У Франківську заборонять стихійну торгівлю, хаотичну рекламу та миття автомобілів на берегах річок

 

 

В Івано-Франківську винесли на громадське обговорення зміни до правил благоустрою міста.

 

"Найбільш поширеними порушеннями у правилах благоустрою є стихійна торгівля, хаотичні вивіски, незаконна реклама і розкопки", – зазначив перший заступник директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Ігор Сенчук.

 

Чинні правила благоустрою затверджені ще у 2015 році. Відтоді змінилося законодавство, тому чинні правила не забезпечують належного прибирання території міста та утримання об’єктів та елементів благоустрою, пише Курс.

 

Розробники проекту рішення додали до нових правил благоустрою кілька нових розділів. Серед них розділ "Роботи, пов’язані з порушенням об’єктів благоустрою".

 

Цей розділ регламентує розкопки, які зазвичай проводять комунальні підприємства.

 

"На сьогоднішній день це слабка ланка, розкопки закриваються із запізненням. Вдалося регламентувати утримання дозволів. Але все одно треба цей напрямок покращити. Вводиться таке поняття, як "супровід робіт з благоустрою". Цей супровід полягає в тому, що працівник департаменту буде контролювати розкопки від початку робіт до кінця", – пояснив Сенчук.

 

Тобто замовник, який має намір виконувати земельні або ремонтні роботи, зобов’язаний укласти з департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради договір на супровід робіт під час порушення об’єктів благоустрою. Супровід робіт полягає у веденні технічного нагляду за виконанням робіт, пов’язаних з порушенням об’єкта благоустрою, та робіт, пов’язаних з його відновленням.

 

"Раніше ми могли притягнути до відповідальності лише за проведення розкопок без ордера, зараз ми вводимо відповідальність за пошкодження інженерних мереж і за пошкодження зелених насаджень. Тобто, якщо при розкопці пошкоджено інженерну мережу, то замовник робіт має її поміняти і відновити", – зазначив Ігор Сенчук.

 

Також є новим розділ, який регламентує встановлення вивісок у місті.

 

Нагадаємо, 30 грудня виконавчий комітет Івано-Франківської міськради затвердив рішення "Про розміщення вивісок в м. Івано-Франківську". Підприємців зобов’язали до 1 липня привести вивіски у відповідність до порядку розміщення вивісок в місті Івано-Франківську. Однак за позовом прокуратури Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував рішення виконкому про порядок розміщення вивісок в обласному центрі.

 

Сенчук зазначив, що суд скасував рішення виконкому через недотримання процедури оприлюднення проекту рішення. Тепер порядок розміщення вивісок в Івано-Франківську прописали у нових правилах благоустрою.

 

Також у правилах з'явився новий розділ "Реклама", який регламентує розміщення зовнішньої реклами в Івано-Франківську. Серед нововведень і розділ "Торгівля".

 

"Окрім стихійної торгівлі, ми забороняємо прокат веломобілів без відповідних дозволів, а також продаж ритуальної атрибутики на вулицях. Ми хочемо зобов’язати продавати цю атрибутику тільки у приміщеннях", – зазначив Ігор Сенчук.

 

Також, за  новими правилами з благоустрою, іванофранківцям заборонять самовільно перекривати стовпчиками та іншими огородженнями міжбудинкові проїзди, а також встановлювати пристрої примусового обмеження швидкості руху.

 

Є зміни і щодо правил паркування.

 

"Ми забороняємо паркування транспортних засобів на проїжджій частині під час снігопадів", – розповів комунальник.

 

Також власники транспортних засобів притягуватимуться до адміністративної відповідальності за миття автомобілів  у водоймах міста, на берегах річок, на прибудинкових територіях, зелених зонах та інших не пристосованих для миття автомобілів місцях.

 

Проект рішення має пройти погодження у Державній регуляторній службі України. Відтак його має затвердити виконком та сесія. За словами Ігоря Сенчука, нові правила благоустрою остаточо затвердять в Івано-Франківську не раніше, як за два місяці.


17.11.2017 832 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

335
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13803 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1576
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

870
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6137
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1722

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

638

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1466

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1166
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

520
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1579
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

600
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

879
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5924
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13645
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

249
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

548
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

485
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

792 2