Глухота - не вирок. На диспансерному обліку в обласній лікарні понад сімсот дітей, котрі взагалі не чують, або частково втратили слух.
З них чотири сотні - інваліди. Раннє виявлення глухоти дає змогу ефективно лікувати цю недугу. Слухопротезування отримали всі діти, котрі цього потребували. Існує ще один метод повернути слух - кохлеарна імплантація. Лише в Івано-Франківську на встановлення таких нанотехнологій на черзі два десятки глухих. Ціна імпланту - 30 тисяч євро.
В Україні три десятки дітей безкоштовно отримали такі імпланти. Між тим, слуховий апарат чи протезування - крок вперед, а не вирішення проблеми. Реабілітація - важливий момент. Перший в Україні Центр слухомовної реабілітації відкрили в обласній дитячій лікарні. Центр забезпечує реабілітаційний період глухих дітей. Вартість діагностичної апаратури понад 180 тисяч гривень. З юними пацієнтами працюють сурдолог, сурдопедагог та психолог. Нині вони вже чують звуки ззовні. Та навіть, танцюють та співають. В рамках відкриття Центру між лікарнею, Прикарпатським та Медичним університетами укладено Угоду про співпрацю . Адже на базі гуманітарного вишу готують психологів, дефектологів та викладачів музики.
В медичному вузі - сурдологів - лікарів, що визначають ступінь глухоти. В реабілітаційному процесі участь беруть всі перелічені спеціалісти, інформує Вежа.
Не менш важливу роботу фахівці Центру проводять з батьками хворих дітей. Адже їх відмови від використання слухового апарату чи кохлеарного імпланту спричинює до того, що діти спілкуються лише мовою жестів.