У Івано-Франківську за розбійний напад чотирьох молодиків засудили на тривалий термін

 

Вирок суду ошелешив усіх чотирьох підсудних. Більше двох років молоді люди перебували хоча й під слідством, але все ж на свободі.

 

Десь у глибині душі кожен з них сподівався на те, що покарання не буде пов’язане з позбавленням волі, адже вони вперше притягувалися до кримінальної відповідальності, позитивно характеризувалися за місцем проживання, а один з них узагалі неповнолітній. Утім, призначаючи покарання підсудним, Івано-Франківський міський суд оголосив вирок, котрий став адекватною правовою оцінкою зухвалості і жорстокості цих осіб. Чотирьом івано-франківця віком від 17 до 20 років було змінено міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту у залі суду і оголошено тривалі терміни ув’язнення.

 

Два роки тому пізнім березневим вечором компанія з чотирьох осіб прямувала до свого знайомого, щоб продовжити святкування його дня народження. Перед цим були в кафе, де випивали до закриття закладу. Підігріті спиртним, молодики відчували себе мало не всесильними, такою собі «бригадою», що здатна на неймовірні вчинки. На жаль, не найкращого штибу. Найстарший з компанії почав під’юджувати наймолодшого, мовляв, чи вистачить тому сміливості підійти до першого зустрічного і «розібратися» з ним по-чоловічому. Неповнолітній не вагався у можливості самоствердитися серед товаришів: перебігши через дорогу, він наздогнав незнайомого чоловіка, раптово вдарив його в потилицю і звалив на асфальт. Одразу після цього решта троє підбігли до лежачого парубка і почали методично гамселити його руками і ногами. На вимогу нападників потерпілий змушений був віддати їм два мобільних телефони і гаманець, з пальця руки один із зловмисників стягнув каблучку. Нападники розбіглися по тому, як помітили, що до цього неосвітленого місця наближаються люди.

21-річний потерпілий певний час перебував на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні. За два дні після того, що з ним сталося, працівники міліції встановили і затримали усіх його кривдників. З жодним з цих молодиків він раніше не був знайомий. У той вечір парубок провів до гуртожитку дівчину і вже повертався додому.

 

В ході досудового слідства підозрювані визнали свою причетність до побиття хлопця, зізналися й у тому, що наступного дня два мобільних телефони, відібрані у потерпілого, вони продали незнайомій людині, а гроші поділили між собою порівну. Слідство здобуло інші незаперечні докази вчинення цими особами злочинних дій стосовно потерпілого, до матеріалів кримінальної справи були долучені показання багатьох свідків, котрі достеменно відтворювали перебіг подій і поведінку кожного з підсудних у той вечір. Незважаючи на це, двоє з чотирьох підсудних у процесі судового розгляду справи почали змінювати показання, не визнавали своєї вини. Інші двоє, в тому числі, неповнолітній юнак, визнали вину частково.

 

Суд критично оцінив твердження підсудних, які в судовому засіданні змінили свої попередні показання, і розцінив поведінку підсудних як таку, що спрямована на досягнення мети уникнення відповідальності за скоєні злочини. Дії підсудних були кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч.2 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство, вчинене групою осіб) і ч.2 статті 187 Кримінального кодексу України (Розбій, вчинений за попередньою змовою осіб).

 

Відповідно до санкцій означених статей, а також на підставі норми статті 70 Кримінального кодексу України про поглинення менш суворого покарання більш суворим, суд засудив кожного з підсудних до тривалих термінів позбавлення волі.

 

Зокрема, найстарший з цієї компанії проведе у в’язниці 8 років, інші співучасники вчинення злочинів засуджені до позбавлення волі на термін 8, 3 і 2 роки з перебуванням в установах пенітенціарної служби.


27.10.2011 2298 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

437
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1668 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3753
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5555
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1755

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

264

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

437

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

957
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

526
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

553
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2043
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

600
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

931
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4997
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1026
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

427 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

668
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

459
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

783