В Івано-Франківську для представників ОТГ та публічних службовців проводять дводенний тренінг-семінар з розробки основних принципів просторового планування.
1 червня для представників об’єднаних територіальних громад та публічних службовців обласної та районних державних адміністрацій розпочався дводенний тренінг з питань розробки основних принципів просторового планування в ОТГ. Захід організований Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування.
Руслан Панасюк у вступному слові наголосив, що просторове планування нині є одним із невід’ємних атрибутів управлінської діяльності. Саме завдяки сучасним планам і програмам можливе ефективне використання ресурсів усіх видів і рівнів, забезпечення якості середовища проживання, збереження культурної спадщини, задоволення потреб громади тощо.
Заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський високо оцінив ініціативу ІФ ЦРМС провести семінар з питань просторового планування. На його переконання, це хороша нагода для представників ОТГ та державних службовців поспілкуватись, озвучити найбільш нагальні проблеми, а також знайти шляхи їх вирішення.
На семінарі було розглянуто цілий комплекс питань. Так, зокрема, керівник Управління містобудування та архітектури ОДА Микола Дорошенко розповів присутнім про містобудівну документацію, а начальник управління кадастру Головного управління Держгеокадастру в області Володимир Андрушків про порядок державної реєстрації земельних ділянок як складової системи ДЗК.
Завідувач сектору з роботи із дозвільними документами Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Павліна Бернадин акцентувала увагу на нових можливостях для ОТГ у контексті реформи у сфері архбудконтролю. Тетяна Криштоп, заступник директора державного підприємства «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД», розповіла про законодавчу базу просторового планування в ОТГ.
Своєю чергою, директор державного підприємства «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Олександр Чижевський сфокосувала увагу слухачів на нових проектних та технологічних рішеннях для ОТГ.
Поряд з тим порушувались й питання з практичного досвіду просторового планування та створення містобудівного кадастру в ОТГ; законодавчих вимогах і практичного досвіду створення картографічної основи для здійснення просторового планування; управління територіями й створення містобудівного кадастру в ОТГ.