У Франківську студенти-медики показали прем’єру вистави «Метелики на шпильках» (фото)

У середу, 18 квітня, на сцені обласної філармонії відбулась хвилююча подія. Учасники студентського театрального гуртка Івано-Франківського національного медичного університету представили прем’єру вистави «Метелики на шпильках».

«Метелики на шпильках» — це інсценізація Наталії Уварової за повістями Ірини Вільде «Метелики на шпильках» та «Повнолітні діти». Це своєрідний екскурс в дитинство та юність головної героїні Дарки Попович, разом з її родиною, друзями, першим коханням, мріями та переконаннями. Життя дівчини випало на час повоєнного періоду, під час окупації Буковини Румунією. Немов крихітний метелик, пришпилений терновими колючками, вона б’ється над проблемами, які з’являються на її шляху, і шукає способи їх вирішення.

«Цю виставу ми обрали тому, що мені здалося, що студентам буде близька ця тема, — розповідає керівник театрального гуртка Наталія Козачок. — Спершу студенти неоднозначно сприйняли мою пропозицію, але вже в самому процесі зрозуміли, що це їхнє. Активна підготовка вистави почалася вже у цьому семестрі, доводилося рахуватися з навчальним навантаженням студентів, часом репетиції скасовувалися, а часто ми збиралися навіть на вихідних. Враження від вистави дуже позитивні, адже я побачила, що студенти пропустили її крізь себе. Це було видно, це відчувалося, і глядач це оцінив. Вони молодці!»

Участь у виставі взяли студенти першого-п’ятого курсів медичного факультету Ольга Стельмах, Ірина Щербій, Юрій Хомінець, Юлія Федук, Олеся Павликівська, Владислава Макарюк, Марія Пилип’як, Володимир Поліщук. Левова частина вистави припала на монологи у виконанні студентки п’ятого курсу 10А групи Ірини Щербій. Останніми роками дівчина є ведучою на університетських урочистостях, а цього разу вона втілила образ дорослої Дарини. «До вистави готувалася довго, і так, як ми і без того вчимося багато, то ці монологи я вчила в маршрутках, тролейбусах, поїздах, в будь-який вільний момент, — розповідає Ірина Щербій. — Поступово під час репетицій ми вживалися у свої ролі, переживали ці емоції, і намагалися їх відтворити на сцені. Працювати одній на сцені — дуже важко і хвилююче. Але головне було перебороти свій страх і зробити перший крок. Відчуття неймовірні».

Участь у постановці взяла й керівник університетського вокального ансамблю Галина Рудик, яка підготувала музичний супровід вистави, а на прем’єрі була звукооператором. «Студенти розкрилися на сцені так, як ніколи, — ділиться враженнями Галина Рудик. — Я дуже часто буваю на таких дійствах, але дивитися на аматорах, і часом забувати, що ти звукооператор, — таке буває рідко. Я дивилася виставу, і забувала, де знаходжуся. Надзвичайно гарна постановка, Наталія Козачок просто молодець, і студенти виклалися на повну».

«Сьогодні в університеті ми відкрили ще одну грань, якої в нас не було, — говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Ми важко йшли до сьогоднішнього успіху. В нас є чудова художня самодіяльність, але досі ніяк не вдавалося створити такий прекрасний драматичний гурток. І сьогоднішня прем’єра показала, що це нам нарешті вдалося. Сьогодні на сцені були не професіонали, а студенти, майбутні медики, але завдяки їхній натхненній грі кожен з присутніх у залі пережив емоції, хтось, можливо, згадав свою молодість і тодішні переживання. Дякуємо наших юним акторам за те, що вони такі прекрасні!»

Фотогалерея


20.04.2018 1170
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2474
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19626
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1753
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1228 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2271
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3881

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

147

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1316
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

384
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24408
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

644
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

615
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

752
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1646
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8062
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

501
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

784
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2063 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741