У Франківську судять лікарів, котрих звинувачують у смерті молодої породіллі

 

 

 

У кримінальній справі про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру проходять два завідуючі відділеннями – реанімаційним та гінекологічним.
 

Йдеться про смерть 27-річної Тетяни Гезей, пише КУРС.

 

Справу розглядає Івано-Франківській міський суд. Смерть франківчанки Тетяни Гезей в Івано-Франківському ОПЦ сталася у квітні 2013 року. Того ж таки місяця за заявою її чоловіка Олександра слідче управління обласної поліції порушило кримінальне провадження. В січні цього року лікарям пред`явили обвинувачення за ст. 140 ч. 1 КК України.

 

Завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький підозрюються у злочинній недбалості, тобто неналежному виконанні професійних обов'язків унаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що викликало смерть хворої.

 

Справу до суду передали в травні 2017 року. На сьогоднішньому засіданні, де справу мали розглядати по суті, прийняли рішення перенести слухання – у зв'язку з тим, що до суду не з'явився прокурор, та через клопотання підозрюваних. А також через відсутність у зв'язку із хворобою адвоката потерпілого. Наступний розгляд справи призначили на 7 серпня.

 

Під час слухання з'ясувалося, що представники Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА не братимуть участі у судовому розгляді – відповідна заява долучена до матеріалів справи. Зате від сьогодні до суду долучився юрист, цивільний представник ОПЦ.

 

Серед документів, які розглядає суд, є результати експертизи Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України. Висновок експерт дав за матеріалами слідства.

 

Тетяна Гезей потрапила в ОПЦ із завмерлою вагітністю. Жінці робили операцію, щоби видалити плід. Під час оперативного втручання, що його проводили обоє згаданих лікарів, медики вдалися до переливання плазми. Експертиза встановила, що крововтрата була невелика і переливання було необґрунтованим. Жінці почали вводити плазму під час операції і продовжили після її завершення. У Тетяни розвинувся анафілактичний шок, відмовили легені, і жінка померла.

 

"Введення Гезей Т. М. свіжозамороженої плазми було необґрунтованим, що слід вважати дефектом надання медичної допомоги. Крім того, в разі виникнення шокової реакції введення плазми слід негайно припинити, проте в медичній карті Гезей Т. М. відомостей про це немає. Ці дані, а також легеневий тип шокової реакції, який характеризує певний синдром, свідчать про те, що шокова реакція у Гезей Т. М. обумовлена саме необґрунтованим введенням свіжозамороженої плазми. Отже, між вищевказаним дефектом надання медичної допомоги та настанням смерті Гезей Т. М. вбачається причинно-наслідковий зв'язок. Недопущення зазначених дефектів у наданні медичної допомоги давало можливість уникнути шокової реакції на введення плазми та настання смерті Гезей Т. М.", – сказано у висновку експерта.

 

У померлої залишилися двоє донечок 4 і 7 років. Тепер дівчаткам 9 і 11.

 

"За чотири роки боліти стало трохи менше, – ділиться їх батько Олександр Гезей, чоловік Тетяни. – Ми справляємося. З домом справляюся сам. Дітки підросли, все розуміють. Діти для мене – все. Після смерті Тані в них для мене – сенс життя".

 

Олександр Гезей каже, що звертався в МОЗ, щоби лікарів Івано-Франківського ОПЦ, які проходять у кримінальному провадженні, відсторонили від роботи хоча би на час розгляду справи в суді. Відповідь прийшла, що таке можливе лише за рішенням суду.

 

Ст. 140 ч. 1 ККУ, за якою звинувачуються Микола Бутніцький та Олександр Буянов, – "невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого" – передбачає покаранння у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.


27.06.2017 1565 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2250
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1466
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3574
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5338
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1617
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1987

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

111

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

381

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

824

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1601
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

392
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

725
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2417 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

392
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

813
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4866
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

683
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

545
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

486
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

355
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

672
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

834 2