У Калуші відкрили капітально відремонтований пологовий будинок (фото)

 

Триває марафон відкриттів оновлених відділень стаціонару Калуської ЦРЛ. Цього тижня прийшла черга пологового будинку.

 

Капітальний ремонт зробив пологовий максимально комфортним і, напевне, одним із найбільш бажаних місць для народження дітей для жінок із усієї області.

 

Зокрема, вже зараз народжувати до Калуша приїжджають породіллі із сусідніх районів. Хоча, ще кілька років тому калушанки масово їхали народжувати до Івано-Франківська. Переобладнаний пологовий тепер нагадує щось середнє між медичним закладом і готелем. Хоча, як визнають самі медики, і до ремонту заклад перебував не у найгіршому стані. Проте, впродовж шести років такого оновлення у пологовому не було. — Наше відділення переїхало до приміщення стаціонару Калуської ЦРЛ 2006 року (до того було розташоване на вул. Чорновола, 12. — Авт.). Відтоді жодного капітального ремонту у приміщенні не проводили. Після ремонту відділення стало по-справжньому європейським.

 

Тут замінили сантехніку, вклали керамічну плитку на стіни і підлогу. У великих тримісних палатах встановили кондиціонери, облаштували санвузли і душові кабіни.

 

Загальний санвузол є й у коридорі. У деяких палатах встановили холодильники, телевізори, — зазначив завідувач пологового будинку Калуської ЦРЛ Микола Тимків. — Поки що капітальний ремонт зробили тільки у фізіологічному відділі пологового будинку. Загалом, відремонтовано 7 дво- та тримісних палат (12 ліжок. — Авт.), 3 родильні зали і операційну.

 

Проте, і на одне крило пологового було витрачено немало коштів — 450 тис. гривень.

 

На відкриття приїхали гості з області: заступник голови ОДА Роман Іваницький та заступник начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник. Керівники району також були присутні всім складом — голова РДА Василь Петрів та голова райради Василь Дзундза. Усі пораділи за калуських медиків і — пацієнток пологового. Завершував відкриття міський голова Ігор Насалик, пишуть Вікна.

 

— Я виявив, що ще 4 роки тому у калуському пологовому будинку народжувало 70% калушанок. А решта 30% їхала до Івано-Франківська, Львова та інших міст. Тепер усе — навпаки. 97% із жінок, які народжують у нашому пологовому будинку, — мешканки Калуша і Калуського району. Решта ж приїжджають до нас із інших районів області, — констатував Ігор Насалик.

 

— Якщо людина народжується у світлому, тоді вона буде щаслива, і приноситиме суспільству користь. Відкриття пологового будинку — не останнє. Уже незабаром завершаться ремонти неврологічного відділення та частини терапевтичного відділення на вул. Каракая. Опісля освячення відділення гості кинулися обдивлятися оновлене відділення — основне у структурі пологового будинку. Саме там дитина з’являється на світ. Відтепер “у світлому” народжуватимуться по кілька дітлахів на день. Татусі — плачуть і “годують” грудьми Ремонт тішитиме не тільки молодих матусь, але і татусів, які у переважній більшості виявляють бажання бути присутніми при пологах. — За день у пологовому будинку відбувається від 4-х до 7-и пологів. Кількість — збільшується. Порівняно із першим кварталом минулого року, ми маємо на 43 новонароджених більше. Переважна більшість жінок народжує без оперативного втручання. “Кесарів” розтин роблять тільки 12% жінок. Це рішення лікарі приймають тоді, коли є сумніви у нормальному перебігу пологів природним шляхом. У таких випадках краще — не легковажити, — переконаний головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук.

 

— Суттєве полегшення для жінок — партнерські пологи. Який би кваліфікований лікар не приймав пологи, ніхто не замінить жінці найближчих людей. Партнерські пологи зміцнюють сім’ю. Тому зараз маємо 85% партнерських пологів. Хоча, що стосується партнерських пологів, то тут думки навіть калуських медиків — не одностайні. Проте, більшість чоловіків від партнерських пологів — у захваті. Зворушені навіть лікарі. — Неможливо передати словами, які чоловіки щасливі, коли їм дають на руки їхню новонароджену дитину. Особливо, коли, у випадку оперативного втручання, дитину по народженні прикладають до грудей батька. Тоді у них, подібно до жінок, прокидається батьківський інстинкт. Ще більш зворушливо, коли дитина, керуючись першим рефлексом — смоктанням, — шукає у чоловіка груди. Проте, коли дитина починає ссати батькові груди, захоплення татусів неможливо передати словами, — поділився лікар пологового відділення Калуської ЦРЛ Ярослав Кінаш.

 

Хоча, медики переконують: перш, ніж прийняти остаточне рішення бути присутнім при пологах, чоловікові варто пройти школу батьківства, детально ознайомитися із процесом пологів. Адже непідготовленій людині — нелегко спостерігати за пологами близької людини. У будь-якому випадку, після народження дитини чоловікові і дружині доведеться продовжувати спільне життя. А після пологів можуть виявитися певні фізіологічні моменти, які надалі можуть позначитися на чоловічій психіці, а, відтак, і на подальшому статевому житті подружжя. Тому недарма у давнину чоловіків не допускали до пологів, а саме народження дитини називали таїнством. За багаторічну практику калуських медиків траплялося, що чоловіки плакали, а їхнім дружинам під час пологів, до всього, ще і доводилося їх вгамовувати. Хоча, пологи — нервовий і психічний стрес і для чоловіків, і для жінок. Тому й у перших, й у других опісля можуть виникати нервові розлади. За статистикою, у близько третини жінок після пологів з’являються неврози.

 

Так чи інакше, народження немовляти — радісна подія для всіх. Проте, лікарі радять не зволікати із поповненням. На думку Ярослава Кінаша, оптимальний вік жінок для народження дитини — до 30-и років.

Пологовий будинок як готель

 

Читайте також:

У Тлумацькій ЦРЛ відкрито малоінвазивну операційну


17.04.2012 3545 1
Коментарі (1)

Андрес 2012.04.17, 09:31
будинок то облаштували..... а людяності лікарів навчили???? чи далі так дерти будуть ??? не будинки відкривати потрібно, а рівень лікарської практики піднімати (хоча і приміщення ремонтувати слід... так що тут 50/50 ))) )
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2546 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721