У Калуші хочуть звільнити від МАФів головні вулиці та площі

У п'ятницю, 16 квітня, на офіційному сайті Калуської міської ради розмістили повідомлення про оприлюднення регуляторного акту – проєкту рішення міської ради «Про заборону розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на центральних вулицях, скверах, площах м. Калуша».

Його розробником є управління архітектури та містобудування Калуської міської ради, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Як зазначено у повідомленні, метою прийняття цього рішення є врегулювання питань з розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та збереження належного архітектурного вигляду центральних вулиць міста.

Проєктом рішення пропонується заборонити розміщення нових тимчасових споруд на площі Героїв, майдані Шептицького, проспекті Лесі Українки, бульварі Незалежності, вулицях: Бандери, Винниченка, Грушевського, Дзвонарській, Євшана, Підвальній, Пушкіна, Б.Хмельницького, Шевченка, Ринковій, Василя Стуса, Ковжуна, Олени Пчілки та Хіміків. А також — заборонити продовження строку дії чинного паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності після закінчення строку дії паспорта прив’язки тимчасових споруд, які вже розміщені на цих вулицях і площах. 

Тобто з часом центральні вулиці та площі міста, в разі прийняття такого рішення, будуть звільнені від тимчасових споруд.

У оприлюдненому аналізі регуляторного впливу проєкту рішення зазначено, що основні цілі його прийняття: впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в місті, створення комфортних умов проживання для мешканців міста, покращення благоустрою та збереження архітектурного вигляду міста, здійснення заходів щодо вдосконалення мережі підприємств торгівлі, побутового обслуговування, ефективне використання міського простору та елементів благоустрою.

Зазначено також, що прийняття рішення може привести до незначного зменшення надходжень до міського бюджету, адже воно зачіпає інтереси 41-го суб’єкта господарювання. Очікується, що мінуси будуть компенсовані внаслідок розширення мережі тимчасових споруд за межами визначених зон та отримання можливості для здійснення підприємницької діяльності ширшого кола суб’єктів господарювання.

До переваг такого рішення також віднесли прозору систему прийняття рішень виконавчого комітету про відмову у наданні дозволів на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Тобто більше не буде можливості одним підприємцям надавати дозвіл на встановлення тимчасової споруди, а іншим — відмовляти.

Строк дії рішення міської ради (у разі його прийняття) необмежений, проте «в разі змін у чинному законодавстві України, побажань депутатського корпусу Калуської міської ради чи міського голови, будуть розроблятися проєкти рішень, щодо внесення змін до регуляторного акта рішення міської ради «Про заборону розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на визначених вулицях проспектах, скверах, площах м. Калуша», - йдеться в аналізі впливу регуляторного акта.

Зауваження та пропозиції до  документа можна подавати до 19 травня 2021 року в управління архітектури та містобудування міської ради (на адресу  77300, м. Калуш, вул. І. Франка, 1 або на електронну адресу — vam_kmr@ukr.net).

Громадське обговорення проєкту рішення міської ради «Про заборону розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на визначених вулицях проспектах, скверах, площах м. Калуша» відбудеться 20 травня 2021 року о 14.00 в залі засідань виконкому.


Читайте також:

У Коломиї мешканці п’ятиповерхівки виступають проти зведення торгового центру поруч (ВІДЕО)


22.04.2021 1153
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2325
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19259
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1723
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1197
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2255
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3845

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

54

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1981

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

679

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

891
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24386
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

605
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

740
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1634
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8033
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

766
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2031 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

726