
В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбулося відкриття виставки молодої львівської художниці Уляни Кульчицької «Покоління. Теорія».
Авторка представила серію із 21 графічної роботи, які виконані комбінованою технікою друку, як на папері так і на металевих листах. Поштовхом до створення такої графіки стала участь художниці у польсько-українському пленері.
Саме там Уляна Кульчицька розпочала роботу із складною технікою ручного друку і знайшла цікаву для себе ідею – використовувати власний родинний фотоархів, як об’єкт дослідження та творчої інтерпретації.
В основу композицій лягли вишукані фактурні плями у поєднанні із елементами зображень старих сімейних світлин художниці. Цю серію авторка вважає доволі інтимною, адже показує глядачам образи на основі особистих емоцій, із відчуттям зміни поколінь, їх відмінностей, взаємодії та взаємовпливу.
"Абстрактні, згруповані на папері, комбінації як придуманий, заледве чіткий образ уявлень про покоління – про предків. Вони жили давно. Вони – далека родина. Ми їх не пам’ятаємо. Не знаємо їх. Чи то через обмежений час людини й безкомпромісну смерть, чи то через іронії долі, ми загубили із ними контакт. Але є щось, що не дозволяє втрачати відчуття рідності. Те, що постійно підживлює киснем нашу кров, яка, зрештою, і є спільним знаменником всіх поколінь. Фото, різні розповіді й історії, одяг та інші побутові речі – є таким потрібним киснем. Завдяки цьому ми дозволяємо собі припускати, фантазувати, якими були наші далекі родичі, які характери у них були… Та все ж… м и н е є з н а й о м і…» - йдеться у анотації до виставки.
Зі слів куратора виставки Василя Стефанишина, з подібною технікою і стилістикою івано-франківські глядачі знайомитимуться вперше.
Роботи Уляни Кульчицької прекрасно підходять до камерного простору галереї і творять свою автентичну атмосферу.
Експозиція триватиме впродовж трьох тижнів за адресою: Івано-Франківськ, вул. Марійки Підгірянки, 23.