У Калуші біля центральної пошти планують встановити пам’ятний знак Героям Небесної Сотні

 

 

Цього року біля центральної пошти у Калуші не оголошували конкурс на встановлення пивних наметів. Адже, планують там встановити пам’ятний знак Героям Небесної Сотні.

 

Питання про встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні — «родом» ще з 2014 року, — запевнив ”Вікна” начальник управління архітектури та містобудівного кадастру Калуської міської ради Роман Кузик.

 

З його слів, про встановлення пам’ятника почали говорити одразу після кривавих подій на Майдані.

 

Нагадаємо, пропозицію назвати сквер на вулиці Дзвонарській іменем Небесної сотні винесли торік у листопаді на віче з нагоди річниці Майдану, яке відбулося біля пам’ятника Романові Шухевичу. Тоді секретар Калуської міської ради Олександр Челядин запевнив: уже є проект і в місті планують зробити великий сквер пам’яті Небесної сотні навпроти пам’ятника Романові Шухевичу. Олександр Челядин також повідомив, що реалізація проекту запланована на 2015 рік.

 

“Ми чимало коштів витратили, здійснили виплати родинам та бійцям, які воюють в АТО, по 5 тисяч, тому проект поки перенесено на наступний рік” , — сказав Олександр Челядин. За подіями та економічною ситуацією втілення ідеї відійшло на задній план. І — здобуло нове дихання на одній із нарад у міській раді наприкінці минулого року.

 

У січні, повідомив Роман Кузик, було проведено засідання містобудівної ради, на якій архітекторам міста запропонували подумати над втіленням ідеї. У лютому відбулося друге засідання містобудівної ради, на якій прозвучали різні пропозиції щодо місця розташування пам’ятного знаку. Фахівці зійшлися на думці, що на вул. Винниченка територія — обмежена.

 

Розглядали також варіант встановлення пам’ятного знаку біля ПК «Мінерал», однак, там нині є сквер та пам’ятний знак, освячений до 65-ї річниці депортації українців. Крім того, думали над тим, щоб встановити знак на місці старого будинку біля Калуської міської ради. Але там у будинку — дві приватні квартири, і це стоїть на заваді втіленню намірів.

 

Місце на вул. Пушкіна, біля ТЦ «Прометей» відкинули зразу. Адже, як відомо, там розташований дитячий майданчик, а у літній період — атракціони для дітей.

 

Наразі зупинилися на місці біля центральної пошти, на пр. Лесі Українки.

 

Автор ідеї — екс-головний архітектор міста Петро Пострильоний — пояснив: він думав про кілька місцин, де би можна було розташувати пам’ятний знак. Але зупинився — на території біля центральної пошти.

 

— Я собі подумав: чому все має бути розташоване у старому центрі міста? — міркує Петро Пострильоний. Крім того, що біля пошти, зазвичай, людно, там достатньо місця, а поруч — церква. Та й сама площа потребує реконструкції. Пам’ятний знак планують встановити на місці фонтану, який нині — не діє.

 

Петро Пострильоний каже: він розробив й ескіз пам’ятного знаку. Згідно із проектом, має бути квадратний гранітний постамент із написами з чотирьох сторін, а зверху — скульптурна композиція у вигляді воїна, якого «підкосила» смерть.

 

Скульптура має бути виготовлена із тонованого бетону. Робити бронзовий пам’ятник, каже Петро Пострильоний, дорого і складно. Між тим, пропозиція колишнього архітектора — це остаточний варіант.

 

У Калуші планують залучити до розробки ескізу пам’ятного знаку креативних калушан.

 

Конкурсу, каже Роман Кузик, не оголошуватимуть, бо він, зокрема, тягне і витрати із бюджету. Однак, калушанам пропонуватимуть подавати до міської архітектури свої пропозиції, з яких виберуть кілька найбільш вдалих. Потім, планують у місті, проведуть громадське обговорення та затвердять остаточний проект. На найближчій сесії міської ради у депутатів запитають дозволу на встановлення пам’ятного знаку біля центральної пошти. Скільки це обійдеться для міського бюджету, наразі ніхто не рахував, адже, немає ще навіть самого проекту.

 

За словами Романа Кузика, цьогоріч планують встановити пам’ятний знак, а вже потім — продовжити благоустрій площі.


03.04.2015 502 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

375
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1741
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3242
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1170
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1197
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1251 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

289

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1141

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

977

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

353
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2514
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1257
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1343
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

572
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15209
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7501
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

361
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

773 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

488
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

404
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

494