У Галичі відзначили півтисячолітній ювілей Реформації

 
 
 
 
Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».
 

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справах, а демократизація суспільно-політичного та культурного життя незалежної України посилила інтерес до наукових досліджень релігійної тематики, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

– Проведення Національним заповідником «Давній Галич», у співпраці з відділенням релігієзнавства  Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України IV-ї наукової конференції «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», є не випадковим, – зазначив генеральний директор заповідника Володимир Костишин. – Ми вбачаємо у цьому науковому форумі важливість напрацювань щодо вирішення актуальних проблем наукової комунікації, поширення результатів наукових досліджень задля безперешкодного розвитку науки та освіти в Україні. А свідченням тому є представництво конференції: доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України Петро Яроцький, доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко; доктори наук Алла Арістова, Ольга Добродум; кандидати наук – представники провідних наукових установ України, наші колеги із державних заповідників та музеїв. Якщо брати в географічному визначенні, то нашу конференцію представляють Київ, Харків, Запоріжжя, Чернігів, Рівне, Маріуполь,Чигирин, Бережани, Івано-Франківськ, – підкреслив Володимир Костишин.

 

Урочисту частину конференції Божим благословенням та молитвою розпочав декан Галицького деканату УГКЦ о. Ігор Броновський.

 

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій департаменту у справах релігій та національних меншин Міністерства культури України Іван Папаяні, який звернув увагу на історичні могутності Галицько-Волинської держави – повноправному суб’єкті і активному учаснику тогочасних загальноєвропейських політичних, релігійних, культурних та економічних процесів.

 

До вітань долучилися представник департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Худяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представники обласного організаційного комітету з відзначення 500-річчя Реформації Олег Шеремета та Олександра Банах, єпископ церкви Християн Віри Євангельської Юрій Веремій та пастор Назарій Якимчук.

 

Темами виступів науковців стали питання об’єднання зусиль, спрямованих на духовно-моральне оздоровлення держави, консолідації зусиль церков у питанні виховання молоді та гармонійного розвитку соціуму.

 

Учасникам конференції також оголосили вітання від міністра культури України Євгена Нищука. Міністр у вітальній телеграмі з нагоди свята високо оцінив подвижницьку і натхненну працю людей, завдяки яким триває безперервний зв’язок поколінь, побажав плідної роботи, творчих здобутків та мирного неба над головою.


19.05.2017 504 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17909
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1589
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1132
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2174
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3720
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1419

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1833

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

738
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

684
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1581
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7817
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

708
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

679
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

583