У Карпатах відгримів грандіозний фестиваль "Віадук" (фото)

 

 

Востаннє так гучно у Ворохті святкували ще до війни. У 2014, коли вперше провели спортивно-фольклорний фестиваль «Віадук». Потім, кажуть місцеві, було не до гулянь.

 

Проте, нещодавно, завдяки підтримці благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та голови обласного осередку партії «УКРОП» Миколі Палійчуку «Віадук» вирішили відновити. І це, кажуть тут, не звичайна забаганка. Таке дійство мало на меті не тільки презентувати Гуцульщину, а й об’єднати людей, які тут живуть чи приїхали у Карпати на відпочинок, інофрмує прес-служба УКРОПу. 

 

«Цим фестивалем ми хочемо об’єднати як місцевих мешканців, так і наших гостей. Бо усі ми – одна неподільна країна. А «Віадук» об’єднує два береги. Символічно для України. То ж цей фестиваль – символ нашої єдності, а отже, нашої перемоги над окупантом», – наголосив  голова Ворохтянської селищної ради Микола Йосипчук.

 

За два дні, 5 та 6 серпня, у Ворохті встигли провести кілька десятків різноманітних цікавих розважальних заходів. Під час спортивної частини дійства на гостей «Віадуку» чекали стрибки на лижах із 75-метрового трампліна, змагання з бігу, міні-футболу, волейболу, підняття гирі, армреслінгу, шахів. Також відбулись змагання на лижеролерах та роликових ковзанах, показові виступи козаків. 

 

«Віадук» дійсно об’єднав людей з усіх куточків України. Подруги Наталя та Галина  приїхали із Кривого Рогу.

 

«Мені все дуже подобається. Чудові колективи, надзвичайні ручні вироби місцевих майстрів»,- каже пані Наталя.

 

Завітав на дійство і народний депутат України Олександр Шевченко.

 

 

 «До Ворохти цього року приїхала величезна кількість туристів. І це, в тому числі, завдяки цьому неймовірному фестивалю. Люди з Києва, Львова, усіх куточків України та закордону черпають тут натхнення, силу та енергію. Я впевнений, що таке культурно-мистецьке дійство дасть величезний поштовх для розвитку інфраструктури цього містечка. Як і нашого Прикарпаття, яке завдяки старанням великої кількості людей, уже розвивається стрімкими темпами», – зазначив Олександр Шевченко.

 

 «Віадук» був насиченим виступами місцевих фольклорних і танцювальних колективів. На сцені виступали артисти із Ворохти, Верховини, Яблуниці, Татарова, Верховини, Микуличина, Яремчі,  Тисмениці, Криворівні.

 

Серед почесних гостей фестивалю – Руслана Вжезневська — віце-президент Канадсько-української фундації, підприємець, громадська діячка, меценатка.  З 96 року пані Руслана приймає у своєму відпочинковому комплексі табори, де можуть відпочити та оздоровитись сотні дітей-сиріт з усієї України:

 

«Я вважаю, що Ворохта – це особливе місце. Історичне містечко в центрі Гуцульщини. Тут неймовірна енергетика, особливе повітря. Ми маємо зробити усе, аби відродити цю українську перлину Карпат».

 

 

А ще «Віадук» вражав талантами. На головній сцені виступали суперфіналіст шоу «Україна має талант» Петро Сказків, солістка обласної філармонії Оксана Романюк, заслужена артистка України Галина Баранкевич, гурти «Брати Станіслава» та «Медовий полин». Спеціальні гості – гурт «Kozak System».

 

Дійство, зазначили організатори, пройшло на найвищому рівні. Фестиваль «Віадук» обіцяють зробити традиційним.

 

 «Ворохта – це історичний центр Карпат, зі своїми традиціями, колоритом. І я пишаюсь, що тут народився. Це моє рідне містечко, тут живе моя мама, друзі, рідні, однокласники. «Віадук» презентує саме таку Ворохту, яку я знаю, – творчу, креативну, небанальну. Тому ми вирішили долучитись до організації цього свята. І, як бачите, недаремно: люди задоволені, усміхнені, у них свято», – підсумував голова обласного осередку партії «УКРОП» Микола Палійчук.

 


07.08.2017 1223 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3256
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21350
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

285
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

781
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8365
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1360 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016