У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

У Калуші через ліфт ледь не загинув школяр

 

Минулого тижня у Калуші ліфт ледь не став причиною нещасного випадку: школяр заходив до ліфтової кабіни, у якій закривалася лише одна половина дверей. Коли хлопець наполовину протиснувся у ліфт, той почав закриватися.

 

Чоловік, який був свідком події, вчасно висмикнув школяра із ліфту. У ЖЕО кажуть: про випадок нічого не знають, бо люди — не зверталися. Але ліфт, про всяк випадок, — відремонтували.

 

"У нас у будинку впродовж двох місяців не відкривалася друга половинка ліфта, — розповідає ”Вікнам” мешканець будинку 1, що на проспекті Лесі Українки, Василь Федоришин. — Я сам багато разів телефонував до комунальників, знаю, що й інші люди дзвонили. Але результатів то не дало. Хто із сусідів худший, той протискався у щілину, інші — ходили пішки".

 

Василь Федоришин розповідає: минулого тижня, у середу, побачив, як до ліфту підійшли школярі — орієнтовно діти молодшого шкільного віку. Перед ліфтом — штовхалися, а коли кабіна приїхала — почали заходити. — Малий зачепився рукавом, — згадує Василь Федоришин.

"Ліфт почав закриватися, дитина — злякалася. Я вчасно шарпнув його за рукав і “витягнув” із ліфта. Телефонував до комунальників і сварився. Добре, що все обійшлося. Але на той момент могло не бути поруч нікого із дорослих, міг хтось викликати ліфт з іншого поверху. Комусь могла б бути біда на все життя, а комусь — кримінальна відповідальність".

 

Це — не перший подібний випадок за кілька років. Так, два роки тому, на сесії Калуської міської ради депутат Оксана Левицька повідомила: через аварійну зупинку ліфта на вул. Малицької, 1 50-річний чоловік отримав забій колін. ”Пригода” трапилася у вечірній час. Комунальники в один голос твердили: аварія — це надто гучно, адже спрацювала система захисту ліфта. Випадку, який трапився минулого тижня на проспекті Лесі Українки, 1, на перший погляд, у комунальній сфері міста також не надали великої уваги. У ЖЕО №1, куди “Вікна” звернулися за поясненням, повідомили, що з такими фактами до них ніхто не звертався. І у КП “Міськсвітло”, яке “завідує” ліфтовим господарством, — нібито теж. Однак, як стало відомо “Вікнам”, ліфт таки відремонтували, можливо — за збігом обставин — після телефонного дзвінка з редакції. 

 

"Ліфт не стояв, там тільки не відкривалася створка — вилетів один ричажок, — повідомив “Вікнам” начальник дільниці ліфтів КП “Міськсвітло” Богдан Українець. — Такі заявки ми не записуємо, хлопці просто підійшли і відремонтували".

 

За словами Богдана Українця, на день від мешканців Калуша надходить до 20-ти заявок через поломку ліфтів. Причини зупинки ліфтів — різноманітні: з вини калушан і через обставини, ні від кого не залежні. Наприклад, застрягти між поверхами людина може через перебої напруги у мережі або ж — блокуючи двері великими предметами, як-от — дитячими візками. Між тим, 64 багатоповерхівки міста обладнані ліфтами. Всього у місті — 178 ліфтів. — З них — 102 — це такі, яким 25 і більше років, — каже “Вікнам” начальник відділу капремонту та реконструкції житлового фонду УЖКГ Калуської міської ради Оксана Селедець. — Вони потребують експертного обстеження, тому ми укладаємо угоду із ДП “Карпатським експертно-технічним центром Держгірпромнагляду України”. Обстеження одного ліфта, каже Оксана Селедець, обходиться міському бюджету приблизно у 2000 гривень. Експерти вказують на дефекти у роботі ліфта, які потрібно усунути. Без цього експлуатація ліфта не дозволяється.

 

Минулого року експерти Карпатського експертно-технічного центру провели обстеження 51 ліфта, з них 27 довелося капітально ремонтувати. Капремонт обійшовся у 175 тис. гривень. Проте, частину коштів проплатили лише у цьому році, хоча останній ремонт ліфта відбувся у серпні торік. Причина — Держказначейство не пропустило коштів. Нині у Калуші “стоять” 8 ліфтів: на бульварі Незалежності, 6 (4 ліфти), на вул. Біласа і Данилишина, 10 (2 ліфти), на вул. Каракая, 4 (1 ліфт), на вул. Пушкіна, 4 (1 ліфт). У них зношені тягові троси. — Фактично, кожен ліфт, який “відслужив” 25 років, потребує заміни, — каже Оксана Селедець. — Але це — дуже дорого. Заміна одного ліфта коштує у межах 300 тис. гривень. За 15 років у місті поміняли три ліфти. Ще 8 ліфтів — модернізували, тобто замінили купе кабіни, редуктори, двигуни тощо. Модернізація обходиться на порядок дешевше — 70-90 тис. гривень за ліфт. Загалом минулого року, окрім коштів на капітальний ремонт ліфтів, було виділено більше 11 тис. гривень на проведення періодичних технічних оглядів (проводяться раз на 2 роки. — Авт.) і ще 140 тис. гривень — на експертне обстеження 51-го ліфту.

 

Цього року комунальники “просять” у міського бюджету 450 тис. гривень. — Торік потреба теж була більшою, — переконує Оксана Селедець, — але не було коштів. Цього року обстежень потребують 56 ліфтів — для того, щоб забезпечити їхню стабільну роботу. А загалом стан ліфтів залежить також і від самих мешканців будинків. Комунальники кажуть: є райони міста, де ліфти — бережуть. Приміром, на вул. Пушкіна ліфти хоч і старі, але у хорошому стані. — Експерти — задоволені, — каже Оксана Селедець. — А от, приміром, відремонтували ліфт на майдані Шептицького, 3 (там ліфт модернізували), а кабіна вже подряпана, понищена і пописана.


25.02.2014 513 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12249
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1489
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1090
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2113
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3637
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1374

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1755

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

544

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1177

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1342
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

580
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24290
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

532
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

499
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

653
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1539
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

708
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7278
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

651
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1680 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

643
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

554