У Франківську пропонують запровадити спеціальну програму з переведення мешканців на будинкові бойлери

 

/data/blog/42382/c1585ac3cd8e76f60841624732ce5b4a.jpg

 

Хоча опалювальний сезон у Івано-Франківську давно розпочався, споживачам СТЕК досі не подали гарячу воду.

 

Причина - тепловики обмежені температурним режимом, технологічними особливостями обладнання котельні та встановленими лімітами газу.

 

Про це "Фіртці" повідомили в прес-службі підприємста.

 

«Для того, щоб забезпечити усіх споживачів гарячою водою у майбутньому в компанії пропонують облаштувати будинкові бойлери та назавжди вирішити це питання. Нагадаємо, що ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» надає споживачам послугу підігріву води. СТЕК власними магістральними мережами подає теплоносій від котельні на Індустріальній до центральних теплових пунктів, що належать ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Там вода нагрівається і вже звідти подається споживачам. ЦТП теплокомуненерго обладнані автоматикою, що вмикається за певного температурного режиму. Тож для того, щоб автоматика запрацювала температура теплоносія, що подається СТЕК, повинна буде не менше 65 ° С. На даний час СТЕК підтримує температуру теплоносія в подаючому теплопроводі на рівні 46° С. Для того, щоб підігріти воду до належного рівня, тепловикам потрібно спалити на 30% більше газу, що в свою чергу може загрожувати нестачею блакитного палива у майбутньому. Адже для СТЕК так, як і для інших теплопостачальних організацій країни, постачальником газу НАК «Нафтогаз» встановлено ліміти на газ. Якщо підприємство вийде за встановлені рамки, НАК може обмежити постачання газу до рівня технологічного мінімуму для цілої області. Тепловики розуміють усю складність ситуації та пропонують альтернативний шлях вирішення проблеми», - кажуть на підприємстві.

 

Так СТЕК ініціює запровадження у Івано-Франківську спеціальної програми з переведення будинків з централізованого гарячого водопостачання на автономне.

 

«Ми пропонуємо розглянути можливість облаштування у будинках будинкових та квартирних бойлерів, - зазначає заступник директор СТЕК Сергій Мельник. – Це дозволить раз і назавжди вирішити проблему. У такому варіанті будуть задоволені всі – і споживач, що хоче мати гарячу воду цілодобово, і міська влада, що дбає про мешканців, і наша компанія, яка зараз, в силу технічних особливостей, може забезпечити споживачів гарячою водою тільки при низьких температурах навколишнього середовища».


24.10.2013 395 2
Коментарі (2)

lol 2013.10.24, 11:13
Розумно, і гаряча вода виходить дешевше.
Я 2013.10.24, 14:09
А інженери в СТЕК взагалі є?! Будь-які нагрівальні прилади (бойлери також) використовують значну потужність електроенергії - від 1 - 2 кВт на кожний бойлер. Тепер сумуйте загальне енергоспоживання сучасної квартири плюс енергію для бойлерів і множте на кількість квартир в будинку. І зпівставте з підведеною енергетиками до цього будинку загальною потужністю. В старих будинках і без бойлерів проводка і щитові регулярно "горять", а запобіжники вибивають, особливо зимою. То що робитимемо? Готуємось до пожеж? Виглядає. що СТЕК хоче просто примітивно зпихнути проблему з себе. В сучасних умовах виходом є комплексна реконструкція хоча б системи гарячого водопостачання, або й разом із системою опалення, яка потребує ще в рази більшої потужності. Комплекс передбачає встановлення будинкових чи попід'їздних теплопунктів з баком-акумулятором теплої води (від 500кг і більше!), сонячних колекторів, теплової помпи (адже тепер гріти газом воду влітку є маразмом), резервного прямого електричного нагрівача з підведенням достатньо потужного кабелю, непростої системи регуляції, автоматики і обліку, регулярних затрат на обслуговування і ремонти. А головне - домовленості між усіма співвласниками будинків та значних капіталовкладень. Тільки після цього можна досягти комфорту і суттєвого здешевлення тепловодопостачання. І лише за роки вкладені кошти окупляться, а ваше житло коштуватиме на ринку значно дорожче. Для багатоквартирних будинків такі капіталовкладення є вигіднішими ніж для одного котеджу чи квартири. Але спробуйте домовитись з сусідами...
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

542
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1930
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33318
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2951
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4998 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

325

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1094

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

698

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

917
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

192
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

500
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

580 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1054
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

899
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

990
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

765
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30138 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

784
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3764
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

422
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

459