Сьогодні в Івано-Франківську стартує непересічний україно - французький мистецький проект Романа Рося "Femme de Poisson" з циклу "Портрети", в рамках якого на розсуд івано-франківців представлять ряд неординарних заходів.
24 жовтня французькі та українські музиканти, Жак Ді Донато, Крістоф Роше та Юрій Яремчик, в книгарні «Є» проведуть майстер класи з майстерності гри на кларнеті, бас-кларнеті та саксофонах. Початок о 14-00.
25 жовтня, в вівторок, в рамках Міжнародного фестивалю "Старе кіно по-новому", в кінотеатрі "Люм'єр" о 21:00 годині відбудеться власне вже концерт “Femme de Poisson” за участі Роман Рося (скрипка, сопілка, перкусія), Зоряни Рось (вокал), Юрія Яремчука (саксофони, бас-кларнет, перкусія), Жака Ді Донато ( кларнети, ударні)
Крістофа Роше(Christophe Rocher-(кларнети),VJ Groupe "Cube" (віджеїнг).
Митці обіцяють показати цікаве гарне дійство, в основі якого – імпровізація, візуальна та звукова. Проект передбачає виключно відкрите, щире, імпровізаційне виконання, без штампів і повторів.
В саму назву концерту митці включили гру слів: жінка –риба, оскільки в французькій мові слова «риба»- чоловічого роду. Оскільки саме вона символ усього живого, перед концертом буде виставка фотографій і картин митців Івано-Франківська та перформенс «збирання тіла риби» міста Івано-Франківська. На думку Романа Рося, наше місто треба наповнювати новим життям та змістом після радянського періоду в його історії.
Під час концерту джазову імпровізаційну музику буде супроводжувати відео ряд з французьких та радянських німих фільмів. Цей вид мистецтва називається віджеїнг.
Для довідки. Віджеїнг (назва походить від vj — video jockey — відеожокей) — сучасний вид відоарту. Це зведення в реальному часі відеофрагментів та іноді "живого" сигналу з відеокамери під музику, яку грають діджей або музичний колектив. Результат відображається на проекційному екрані або на моніторах, які бачать глядачі. Віджеїнг походить з відеоарту, на сьогодні в світі це вже дуже потужний рух, який поєднує різні види творчості — ЗD графіку, кіно, анімацію, образотворче мистецтво, танець і навіть театр. Але віджеїнг відрізняється від відеоарту саме тим, що він відбувається в реальному часі і є майже повною імпровізацією. Тоді як відеоарт більшою мірою є готовим продуктом на момент демонстрації.