За інформацією Західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки, на території колишнього ДП «Калійний завод» в приміщенні хімічної лабораторії в сейфі з паперами було виявлено три малогабаритні контейнери зі знаками радіаційної небезпеки.
Два з контейнерів містили написи «1СО-133», а один (більш масивний) напис «Цз7», на які також виявлено документи «Образцовый 2-го разряда спектрометрический источник гамма-излучения ОСГИ-3-Цз7-2р» та два примірники «Источник радионуклидный закрытый бета-излучения с радионуклидами стронций-90 + иттрий-90, предназначенный для аттестации в качестве меры активности радионуклидов».
Згідно з даними паспортів джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ), ОСГИ-3-Цз7-2р містить радіонуклід Cs-137 (Цезій-137, відомий також як радіоцезій – радіоактивний нуклід хімічного елемента цезію з атомним номером 55 і масовим числом 137.
Утворюється переважно при поділі ядер в ядерних реакторах і ядерній зброї. Цезій-137 – один із головних компонентів радіоактивного забруднення біосфери). Знайдені ДІВ на обліку підприємства не значаться.
Після додаткового обстеження в будівлі тієї ж лабораторії виявлено два окремих ящики заводського пакування із високотемпературними камерами ДПР, на стінках яких були нанесені маркування про радіаційну небезпеку, також з документацією на «Детектор постійної швидкості рекомбінації ДПР» та «Джерело бета випромінювання радіонуклідне закрите Нікель-63», - пишуть Вікна.
Призначений термін експлуатації всіх знайдених джерел іонізуючого випромінювання завершився двадцять років тому.
Вжитими заходами зазначені предмети взяті під контроль і на теперішній час вирішується питання щодо передачі їх на відповідальне зберігання до Львівського ДМСК УДО «Радон».