У Франківську забудівники платитимуть менше

 

Депутати Івано-Франківської міської ради «зглянулися» над місцевими забудівниками: на наступній сесії вони збираються зменшити розмір пайового внеску, який будівельні компанії сплачують до цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

 

12 вересня відбулися громадські обговорення проекту рішення міської ради «Про внесення змін до положення «Про цільовий фонд соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста» і положення «Про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста». Ці проекти вже затвердив виконком Івано-Франківської міської ради. За новим проектом, забудовникам планують зменшити внесок у соціально-економічний фонд розвитку міста з 10% до 7% від загальної вартості будівництва об'єкта. Правда, це стосується тільки нежитлових будівель та споруд.

 

Пайовий внесок для житлових будинків становитиме 4%. У новому положенні також прописали пайовий внесок у соціально-економічний фонд у розмірі 2% для фізичних осіб, які покращують свої житлові умови. Це стосується людей, які своє житло надбудовують, добудовують чи реконструюють і при цьому збільшують площу житла. Від пайових внесків звільняються забудовники, якщо споруджують об'єкти на замовлення державних або місцевих органів влади за рахунок державного чи міського бюджету, навчальні заклади, будинки соціального призначення та доступного житла, приватні будинки до 300 кв. м. тощо. Також від пайового внеску звільняються всі будинки медичного призначення, незалежно від форми власності.

 

«Тобто якщо забудовник в себе в будинку будує аптеку чи об'єкт соціального призначення, автоматично ця площа не враховується в загальний розрахунок площі будинку. Цього раніше не було», — пояснює Вікторія Сусаніна, начальник міського фінуправління. Крім того, за рішенням сесії можуть звільнятися від сплати пайового внеску і об'єкти виробничого призначення. Вікторія Сусаніна пояснила, що 30% коштів з соціально-економічного фонду отримує КП «Івано-Франківськводоекотехпром» на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста, а 70% — залишається на розвиток соціальної сфери. До речі, у разі невиконання умов договору забудовник сплачує суму боргу з врахуванням індексу інфляції, а також пеню у розмірі 120% річних від облікової ставки НБУ та 3% річних від суми заборгованості.

 

Однак чимало компаній відмовлялися сплачувати внески до фонду, а суд, до якого звертався виконком з відповідними позовами, виявлявся поблажливим до порушників. З проханням переглянути розмір пайового внеску до міської влади звернулася Асоціація працівників будівельної галузі Івано-Франківська.

 

Втім, і такими пільгами задоволені не всі. Зокрема, Ігор Метлюх, голова ГО «Комітет підприємців м.Івано-Франківська» запропонував спрямовувати кошти, які платять забудовники, до соціально-економічного фонду на ремонт під'їзних доріг, які нищаться при проведені будівельних робіт. Натомість підприємець Олександр Оришко подав ідею відновлювати ці дороги за сприяння депутатського фонду депутата-мажоритарника. Втім, представники міськвиконкому не схвалили жодну з цих пропозицій, пише «Галицький кореспондент».


16.09.2011 2282 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

692
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

746
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1560
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2181
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4163 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3166

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

169

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

396

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

340

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

810
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

580
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

627
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

910
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1014
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

632
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6211
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1700
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31717 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1474
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

714 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

671