П’ятниця, субота і неділя в Калуші були наповнені стількома святковими дійствами, що розповісти про все не вистачить газетної площі.
Ці три дні в Палаці культури, на стадіоні, на площі, в скверику і парку співали й танцювали, змагалися, грали в футбол, смакували добірними стравами і особливо медівником завдовжкиѕ 20 метрів (вага — 440 кілограмів)!
Так калуські нафтохіміки ТОВ «Карпатнафтохім» і ЗАТ «Лукор», а разом з ними і всі калушани відзначали професійне свято — День нафтохіміка і 20-річчя компанії «Лукойл».
440-кілограмовий медівник не тільки розмірами і вагою, а й оформленням (виготовлений у формі вишиваного рушника із шестиметровим написом у центрі «З святом нафтохіміка!»), не кажучи про чудовий смак, «потягнув» на місце в Книзі рекордів України.
— Рекорд зафіксовано, — каже представник національного проекту «Книга рекордів України» Микола Зелінський, тримаючи в руках диплом про його реєстрацію. — Ніколи ще кондитери не пекли щось схоже таких розмірів. А організатори пообіцяли, що медівник буде ще й у формі вишиваного рушника і що ним почастуютьѕ трьох тисяч осіб!
Свого слова вони дотрималиѕ Виставлений на центральній міській Площі героїв медівник ще далеко до того, як його мали різати на шматки кондитери — симпатичні дівчата у вишиванках із ТзОВ «ТВП» (а випекло величезну смакоту саме це підприємство), обступили десятки найцікавіших.
Організатори дійства добре продумали все: як їсти медівник, не запиваючи? Тож принесли обв’язану рушником бочку з узваром. Отож у людей були зайняті дві руки: в одній — шматок медівника, в другій — склянка з узваром. Директор ТзОВ «ТВП» Роман Максим’юк не нахвалиться своїми працівницями: ще з 20 липня, коли було задумано йти на рекорд, всі просто жили медівником. Вдалося!.. — Слава Богу, погода як на замовлення, — каже він. — Ми сьогодні тут із пів шостої ранку (а було вже близько 14-ї).
Розкладали столи. Возили медівник. Усім знайшлася робота, навіть слюсарям. Додамо, що на медівник пішло 210 кілограмів борошна, 75 кг цукру, 53 кг меду, 15 кг сметани, 44 кг джему, 18 кг родзинок, 1 100 штук яєць. Й інших продуктів ще чимало.
У ці три дні містом ходило багато нагороджених нафтохіміків: грамотами обласної державної адміністрації, «Лукойлу», РДА, «Карпатнафтохіму». Отримували нагороди на сцені Палацу культури «Юність», безпосередньо на виробництві. Там же, в Палаці, для них співали популярні гурти «Краяни» (Україна) та «Пісняри» (Білорусь). У суботу на стадіоні «Хімік» відбулася спартакіада серед підрозділів підприємств, а також футбольний товариський матч з участю збірної команди працівників нафтохімічного підприємства і команди ветеранів київського «Динамо» (рахунок — 3:3).
На завершення свят — великий святковий концерт у парку ім. і. Франка з участю зірок і колективів української та російської естради і грандіозний феєрверк, який кожний із присутніх у парку (а людей — яблуку ніде впасти) розцінював фразою, яка почасти й зринала з вуст: «Слава нафтохімікам!».