Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк побував із робочим візитом у В’єтнамі. Метою поїздки стало вивчення і ознайомлення галузі охорони здоров’я В’єтнаму, адже декілька років поспіль про медицину тут піклується уряд і виділяє серйозні субвенції на фінансування розвитку охорони здоров’я.
Івано-Франківська делегація перебувала у В’єтнамі протягом п’яти днів. За цей час лікарі мали змогу відвідувати різноманітні клініки та медичні інститути країни, побачити, як надається і первинна медична допомога, і стаціонарна.
У В’єтнамі система роботи медичної сфери дуже схожа на ту, що діяла у Радянському Союзі, хоча активно у цій країні розвивається і страхова медицина. Тут відсутні окремі поліклінічні заклади, усі поліклініки працюють при стаціонарах, немає окремо пологових будинків чи жіночих консультацій, педіатричних лікарень – усе це входить у склад загальнопрофільної лікарні.
Окремої уваги заслуговує галузь нетрадиційної медицини, яка у В’єтнамі активно розвивається поряд із медициною традиційною. До народної медицини тут відносять акупунктуру, голковколювання, масаж, припікання, бальнеологію і фітотерапію, чи як кажуть у В’єтнамі, терапію травами.
„Медики В’єтнаму поєднали дві галузі медицини – народну і медикаментозну і ми побачили просто разючий ефект. Особливо це стосується реабілітації хворих, які перенесли інсульти, інфаркти, різні неврологічні захворювання. Багато випадків дитячого церебрального паралічу вони лікують голковколюванням, ваннами і різноманітними фізпроцедурами. За допомогою нетрадиційної медицини вони допомагають і онкологічним хворим, використовуючи комплексне лікування, яке дає дуже гарний ефект”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
Під час робочої поїздки було досягнуто домовленості про те, щоб декілька івано-франківських спеціалістів – невропатологів і фізіотерапевтів – поїхали на навчання до В’єтнаму, щоб більш детально вивчити досвід поєднання традиційної і народної медицини.
„Прикро, що у нашому медичному інституті немає відділення нетрадиційної медицини. Проте в Україні такий інститут є, і, можливо, ми будемо шукати спеціаліста, який хотів би працювати у Центральній міській клінічній лікарні. Адже засоби народної медицини, які здавна використовують у В’єтнамі, дають дуже великий ефект при реабілітації хворих. Я хотів би об’єднати у нас традиційну і нетрадиційну медицину, адже це є і економічно більш виправданим, ніж лише медикаментозне лікування”, – каже Тарас Масляк.
Під час поїздки івано-франківські лікарі побачили і дуже цікаві методики уміння управляти внутрішньою енергією кожної людини. Ця енергія спрямована на оздоровлення кожного органу тіла. Тарас Масляк каже, що для нього це швидше віртуальна практика, адже наші лікарі звикли до більш практичних дій. Але у лікарнях В’єтнаму, навіть у звичайних стаціонарах, є спеціалісти, які займаються такою практикою із хворими і ефективність такого лікування просто неймовірна.
Відвідали лікарі також і один із найбільших інститутів країни, а може й світу, – інститут опікової травми. Виявляється, опіковою травмою у В’єтнамі займаються воєнні лікарі, а на галузь воєнної медицини тут здавна виділяли величезне фінансування. Івано-франківські медики побували у лабораторіях, де вирощують штучну шкіру до 0,5 м на протязі двох тижнів. Нею можна закривати великі, глибокі рани після опіків.
Тарас Масляк каже: „Натомість у цій країні не надто розвинута кардіологічна допомога. Тому що донедавна серцевими захворюваннями люди там майже не хворіли. Тільки зараз кількість таких захворювань почала зростати. І наші спеціалісти уже незабаром поїдуть до В’єтнаму, щоб навчити своїх колег надавати кваліфіковану медичну допомогу у сфері кардіології”.