У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

Минулого тижня у Калуші ліфт ледь не став причиною нещасного випадку: школяр заходив до ліфтової кабіни, у якій закривалася лише одна половина дверей. Коли хлопець наполовину протиснувся у ліфт, той почав закриватися.

 

Чоловік, який був свідком події, вчасно висмикнув школяра із ліфту. У ЖЕО кажуть: про випадок нічого не знають, бо люди — не зверталися. Але ліфт, про всяк випадок, — відремонтували.

 

"У нас у будинку впродовж двох місяців не відкривалася друга половинка ліфта, — розповідає ”Вікнам” мешканець будинку 1, що на проспекті Лесі Українки, Василь Федоришин. — Я сам багато разів телефонував до комунальників, знаю, що й інші люди дзвонили. Але результатів то не дало. Хто із сусідів худший, той протискався у щілину, інші — ходили пішки".

 

Василь Федоришин розповідає: минулого тижня, у середу, побачив, як до ліфту підійшли школярі — орієнтовно діти молодшого шкільного віку. Перед ліфтом — штовхалися, а коли кабіна приїхала — почали заходити. — Малий зачепився рукавом, — згадує Василь Федоришин.

"Ліфт почав закриватися, дитина — злякалася. Я вчасно шарпнув його за рукав і “витягнув” із ліфта. Телефонував до комунальників і сварився. Добре, що все обійшлося. Але на той момент могло не бути поруч нікого із дорослих, міг хтось викликати ліфт з іншого поверху. Комусь могла б бути біда на все життя, а комусь — кримінальна відповідальність".

 

Це — не перший подібний випадок за кілька років. Так, два роки тому, на сесії Калуської міської ради депутат Оксана Левицька повідомила: через аварійну зупинку ліфта на вул. Малицької, 1 50-річний чоловік отримав забій колін. ”Пригода” трапилася у вечірній час. Комунальники в один голос твердили: аварія — це надто гучно, адже спрацювала система захисту ліфта. Випадку, який трапився минулого тижня на проспекті Лесі Українки, 1, на перший погляд, у комунальній сфері міста також не надали великої уваги. У ЖЕО №1, куди “Вікна” звернулися за поясненням, повідомили, що з такими фактами до них ніхто не звертався. І у КП “Міськсвітло”, яке “завідує” ліфтовим господарством, — нібито теж. Однак, як стало відомо “Вікнам”, ліфт таки відремонтували, можливо — за збігом обставин — після телефонного дзвінка з редакції. 

 

"Ліфт не стояв, там тільки не відкривалася створка — вилетів один ричажок, — повідомив “Вікнам” начальник дільниці ліфтів КП “Міськсвітло” Богдан Українець. — Такі заявки ми не записуємо, хлопці просто підійшли і відремонтували".

 

За словами Богдана Українця, на день від мешканців Калуша надходить до 20-ти заявок через поломку ліфтів. Причини зупинки ліфтів — різноманітні: з вини калушан і через обставини, ні від кого не залежні. Наприклад, застрягти між поверхами людина може через перебої напруги у мережі або ж — блокуючи двері великими предметами, як-от — дитячими візками. Між тим, 64 багатоповерхівки міста обладнані ліфтами. Всього у місті — 178 ліфтів. — З них — 102 — це такі, яким 25 і більше років, — каже “Вікнам” начальник відділу капремонту та реконструкції житлового фонду УЖКГ Калуської міської ради Оксана Селедець. — Вони потребують експертного обстеження, тому ми укладаємо угоду із ДП “Карпатським експертно-технічним центром Держгірпромнагляду України”. Обстеження одного ліфта, каже Оксана Селедець, обходиться міському бюджету приблизно у 2000 гривень. Експерти вказують на дефекти у роботі ліфта, які потрібно усунути. Без цього експлуатація ліфта не дозволяється.

 

Минулого року експерти Карпатського експертно-технічного центру провели обстеження 51 ліфта, з них 27 довелося капітально ремонтувати. Капремонт обійшовся у 175 тис. гривень. Проте, частину коштів проплатили лише у цьому році, хоча останній ремонт ліфта відбувся у серпні торік. Причина — Держказначейство не пропустило коштів. Нині у Калуші “стоять” 8 ліфтів: на бульварі Незалежності, 6 (4 ліфти), на вул. Біласа і Данилишина, 10 (2 ліфти), на вул. Каракая, 4 (1 ліфт), на вул. Пушкіна, 4 (1 ліфт). У них зношені тягові троси. — Фактично, кожен ліфт, який “відслужив” 25 років, потребує заміни, — каже Оксана Селедець. — Але це — дуже дорого. Заміна одного ліфта коштує у межах 300 тис. гривень. За 15 років у місті поміняли три ліфти. Ще 8 ліфтів — модернізували, тобто замінили купе кабіни, редуктори, двигуни тощо. Модернізація обходиться на порядок дешевше — 70-90 тис. гривень за ліфт. Загалом минулого року, окрім коштів на капітальний ремонт ліфтів, було виділено більше 11 тис. гривень на проведення періодичних технічних оглядів (проводяться раз на 2 роки. — Авт.) і ще 140 тис. гривень — на експертне обстеження 51-го ліфту.

 

Цього року комунальники “просять” у міського бюджету 450 тис. гривень. — Торік потреба теж була більшою, — переконує Оксана Селедець, — але не було коштів. Цього року обстежень потребують 56 ліфтів — для того, щоб забезпечити їхню стабільну роботу. А загалом стан ліфтів залежить також і від самих мешканців будинків. Комунальники кажуть: є райони міста, де ліфти — бережуть. Приміром, на вул. Пушкіна ліфти хоч і старі, але у хорошому стані. — Експерти — задоволені, — каже Оксана Селедець. — А от, приміром, відремонтували ліфт на майдані Шептицького, 3 (там ліфт модернізували), а кабіна вже подряпана, понищена і пописана.


25.02.2014 491 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4960
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

479
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14652 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6406

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1260
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

700
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

996
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6050
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14321
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2