Впродовж багатьох століть у Галичі, спершу як у княжій столиці, згодом – як старостинському та районному центрі компактно проживали різні народи – українці, поляки, німці, євреї, караїми та ін. Караїми, за одними даними, проживали тут з ХІІІ століття, а за іншими – з ХVI.
У Галичі відбулася Міжнародна наукова конференція на тему «Караїми та їх роль у контексті світової спільноти». Її організаторами виступили Міністерство культури України та Національний заповідник «Давній Галич».
У роботі наукової конференції взяли участь представники влади, територіальний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України Лідія Максимяк, науковці України, Чеської Республіки та Республіки Польща. За словами заступника генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семена Побуцького, перша конференція, присвячена караїмам, відбулася у 2002 році.
Серед основних здобутків — відкриття Музею караїмської історії (2004), організація семінару щодо ювілею видання каталогу караїмського кладовища (2011), оновлення експозиції музею та організація міжнародної конференції (2012). Особливу увагу викликали повідомлення науковців про життя сучасних караїмських громад у Республіці Польща та АР Крим — їхню внутрішню самоорганізацію, співдію з органами державної влади, виховну роботу з караїмською молоддю, міждержавні зв’язки з громадами в інших країнах. Після завершення роботи пленарного засідання відбулося урочисте закладення Алеї історії на території Музею караїмської історії та культури, пишуть Вікна.