У Калуші мешканці на «референдумі» проголосували проти будівництва храму УГКЦ

 

/data/blog/119660/664890173f052c916edc5c7a793c5300.jpg

 

Релігійна громада «Царя Христа» УГКЦ вже виготовила проект детального планування території, де планує збудувати храм.

 

Серед мешканців шести прилеглих будинків тим часом провели консультативне опитування, результати якого — не на користь будівництва, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Результати опитування і проект детального планування території мають розглянути депутати міської ради. У місті ще відбудуться громадські слухання. І зрештою, влада остаточно скаже: можна будувати церкву на вулиці Січових Стрільців чи ні.

 

Як відомо, у Калуші вже кілька місяців триває протистояння між прибічниками та противниками будівництва церкви у районі вулиці Січових Стрільців. Сторони конфлікту почергово приходять на сесію міської ради із вимогою або надати дозвіл на будівництво церкви, або заборонити таке будівництво. Так само почергово вони реєструють петиції, які за кілька днів набирають необхідну кількість голосів. Кожна сторона має свої вагомі аргументи, а міська влада наразі думає, на чий бік стати.

 

Щоб вирішити спірне питання, депутати, з одного боку, дали дозвіл релігійній громаді виготовити проект детального планування території, на якій мало би бути майбутнє будівництво. З іншого боку, вирішили поцікавитися думкою громади з цього приводу.

 

Серед мешканців шести будинків, які знаходиться довкола спірної території, провели опитування. Відбувалося воно у приміщенні загальноосвітньої школи №7. Усе — як на виборах: кабінки для голосування, урна, дільнична комісія і спостерігачі. Щоправда, цікавилися лише думкою мешканців будинків на вулиці Січових Стрільців, 1, 7, 9, 15 та вулиці Пушкіна, 7, 11. Голосували тільки за паспортом і тільки за себе особисто.

 

На «референдум» загалом ішли не надто активно. Більшість мешканців, чиї прізвища були внесені до списків, таки проігнорували опитування. Натомість, ті, хто прийшов, у підсумку висловилися проти будівництва церкви. Причому, зазначають активісти, йдеться не про протистояння з конкретною релігійною громадою, а про відстоювання самої території, на якій церкві не місце.

 

Участь в опитуванні загалом взяли 285 мешканців зазначених будинків із 985-ти. Недійсними дільнична комісія визнала два бюлетені. За будівництво храму висловилися 78 учасників опитування, 205 — проти.

Калуш.JPG

— Релігійна громада хоче звести конфлікт в русло якогось релігійного протистояння. Це зовсім не так. Ми зауважували неодноразово, що ми проти забудови як такої, — каже мешканець вулиці Січових Стрільців Євген Ларіонов, який був ініціатором першої петиції проти будівництва церкви у цьому мікрорайоні. — Це тихе місце. Зараз там ростуть дерева. Так, майданчик там зараз не обладнаний, але ми саме хочемо його довести до ладу. Нам же пропонують усі дерева зрізати, половину цієї ділянки обвести парканом, набудувати господарських споруд, а на меншій території зробити дитячий майданчик. Але ми при цьому повністю зруйнуємо сквер, зріжемо під корінь усі дерева. До того ж, як мінімум, на кілька років ми матимемо тут будівництво і шум пов’язаний із ним. А потім тут проводитимуться релігійні відправи, що також не буде тихим процесом. Ми проти цього, але не тому, що проти конкретно цієї парафії, а тому, що хочемо зберегти цей куточок зеленим і просторим.

Калуш_3.jpg

Мешканці мікрорайону припускають також, що зі зведенням храму, вони втратять не лише зелену зону, а і тишу. Адже відправи у храмі супроводжуватимуться звуками дзвонів, які у святкові та вихідні дні можуть заважати людям.

 

Церковна громада, натомість, каже, що дзвіницю можуть і не зводити, а мешканці вулиці лише виграють, адже безкоштовно отримають і місце для паркування автомобілів, і дитячий майданчик, і футбольне поле, про які зараз можуть хіба що мріяти.

 

Результати громадських слухань мають рекомендаційний характер для депутатів міської ради. Їх, очевидно, візьмуть до уваги при прийнятті рішення щодо затвердження проекту детального планування.

 

Як повідомив «Вікнам» начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Калуської міської ради Тарас Нижник, результати опитування, проведеного в порядку таємного опитування, підлягають обов’язковому розгляду Калуською міською радою або її виконавчим комітетом з прийняттям за результатами опитування рішення, яке доводиться до учасників опитування.

 

За його словами, питання буде винесено на найближчу сесію міської ради. А от затвердження проекту, ймовірно, ще не розглядатимуть. Адже ще мають провести громадські слухання, дата яких наразі не призначена.

 

Тим часом, за інформацією «Вікон», церковна громада, яка, фактично, перше опитування вже програла, має намір ознайомити депутатів міської ради із результатами власного альтернативного опитування. Водночас, наразі жодних скарг щодо результатів недільного «референдуму» від жодної зі сторін не надходило.


08.11.2016 474 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1286
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

563
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2387 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

644

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

645
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1125
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

324
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

560
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2