У Франківську відбувся "Мистецький храм"

 

20-21 грудня в Івано-Франківську відбувся IV Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм». Цей фестиваль дуже вирізняється з-поміж значної кількості музичних конкурсів, адже його учасниками є обдаровані діти-сироти, діти із неповних і неблагополучних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти із багатодітних і малозабезпечених сімей, а також діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків. Унікальність „Мистецького храму” і в тому, що це єдиний фестиваль в Україні, який не вимагає від учасників жодних грошових внесків. Більше того, оргкомітет фестивалю забезпечує учасників безкоштовним проживанням, харчуванням, організовує для них цікаві та пізнавальні екскурсії.

 

Ідея  допомагати реалізувати себе на сцені обдарованим дітям, які не мають фінансової можливості відвідувати різні музичні фестивалі, записувати професійні фонограми та й, зрештою, придбати красиві концертні костюми, виникла у заслуженого артиста України Ярослава Борути вже давно. Саме тому він і заснував новий музичний фестиваль, що одразу набув статусу Всеукраїнського, а також створив благодійний фонд «Мистецький храм», який покликаний допомагати соціально-незахищеним дітям.

 

Цьогорічна  географія «Мистецького храму» значно зросла, його учасниками стали обдаровані діти з 15 областей України. Зокрема на фестиваль приїхало багато юних талантів із Східної України, а саме з Донецька, Дніпропетровська, Херсона.

 

Оцінювали молодих виконавців відомі митці  – народний артист України Павло Дворський, заслужений діяч мистецтв України, композитор Володимир Домшинський, заслужений артист України, скрипаль Олег Кульчицький, популярний український співак Василь Лазарович, а також гості „Мистецького храму” – співорганізатор фестивалю Президент „Фонду волонтерів України” Тимофій Нагорний та спеціальний гість фестивалю Міка Ньютон.

 

«На Прикарпатті та у Івано-Франківську  роблять багато гарних мистецьких благодійних  справ. Мені приємно вперше очолювати  журі на фестивалі «Мистецький храм»  і я просто вражений підготовкою  учасників. Це діти, які справді закохані в мистецтво. Впевнений, усі учасники будуть задоволені тим, що приїхали на це музичне свято, що побували у Івано-Франківську, відчули теплий прийом», – розповідає народний артист України Павло Дворський.

 

Президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний називає «Мистецький храм» серйозною площадкою для об’єднання країни. Він запевняє – дуже важливо допомагати талановитим дітям проявити себе. «Ми допоможемо учасникам фестивалю і з записом фонограм, і з можливістю співпраці з професійними композиторами та аранжувальниками», – каже Тимофій Нагорний.

 

Під час гала-концерту, який відбувся 21 грудня в приміщенні Івано-Франківського  облмуздрамтеатру, усі учасники фестивалю  отримали цінні подарунки від  спонсорів фестивалю. Серед призів – хутряні вироби, ювелірні прикраси, цифрові фотоапарати, нетбуки, сертифікати на покупки товарів у провідних магазинах одягу, солодощі, набори канцтоварів, м’які іграшки та портативні спікери.

 

Вже вдруге генеральним меценатом фестивалю  стала дизайн-студія Марії Волосовської, а це означає, що „Мистецький храм” уже може похвалитися постійними друзями, які допомагають дітям.

 

А володарем цьогорічного гран-прі  «Мистецького храму» став десятирічний Олег Баранов з Дніпропетровська. Цей хлопчик був наймолодшим учасником фестивалю і просто вразив журі, виконавши пісню про січових стрільців.

 

Уже наступного ранку після гала-концерту учасники фестивалю поїхали на відомий  туристично-розважальний комплекс „Буковель”, щоб помилуватися красою зимових  Карпат.

 

Свято закінчилося, проте уже наступного року «Мистецький храм» знову запросить до Івано-Франківська талановитих дітей та молодь. Адже Президент фестивалю Ярослав Борута переконаний – дітям потрібно допомагати завжди.


22.12.2011 2288 1
Коментарі (1)

Волонтер 2011.12.22, 18:14
Борута,то такий гусак у вазеліні.Влизувався до Юльки,агітував за неі,співав про лебедя.Прийшли Регіони до влади,він тут як тут,знову у вазеліні.Регіонали ніби мають розуміти,що такі козачки ,були в Ющенка.І до чого привели?До розвалу.Порада регіоналам не піддаватися,не довіряти і будувати державу не з такими такими...........Згадайте артистів за Юльку-бульку.Де юлюся,а де борутусик...Всі знають як він робить Мистецький храм.........
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

672
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1789
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3011 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3822
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3295
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2311

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

191

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

772

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

618

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1761
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

434
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

637
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

954
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

867 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5161
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

497
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1029
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

658
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

176
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

419
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

407 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

496