У Франківську показали, як виглядатиме інтерактивний «Музей зброї» у Палаці Потоцьких (ФОТО)

У рамках проєкту «Назад до спільних коренів» (ROOTS) ROOTS - Back to our Common Roots що впроваджується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за співфінансування ЄС, в Івано-Франківську відбувся «Фестиваль культурного різноманіття».

У рамках фестивалю відбулися презентації візії Музею зброї в місті Івано-Франківську, яку представила очільниця проєктно-вишукувального відділу КП ПІК «Палац» Лариса Поліщук та онлайн-представлення візії Музею культурного різноманіття в місті Ботошані, яке є партнером проєкту, повідомляє пресслужба Палацу Потоцьких, пише Фіртка.

В Івано-Франківську під час реалізації проєкту будуть проведені роботи з облаштування музею зброї в одному з приміщень корпусу Ж на території Палацу Потоцьких. Музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями. Варто зауважити, що, окрім створення виставкових експонатів проєктом передбачено і проведення необхідних для цього ремонтно-реставраційних робіт та робіт з інженерного забезпечення музею.

Приміщення будівлі будуть розплановані під музейно-виставкову функцію з необхідними додатковими приміщеннями обслуговування (вхідна зона, рецепція з адміністрацією, гардероб, санвузли, універсальний експозиційний простір). Концепцією музею передбачено облаштування кожної інформаційної зони приміщень сучасною презентаційною технікою: у вхідній зоні будинку – сенсорна панель, проекційні відео; у зоні перед входом до основного музейного приміщення – інтерактивний віртуальний промоутер-гід, інтерактивне проекційне відео; у головній залі – мультимедійні вітрини, інтерактивна сенсорна панель, динамічні зображення, панорамні медіа, тощо.

Крім закупівлі обладнання й наповнення експозиції музею, Програмою передбачені кошти на виготовлення науково-проектної документації та, власне на ремонтно-реставраційні роботи та інженерне забезпечення. Станом на зараз визначено та погоджено із Програмою межі опрацювання, площі та об’єми Корпусу Ж, в яких розміщуватиметься інтерактивний «Музей зброї», що необхідно для розробки науково-проектної, технічної документації.

В процесі розробки науково-проектної документації на реставрацію з пристосуванням буде виконано детальні реставраційні обміри корпусу; додаткові наукові дослідження та забезпечено постійний науковий супровід на усіх етапах проведення реставраційно-ремонтних робіт; сформовано пакет рішень з забезпечення збереження та відновлення автентичних елементів будівлі, та ряд інших, передбачених реставраційними нормативами заходів.

Заплановано розведення інженерних мереж, облаштування санвузла, реставрацію підлог на задіяній площі, очищення та оновлення штукатурки на стінах та стелі, робота з реставрацією столярних виробів заповнення віконних та дверних отворів, тощо.

На вході в музейний простір буде облаштовано пандус, для безбар’єрного доступу маломобільних груп населення. Також буде завершено реставрацію автентичних вхідних дверей.

Крім музейно-виставкової функції, приміщення планується використовувати для різнопланових клубних та пізнавальних зустрічей з тематикою, що відповідає музейній.

Нагадаємо, у Франківську в палаці Потоцьких створять Музей зброї.


Читайте також:

Як в Івано-Франківську проходить перший Фестиваль-переберія міських культур «Межа» (ФОТО)

У Франківську відбувся фестиваль етнічної моди "КрайКА" (ФОТО)

Фотогалерея


20.11.2020 945
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1254
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2549
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2182
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6578 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

358

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1169

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1297

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

293
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

136
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

48
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

38
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

418
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1601