У Калуші вже у липні зростуть тарифи на вивезення сміття

Вчора, 12 липня, на позачерговому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було затверджено нові тарифи на послугу поводження з побутовими відходами (для населення, бюджетних та інших споживачів).

Про це повідомляють Вікна, передає Фіртка.

Тарифи є суттєво вищими за діючі. У дію вони вступлять одразу після оприлюднення у друкованому засобі масової інформації. Наприклад, якщо це відбудеться у найближчу п’ятницю, 15 липня, то рішення виконкому набуде чинності з 16 липня. Відтак послуга для мешканців буде дорожчою вже у поточному місяці (це буде плюс-мінус середнє арифметичне попереднього і затвердженого тарифу).

Як повідомив на засіданні виконкому заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, виконавець послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської громади ТОВ "Еко-Прикарпаття" подало заяву з розрахунками нових тарифів 16 червня. Уже 21 червня на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено інформацію для споживачів. Упродовж семи календарних днів можна було подавати зауваження і позиції. 29 червня товариство повідомило про те, що у відведений термін зауважень і пропозицій до запропонованих тарифів не надходило. Також, за словами Тараса Фіцака, нові тарифи перевірило управління економічного розвитку міста. Висновок — вони відповідають середнім тарифам на аналогічну послугу в інших містах.

Нагадаємо, ТОВ "Еко-Прикарпаття" надає послуги мешканцям Калуської громади з 1 травня 2021 року за підсумками конкурсу, який провели за трьома лотами.  З 1 травня 2021 року мешканці  громади платили по 23 гривні з людини на місяць, у березні цього року провели перерахунок і тариф знизили до 22,71 гривні у зв’язку зі зменшенням його складової — тарифу на захоронення сміття на калуському полігоні.

За рішенням виконкому новий тариф для населення становитиме 33,55 (для території першого лоту) і 33,56 гривні (для двох інших лотів) з людини на місяць. Таким чином оплата зросте на 47-48%.

Нагадаємо, до першого лоту входять 143 багатоквартирні житлові будинки, у яких проживає понад 12,8 тис. мешканців, а також будинки приватного сектору, у яких проживає понад 15 тис. мешканців, а саме: центральна частина міста (площа Героїв, вул. Винниченка,  Грушевського, Дзвонарська, Долинська, Каракая, Костельна, Підвальна, Сівецька, Степана Бандери, Українська, Цеглинського тощо), житлові масиви Загір’я і Хотінь та села Голинь, Пійло, Довге-Калуське і Тужилів.

Узагальнений тариф для населення — 205,88 гривні за 1 куб. метр (зараз — 139,8 гривні за куб. метр). Відповідно, для бюджетних установ — 219,91 гривні за куб. метр  (149,33 гривні) та інших споживачів — 223,66 гривні (151,87 гривні за куб. метр). Кожен мешканець за нормами накопичення оплачує 1,73 кубометра сміття на рік, тож тариф за вивезення і захоронення побутових відходів — 29,68 гривні з людини на місяць. А решту до затвердженого тарифу — це плата за утримання контейнерів і контейнерних майданчиків.

Як повідомив заступник міського голови Богдан Білецький, основними факторами, які вплинули на збільшення тарифу, є зростання цін на пальне, запчастини і збільшення вартості захоронення сміття на полігоні. Нагадаємо, тариф для КП "Екоресурс" встановили у червні: він зріс на 55,7% — з 30,13 до 46,92 гривні за кубічний метр з ПДВ.

Міський голова Андрій Найда порівняв структуру попередніх і нових тарифів на послугу поводження з відходами. Зокрема, зросли частка витрат на пальне (з 16 до 20%), на захоронення сміття (з 4,63 до 7,21%) та амортизаційні витрати (з 2% до 3%). Натомість, зменшилася частка витрат на збут (з 7 до 4%), на зарплату (з 18 до 15%), адміністративні витрати (з 4 до 2%) і прибуток надавача послуги (з 5 до 4%).

Під час засідання виконкому старости зауважили, що мешканці сіл оплачують за утримання контейнерів, яких здебільшого немає. Причому торік ТОВ "Еко-Прикарпаття" брало на себе зобов’язання забезпечувати контейнерами для збору твердих побутових відходів мешканців приватного сектору і сіл громади. Щоправда, йшлося про те, що це залежатиме від того, як конкретне село оплачує послуги. Також старости пропонували обрати інший алгоритм забезпечення контейнерами — не по селах, а надавати їх конкретним домоволодінням, які справно платять за вивезення сміття. Це також буде додатковим стимулом для тих, хто не платить.

Однак, як пояснив представник ТОВ "Еко-Прикарпаття", це зробити нереально, оскільки у такому разі у село довелося б відправляти дві машини, аджн для звільнення контейнерів потрібна техніка з заднім завантаженням. Щодо забезпечення контейнерами, то роботу почали у грудні, зокрема, контейнерами забезпечили жителів села Мостища. Планували продовжити надання контейнерів навесні цього року. Однак через війну ці плани реалізувати не вдалося. Уже у липні роботу планують відновити і до кінця року забезпечити контейнерами мешканців ще 4-5 сіл. Один контейнер для приватного сектору зараз коштує близько 800 гривень. Тож потрібні значні кошти. Це ж стосується і контейнерів для роздільного збору відходів у житлових масивах Калуша — поки що реалізувати такий проєкт не вдається.

У Калуші рівень оплати послуг ТОВ «Еко-Прикарпаття» становить 85-90%, у селі Мостище — 90%. Найгірше оплачуть послуги мешканці Ріп’янки, Мислова і Яворівки — на 15%. У інших селах громади рівень розрахунків становить 50-80%.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у травні: тарифи за світло, воду та газ


13.07.2022 Іван Муканик 844
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2592
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1230
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1142
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2338
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3771
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2778 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

847

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

801

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

745
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10484
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1335
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

391
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5481
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1192
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2991
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

585
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

430 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

862
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

752
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

803