У Франківську студенти-іноземці вчились визначати групу крові (фото+відео)

Днями на кафедрі фізіології Івано-Франківського національного медичного університету провели майстер-клас із визначення груп крові. У майстер-класі взяли участь студенти факультету підготовки іноземних громадян другого курсу 56-ї групи.

Заняття провела асистент кафедри Ірина Дубковецька. Особливу увагу викладач приділила роз’ясненню теоретичних аспектів груп крові, алгоритмів виконання та відпрацюванню техніки виконання маніпуляції, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу вишу.

На заході представили відеофільм та відтворювали навички з визначення груп крові за системами АВ0 та резус (Rh) з використанням ELDONTM ID CARD for 1 ABO and Rh D Blood Grouping (Данія). Під час заняття використовувались також ілюстративні матеріали ELDONTM ID CARD з раніше визначеними різними групами крові. Студенти повинні були визначити групу крові, обґрунтувати свою відповідь.

«Студенти-іноземці з великим захопленням беруть участь в освоєнні практичних навичок на заняттях з фізіології. Проте маніпуляція визначення груп крові є чи не найцікавішою. Після таких практичних навичок рівень теоретичних знань студентів суттєво зростає», — розповідає Ірина Дубковецька.

«Окремий акцент був зроблений на клінічному значенні майстер-класу, — говорить завідувач кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко. — Виконання маніпуляції проводиться у кожній підгрупі студентів усіх факультетів та медичного коледжу. Для визначення групи крові у будь-якій системі використовується один і той же принцип: забезпечення умов для реакції аглютинації еритроцитів у середовищі стандартних ізогемаглютинуючих сироваток або цоліклонів, що мають високий титр антитіл до досліджуваних антигенів еритроцитів. Проведення маніпуляції студентами самостійно дозволяє їм подивитись, як виглядає процес гемаглютинації, яким чином інтерпретуються отримані результати. Робота цікава. Бажаючі можуть удосконалювати майстерність в позаурочний час на базі навчально-практичного центру «Фізіологія». До слова, такі майстер-класи ми також проводимо для школярів на профорієнтаційних заходах «Ярмарок професій». А ще студенти-гуртківці під керівництвом Ірини Іванівни проводять наукові дослідження щодо вивчення взаємозв’язку між показниками варіабельності серцевого ритму, типами вищої нервової діяльності у студентів із різними групами крові. Такі роботи цьогоріч двічі перемогли на студентських конференціях».

На майстер-класі були присутні завідувач кафедри патофізіології професор Любомир Заяць, доктор медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Наталія Козань, співробітники кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко, професор Ірина Ємельяненко, доцент Олександр Шляховенко, доцент Тетяна Гуранич.

На занятті студенти самостійно вправлялися у відтворенні практичних навичок, з інтересом розпитували про алгоритми гемотрансфузії. На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при визначенні груп крові, гемотрансфузіях та причини і наслідки антигенної несумісності резус-системи.

Фотогалерея


13.05.2019 1443
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6616 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645