Пластуни Івано-Франківська провели ряд заходів приурочених 94 річниці з дня Бою під Крутами, що відбувся на одноіменній залізничній станції ще у 1918 році.
Заходи проходили в рамках щорічної молодіжної кампанії «Пам’ятай про Крути!».
З 16:00 по 17:00 на Вічевому майдані пластуни одягнувши однострої вояків-крутянців з макетами тогочасної зброї в руках фотографувалися зі всіма охочими перехожими. Останніх виявилось чимало, через що акція протривала дещо довше ніж планувалась.
Кожен міг одягнути на себе військову шанель і ставши біля кулемету зробити світлину на згадку. Таким чином, пластуни хотіли нагадати перехожим франківчанам про важливу дату в українській історії, пишуть паралелі.
Після цього, коли на вулиці почало темніти, члени Пласту виклали на центральному майдані з лампадок напис «Крути 1918».
Згодом, о 18:00 в арт-кафе «Мармуляда» пройшов акустичний концерт гурту «ФІОЛЕТ», що завітав аж з Волині до Івано-Франківська на запрошення пластунів.
Хлопці грали протягом півтора години виконавши як свої патріотичні так і ліричні пісні. Публіці припала до душі творчість музикантів, через що їх викликали на біс протягом трьох разів.
Цікавим є те, що лучани погодились виступати для прикарпатців без гонорару, адже всі зібрані кошти в скриньку під час концерту будуть спрямовані на виготовлення та встановлення першого в Україні пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг». Таку скульптуру заплановано відкрити на весні у Івано-Франківську до століття організації.
Як зазначив один з організаторів заходу, пластун Микола Данилів: «Щороку пластуни відзначають дату бою під Крутами. Весь час ми намагаємось вигадати нові та цікаві заходи, щоб ними заохочувати молодь до вивчення власної історії. Тому Пласт і далі буде продовжувати проводити такі патріотичні акції для франківчан».
А вже найближчої середи, 1 лютого пластуни зорганізують перегляд фільму «Імена в мармурі» для всіх охочих в актовому залі Прикарпатського Національного Унівкрситету ім. В. Стефаника. Початок заходу о 16:00.
ДОВІДКА:
«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.В Україні кількість пластунів складає 4500 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р.
Скаутський рух, до якого належить і український Пласт створений в Британії в 1907 році масоном полковником сером Робертом Стефенсоном Смітом Баден-Пауеллом. В даний час ця молодіжна організація налічує близько 40 мільйонів осіб в 217-ти країнах.
Читайте також:
Івано-Франківські пластуни збирають кошти на пам’ятник (фото)
Франківські таксисти отримали від пластунів Вифлеємський вогонь миру
Івано-франківські пластуни встановили лампадку з Вифлеємським полум’ям миру на Говерлі