У Карпатах відгримів грандіозний фестиваль "Віадук" (фото)

 

 

Востаннє так гучно у Ворохті святкували ще до війни. У 2014, коли вперше провели спортивно-фольклорний фестиваль «Віадук». Потім, кажуть місцеві, було не до гулянь.

 

Проте, нещодавно, завдяки підтримці благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та голови обласного осередку партії «УКРОП» Миколі Палійчуку «Віадук» вирішили відновити. І це, кажуть тут, не звичайна забаганка. Таке дійство мало на меті не тільки презентувати Гуцульщину, а й об’єднати людей, які тут живуть чи приїхали у Карпати на відпочинок, інофрмує прес-служба УКРОПу. 

 

«Цим фестивалем ми хочемо об’єднати як місцевих мешканців, так і наших гостей. Бо усі ми – одна неподільна країна. А «Віадук» об’єднує два береги. Символічно для України. То ж цей фестиваль – символ нашої єдності, а отже, нашої перемоги над окупантом», – наголосив  голова Ворохтянської селищної ради Микола Йосипчук.

 

За два дні, 5 та 6 серпня, у Ворохті встигли провести кілька десятків різноманітних цікавих розважальних заходів. Під час спортивної частини дійства на гостей «Віадуку» чекали стрибки на лижах із 75-метрового трампліна, змагання з бігу, міні-футболу, волейболу, підняття гирі, армреслінгу, шахів. Також відбулись змагання на лижеролерах та роликових ковзанах, показові виступи козаків. 

 

«Віадук» дійсно об’єднав людей з усіх куточків України. Подруги Наталя та Галина  приїхали із Кривого Рогу.

 

«Мені все дуже подобається. Чудові колективи, надзвичайні ручні вироби місцевих майстрів»,- каже пані Наталя.

 

Завітав на дійство і народний депутат України Олександр Шевченко.

 

 

 «До Ворохти цього року приїхала величезна кількість туристів. І це, в тому числі, завдяки цьому неймовірному фестивалю. Люди з Києва, Львова, усіх куточків України та закордону черпають тут натхнення, силу та енергію. Я впевнений, що таке культурно-мистецьке дійство дасть величезний поштовх для розвитку інфраструктури цього містечка. Як і нашого Прикарпаття, яке завдяки старанням великої кількості людей, уже розвивається стрімкими темпами», – зазначив Олександр Шевченко.

 

 «Віадук» був насиченим виступами місцевих фольклорних і танцювальних колективів. На сцені виступали артисти із Ворохти, Верховини, Яблуниці, Татарова, Верховини, Микуличина, Яремчі,  Тисмениці, Криворівні.

 

Серед почесних гостей фестивалю – Руслана Вжезневська — віце-президент Канадсько-української фундації, підприємець, громадська діячка, меценатка.  З 96 року пані Руслана приймає у своєму відпочинковому комплексі табори, де можуть відпочити та оздоровитись сотні дітей-сиріт з усієї України:

 

«Я вважаю, що Ворохта – це особливе місце. Історичне містечко в центрі Гуцульщини. Тут неймовірна енергетика, особливе повітря. Ми маємо зробити усе, аби відродити цю українську перлину Карпат».

 

 

А ще «Віадук» вражав талантами. На головній сцені виступали суперфіналіст шоу «Україна має талант» Петро Сказків, солістка обласної філармонії Оксана Романюк, заслужена артистка України Галина Баранкевич, гурти «Брати Станіслава» та «Медовий полин». Спеціальні гості – гурт «Kozak System».

 

Дійство, зазначили організатори, пройшло на найвищому рівні. Фестиваль «Віадук» обіцяють зробити традиційним.

 

 «Ворохта – це історичний центр Карпат, зі своїми традиціями, колоритом. І я пишаюсь, що тут народився. Це моє рідне містечко, тут живе моя мама, друзі, рідні, однокласники. «Віадук» презентує саме таку Ворохту, яку я знаю, – творчу, креативну, небанальну. Тому ми вирішили долучитись до організації цього свята. І, як бачите, недаремно: люди задоволені, усміхнені, у них свято», – підсумував голова обласного осередку партії «УКРОП» Микола Палійчук.

 


07.08.2017 1182 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

274
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

896
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1940
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3463
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2360 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

729

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

632

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

605

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

617
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1104
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5162
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

915
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2717
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1118
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

258
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

630
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

545
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

605
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

951 2