У Франківську відбулися читання пам’яті Степана Пушика (фото)

В залі наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету відбулися читання пам’яті видатного українського письменника, поета, літературознавця, фольклориста, журналіста, громадсько-культурного і політичного діяча, народного депутата України I демократичного скликання, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Спілки письменників України, кандидата філологічних наук, професора нашого університету Степана Григоровича Пушика.

В січні цього року йому мало б виповнитися – 75, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

Організувала захід кафедра української літератури факультету філології, на якій багато років працював і творив професор Пушик. Модератором зустрічі виступив завідувач кафедри української літератури, професор Степан Хороб. Вшанувати пам’ять Степана Пушика прийшли ректор університету Ігор Цепенда, колеги-викладачі, студенти, його рідні та друзі.

«Це добра традиція в нашому університеті вшановувати пам’ять видатних постатей, які довгі роки були разом з нами. Це з одного боку – пам’ять про них, а з іншого боку – можливість підсумувати те, що ними зроблено і визначити пріоритети на майбутнє, виходячи з залишеної ними величезної спадщини. Переконаний, що його доробок – це добра платформа для студентів і для молодих науковців, які можуть продовжувати його дослідження міфології, фольклору та історії нашого краю», – зазначив ректор університету Ігор Цепенда.

Про непересічність цієї людини-епохи, про неординарність його як викладача фольклору, як творця нового жанру – поєднання ознак традиційної повісті, роману і фольклорних вкраплень у своїх виступах в пам’ять про Степана Пушика говорили голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, декан факультету філології Роман Голод, заслужений журналіст України Ольга Бабій, головний редактор журналу « Перевал» Ярослав Ткачівський, письменник Степан Процюк, приятель Степана Пушика Іван Грицишин.

«Я знав Степана Григоровича як людину та як письменника. Він був непересічним чоловіком, контрастним, у якихось речах геніальним. Іпостасі його творчої ходи відомі – це проза, поезія, пісенна творчість, дослідження, фольклор і «Слово о полку Ігоревім». Нам буде бракувати таких людей», – сказав Євген Баран.

Під час зустрічі студенти-філологи прочитали слова поезії Степана Пушика. Також в залі прозвучав аудіозапис виступу видатного письменника.

Степан Пушик відійшов у вічність у серпні минулого року. Втім, його слово живе і сьогодні. Наразі викладачі університету та сім’я Степана Пушика працюють над збіркою його невиданих віршів. Упорядником майбутнього видання є кандидат педагогічних наук, професор кафедри української літератури Ольга Слоньовська. Також під час зустрічі вона зазначила, що працює над тим, щоб світ побачив у друкованому форматі щоденник письменника.

«Нас тішить те, що молодь, студентство знають творчість Степана Пушика. Від імені нашої родини вдячний тим людям, які не забувають про нашого батька і роблять все для того, щоб його слово і далі лунало», – звернувся до присутніх син поета Тарас Пушик.

На завершення заходу видавництво “Нова зоря” передало для університетської бібліотеки примірники книги “Твори Степана Пушика”.

Читання пам’яті Степана Пушика у стінах університету відбулися вперше, однак організатори сподіваються, що вони стануть традиційними.

Фотогалерея


01.03.2019 1503
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1003
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3158 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123