

802
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3053
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

810
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1868
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

903
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35045 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

388
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

540
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

867
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

771