У Галичі відзначили півтисячолітній ювілей Реформації

 
 
 
 
Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».
 

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справах, а демократизація суспільно-політичного та культурного життя незалежної України посилила інтерес до наукових досліджень релігійної тематики, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

– Проведення Національним заповідником «Давній Галич», у співпраці з відділенням релігієзнавства  Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України IV-ї наукової конференції «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», є не випадковим, – зазначив генеральний директор заповідника Володимир Костишин. – Ми вбачаємо у цьому науковому форумі важливість напрацювань щодо вирішення актуальних проблем наукової комунікації, поширення результатів наукових досліджень задля безперешкодного розвитку науки та освіти в Україні. А свідченням тому є представництво конференції: доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України Петро Яроцький, доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко; доктори наук Алла Арістова, Ольга Добродум; кандидати наук – представники провідних наукових установ України, наші колеги із державних заповідників та музеїв. Якщо брати в географічному визначенні, то нашу конференцію представляють Київ, Харків, Запоріжжя, Чернігів, Рівне, Маріуполь,Чигирин, Бережани, Івано-Франківськ, – підкреслив Володимир Костишин.

 

Урочисту частину конференції Божим благословенням та молитвою розпочав декан Галицького деканату УГКЦ о. Ігор Броновський.

 

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій департаменту у справах релігій та національних меншин Міністерства культури України Іван Папаяні, який звернув увагу на історичні могутності Галицько-Волинської держави – повноправному суб’єкті і активному учаснику тогочасних загальноєвропейських політичних, релігійних, культурних та економічних процесів.

 

До вітань долучилися представник департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Худяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представники обласного організаційного комітету з відзначення 500-річчя Реформації Олег Шеремета та Олександра Банах, єпископ церкви Християн Віри Євангельської Юрій Веремій та пастор Назарій Якимчук.

 

Темами виступів науковців стали питання об’єднання зусиль, спрямованих на духовно-моральне оздоровлення держави, консолідації зусиль церков у питанні виховання молоді та гармонійного розвитку соціуму.

 

Учасникам конференції також оголосили вітання від міністра культури України Євгена Нищука. Міністр у вітальній телеграмі з нагоди свята високо оцінив подвижницьку і натхненну працю людей, завдяки яким триває безперервний зв’язок поколінь, побажав плідної роботи, творчих здобутків та мирного неба над головою.


19.05.2017 477 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2113
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

984
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2117
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

716

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1189
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

253 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665