У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

Минулого тижня у Калуші ліфт ледь не став причиною нещасного випадку: школяр заходив до ліфтової кабіни, у якій закривалася лише одна половина дверей. Коли хлопець наполовину протиснувся у ліфт, той почав закриватися.

 

Чоловік, який був свідком події, вчасно висмикнув школяра із ліфту. У ЖЕО кажуть: про випадок нічого не знають, бо люди — не зверталися. Але ліфт, про всяк випадок, — відремонтували.

 

"У нас у будинку впродовж двох місяців не відкривалася друга половинка ліфта, — розповідає ”Вікнам” мешканець будинку 1, що на проспекті Лесі Українки, Василь Федоришин. — Я сам багато разів телефонував до комунальників, знаю, що й інші люди дзвонили. Але результатів то не дало. Хто із сусідів худший, той протискався у щілину, інші — ходили пішки".

 

Василь Федоришин розповідає: минулого тижня, у середу, побачив, як до ліфту підійшли школярі — орієнтовно діти молодшого шкільного віку. Перед ліфтом — штовхалися, а коли кабіна приїхала — почали заходити. — Малий зачепився рукавом, — згадує Василь Федоришин.

"Ліфт почав закриватися, дитина — злякалася. Я вчасно шарпнув його за рукав і “витягнув” із ліфта. Телефонував до комунальників і сварився. Добре, що все обійшлося. Але на той момент могло не бути поруч нікого із дорослих, міг хтось викликати ліфт з іншого поверху. Комусь могла б бути біда на все життя, а комусь — кримінальна відповідальність".

 

Це — не перший подібний випадок за кілька років. Так, два роки тому, на сесії Калуської міської ради депутат Оксана Левицька повідомила: через аварійну зупинку ліфта на вул. Малицької, 1 50-річний чоловік отримав забій колін. ”Пригода” трапилася у вечірній час. Комунальники в один голос твердили: аварія — це надто гучно, адже спрацювала система захисту ліфта. Випадку, який трапився минулого тижня на проспекті Лесі Українки, 1, на перший погляд, у комунальній сфері міста також не надали великої уваги. У ЖЕО №1, куди “Вікна” звернулися за поясненням, повідомили, що з такими фактами до них ніхто не звертався. І у КП “Міськсвітло”, яке “завідує” ліфтовим господарством, — нібито теж. Однак, як стало відомо “Вікнам”, ліфт таки відремонтували, можливо — за збігом обставин — після телефонного дзвінка з редакції. 

 

"Ліфт не стояв, там тільки не відкривалася створка — вилетів один ричажок, — повідомив “Вікнам” начальник дільниці ліфтів КП “Міськсвітло” Богдан Українець. — Такі заявки ми не записуємо, хлопці просто підійшли і відремонтували".

 

За словами Богдана Українця, на день від мешканців Калуша надходить до 20-ти заявок через поломку ліфтів. Причини зупинки ліфтів — різноманітні: з вини калушан і через обставини, ні від кого не залежні. Наприклад, застрягти між поверхами людина може через перебої напруги у мережі або ж — блокуючи двері великими предметами, як-от — дитячими візками. Між тим, 64 багатоповерхівки міста обладнані ліфтами. Всього у місті — 178 ліфтів. — З них — 102 — це такі, яким 25 і більше років, — каже “Вікнам” начальник відділу капремонту та реконструкції житлового фонду УЖКГ Калуської міської ради Оксана Селедець. — Вони потребують експертного обстеження, тому ми укладаємо угоду із ДП “Карпатським експертно-технічним центром Держгірпромнагляду України”. Обстеження одного ліфта, каже Оксана Селедець, обходиться міському бюджету приблизно у 2000 гривень. Експерти вказують на дефекти у роботі ліфта, які потрібно усунути. Без цього експлуатація ліфта не дозволяється.

 

Минулого року експерти Карпатського експертно-технічного центру провели обстеження 51 ліфта, з них 27 довелося капітально ремонтувати. Капремонт обійшовся у 175 тис. гривень. Проте, частину коштів проплатили лише у цьому році, хоча останній ремонт ліфта відбувся у серпні торік. Причина — Держказначейство не пропустило коштів. Нині у Калуші “стоять” 8 ліфтів: на бульварі Незалежності, 6 (4 ліфти), на вул. Біласа і Данилишина, 10 (2 ліфти), на вул. Каракая, 4 (1 ліфт), на вул. Пушкіна, 4 (1 ліфт). У них зношені тягові троси. — Фактично, кожен ліфт, який “відслужив” 25 років, потребує заміни, — каже Оксана Селедець. — Але це — дуже дорого. Заміна одного ліфта коштує у межах 300 тис. гривень. За 15 років у місті поміняли три ліфти. Ще 8 ліфтів — модернізували, тобто замінили купе кабіни, редуктори, двигуни тощо. Модернізація обходиться на порядок дешевше — 70-90 тис. гривень за ліфт. Загалом минулого року, окрім коштів на капітальний ремонт ліфтів, було виділено більше 11 тис. гривень на проведення періодичних технічних оглядів (проводяться раз на 2 роки. — Авт.) і ще 140 тис. гривень — на експертне обстеження 51-го ліфту.

 

Цього року комунальники “просять” у міського бюджету 450 тис. гривень. — Торік потреба теж була більшою, — переконує Оксана Селедець, — але не було коштів. Цього року обстежень потребують 56 ліфтів — для того, щоб забезпечити їхню стабільну роботу. А загалом стан ліфтів залежить також і від самих мешканців будинків. Комунальники кажуть: є райони міста, де ліфти — бережуть. Приміром, на вул. Пушкіна ліфти хоч і старі, але у хорошому стані. — Експерти — задоволені, — каже Оксана Селедець. — А от, приміром, відремонтували ліфт на майдані Шептицького, 3 (там ліфт модернізували), а кабіна вже подряпана, понищена і пописана.


25.02.2014 381 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1067
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

877
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2007
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3376
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2618
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2616

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

355

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

799

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

756

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1717
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

799
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

778
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

427
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

458
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27114
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

905
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

508
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

792
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1525 5