У Івано-Франківську за розбійний напад чотирьох молодиків засудили на тривалий термін

 

Вирок суду ошелешив усіх чотирьох підсудних. Більше двох років молоді люди перебували хоча й під слідством, але все ж на свободі.

 

Десь у глибині душі кожен з них сподівався на те, що покарання не буде пов’язане з позбавленням волі, адже вони вперше притягувалися до кримінальної відповідальності, позитивно характеризувалися за місцем проживання, а один з них узагалі неповнолітній. Утім, призначаючи покарання підсудним, Івано-Франківський міський суд оголосив вирок, котрий став адекватною правовою оцінкою зухвалості і жорстокості цих осіб. Чотирьом івано-франківця віком від 17 до 20 років було змінено міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту у залі суду і оголошено тривалі терміни ув’язнення.

 

Два роки тому пізнім березневим вечором компанія з чотирьох осіб прямувала до свого знайомого, щоб продовжити святкування його дня народження. Перед цим були в кафе, де випивали до закриття закладу. Підігріті спиртним, молодики відчували себе мало не всесильними, такою собі «бригадою», що здатна на неймовірні вчинки. На жаль, не найкращого штибу. Найстарший з компанії почав під’юджувати наймолодшого, мовляв, чи вистачить тому сміливості підійти до першого зустрічного і «розібратися» з ним по-чоловічому. Неповнолітній не вагався у можливості самоствердитися серед товаришів: перебігши через дорогу, він наздогнав незнайомого чоловіка, раптово вдарив його в потилицю і звалив на асфальт. Одразу після цього решта троє підбігли до лежачого парубка і почали методично гамселити його руками і ногами. На вимогу нападників потерпілий змушений був віддати їм два мобільних телефони і гаманець, з пальця руки один із зловмисників стягнув каблучку. Нападники розбіглися по тому, як помітили, що до цього неосвітленого місця наближаються люди.

21-річний потерпілий певний час перебував на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні. За два дні після того, що з ним сталося, працівники міліції встановили і затримали усіх його кривдників. З жодним з цих молодиків він раніше не був знайомий. У той вечір парубок провів до гуртожитку дівчину і вже повертався додому.

 

В ході досудового слідства підозрювані визнали свою причетність до побиття хлопця, зізналися й у тому, що наступного дня два мобільних телефони, відібрані у потерпілого, вони продали незнайомій людині, а гроші поділили між собою порівну. Слідство здобуло інші незаперечні докази вчинення цими особами злочинних дій стосовно потерпілого, до матеріалів кримінальної справи були долучені показання багатьох свідків, котрі достеменно відтворювали перебіг подій і поведінку кожного з підсудних у той вечір. Незважаючи на це, двоє з чотирьох підсудних у процесі судового розгляду справи почали змінювати показання, не визнавали своєї вини. Інші двоє, в тому числі, неповнолітній юнак, визнали вину частково.

 

Суд критично оцінив твердження підсудних, які в судовому засіданні змінили свої попередні показання, і розцінив поведінку підсудних як таку, що спрямована на досягнення мети уникнення відповідальності за скоєні злочини. Дії підсудних були кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч.2 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство, вчинене групою осіб) і ч.2 статті 187 Кримінального кодексу України (Розбій, вчинений за попередньою змовою осіб).

 

Відповідно до санкцій означених статей, а також на підставі норми статті 70 Кримінального кодексу України про поглинення менш суворого покарання більш суворим, суд засудив кожного з підсудних до тривалих термінів позбавлення волі.

 

Зокрема, найстарший з цієї компанії проведе у в’язниці 8 років, інші співучасники вчинення злочинів засуджені до позбавлення волі на термін 8, 3 і 2 роки з перебуванням в установах пенітенціарної служби.


27.10.2011 2306 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

145
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13078 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1486
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

813
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6007
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1666

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

587

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1409

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1223

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1121
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

474
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

599
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1518
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

545
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

828
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5862
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13316
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

169
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

483
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

433
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

745 2