У неділю, п'ятого листопада, близько опівночі команда трансплантологів обласної клінічної лікарні взялася за виконання складної операції з пересадки нирки.
Про це повідомили в КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, передає
Фіртка.
"Так відбулася дванадцята трансплантація в нашому закладі. Цього разу донором став 58-річний чоловік, який потрапив у ДТП і його життя, на жаль, не вдалося врятувати", - зазначено у дописі.
Після констатації смерті мозку донора та проведення аналізів на сумісність органів лікарі розпочали підготовку операційного процесу.
Перед операційною вже традиційно медики створили коридор пошани та хвилиною мовчання вшанували пам'ять донора, подякували його рідним за шанс на життя тим, хто потребує.
Коридор пошани цього разу був для уродженця Закарпаття, життя якого не вдалося врятувати після важких травм. Втім, його рідні прийняли рішення подарувати шанс на якісне продовження життя інших людей та підписали згоду на посмертну трансплантацію.
Підготовка документів реципієнтів та консиліуми як ретельний аналіз їхнього стану, – це робота трансплант-координатора Тетяни Добош.
Як зазначено, анестезистка Галина Гончарова за комп'ютерним столом біля операційної фіксувала всі дії команди, яка працювала в операційній. У спеціальний журнал записувала кожен крок роботи трансплантаційної бригади. Усього за вісім годин роботи трансплантологів – це понад сто процедур та маніпуляцій різної складності.
Поруч до пересадки нирку готував хірург Попов.
"Щоразу миття нирки – це моя відповідальність. Важливо, щоби до восьми годин ми її пересадили.
Дивіться, який це гарний орган у нашому тілі. Головне, щоби після підшивання ця нирка прижилися", - каже хірург.
Одна з учасниць трансплантаційної команди Лілія Шевага акцентує, що анестезіологи та трансплантологи є тими руками, які тримають нитку людського життя і роблять все, щоби ця нитка не обірвалась. Щоби життя тріумфувало.