У Калуші біля центральної пошти планують встановити пам’ятний знак Героям Небесної Сотні

 

 

Цього року біля центральної пошти у Калуші не оголошували конкурс на встановлення пивних наметів. Адже, планують там встановити пам’ятний знак Героям Небесної Сотні.

 

Питання про встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні — «родом» ще з 2014 року, — запевнив ”Вікна” начальник управління архітектури та містобудівного кадастру Калуської міської ради Роман Кузик.

 

З його слів, про встановлення пам’ятника почали говорити одразу після кривавих подій на Майдані.

 

Нагадаємо, пропозицію назвати сквер на вулиці Дзвонарській іменем Небесної сотні винесли торік у листопаді на віче з нагоди річниці Майдану, яке відбулося біля пам’ятника Романові Шухевичу. Тоді секретар Калуської міської ради Олександр Челядин запевнив: уже є проект і в місті планують зробити великий сквер пам’яті Небесної сотні навпроти пам’ятника Романові Шухевичу. Олександр Челядин також повідомив, що реалізація проекту запланована на 2015 рік.

 

“Ми чимало коштів витратили, здійснили виплати родинам та бійцям, які воюють в АТО, по 5 тисяч, тому проект поки перенесено на наступний рік” , — сказав Олександр Челядин. За подіями та економічною ситуацією втілення ідеї відійшло на задній план. І — здобуло нове дихання на одній із нарад у міській раді наприкінці минулого року.

 

У січні, повідомив Роман Кузик, було проведено засідання містобудівної ради, на якій архітекторам міста запропонували подумати над втіленням ідеї. У лютому відбулося друге засідання містобудівної ради, на якій прозвучали різні пропозиції щодо місця розташування пам’ятного знаку. Фахівці зійшлися на думці, що на вул. Винниченка територія — обмежена.

 

Розглядали також варіант встановлення пам’ятного знаку біля ПК «Мінерал», однак, там нині є сквер та пам’ятний знак, освячений до 65-ї річниці депортації українців. Крім того, думали над тим, щоб встановити знак на місці старого будинку біля Калуської міської ради. Але там у будинку — дві приватні квартири, і це стоїть на заваді втіленню намірів.

 

Місце на вул. Пушкіна, біля ТЦ «Прометей» відкинули зразу. Адже, як відомо, там розташований дитячий майданчик, а у літній період — атракціони для дітей.

 

Наразі зупинилися на місці біля центральної пошти, на пр. Лесі Українки.

 

Автор ідеї — екс-головний архітектор міста Петро Пострильоний — пояснив: він думав про кілька місцин, де би можна було розташувати пам’ятний знак. Але зупинився — на території біля центральної пошти.

 

— Я собі подумав: чому все має бути розташоване у старому центрі міста? — міркує Петро Пострильоний. Крім того, що біля пошти, зазвичай, людно, там достатньо місця, а поруч — церква. Та й сама площа потребує реконструкції. Пам’ятний знак планують встановити на місці фонтану, який нині — не діє.

 

Петро Пострильоний каже: він розробив й ескіз пам’ятного знаку. Згідно із проектом, має бути квадратний гранітний постамент із написами з чотирьох сторін, а зверху — скульптурна композиція у вигляді воїна, якого «підкосила» смерть.

 

Скульптура має бути виготовлена із тонованого бетону. Робити бронзовий пам’ятник, каже Петро Пострильоний, дорого і складно. Між тим, пропозиція колишнього архітектора — це остаточний варіант.

 

У Калуші планують залучити до розробки ескізу пам’ятного знаку креативних калушан.

 

Конкурсу, каже Роман Кузик, не оголошуватимуть, бо він, зокрема, тягне і витрати із бюджету. Однак, калушанам пропонуватимуть подавати до міської архітектури свої пропозиції, з яких виберуть кілька найбільш вдалих. Потім, планують у місті, проведуть громадське обговорення та затвердять остаточний проект. На найближчій сесії міської ради у депутатів запитають дозволу на встановлення пам’ятного знаку біля центральної пошти. Скільки це обійдеться для міського бюджету, наразі ніхто не рахував, адже, немає ще навіть самого проекту.

 

За словами Романа Кузика, цьогоріч планують встановити пам’ятний знак, а вже потім — продовжити благоустрій площі.


03.04.2015 419 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

261
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2698 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2000
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5938 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16747 18
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4101 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

538

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

905

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

865

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1948
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

184
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

456
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4342
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

197
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

670
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1167
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

937
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22468
28.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

189
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

300
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

514
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

939