Бюджет розвитку міста - це така частина загального бюджету, яка створюється з метою пожвавлення інвестиційного клімату, посилення інноваційного розвитку та розвитку ЕКОНОМІКИ.
Бюджет розвитку - формується за рахунок податків (чим краще працює Економіка, тим більше податкових і інших надходжень), а також, у випадку обґрунтованої необхідності, за рахунок запозичень.
Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту. Тобто, і у 2018році і у 2019році вся економіка міста генерує дохід 3 млрд грн.
В цей самий час дохід бюджету Львова, Вінниці і багатьох інших міст України росте мінімум 10-20% в рік.
У 2018 році Франківськ вже позичив 300млн.грн., роші, відповідно, пішли у бюджет розвитку. Гроші успішно потратили. Ефект для економіки міста – нажаль, нульовий. Хтось чув пояснення від влади, ЧОМУ?
У 2019 році офіційна влада намагається позичити вже 500млн.грн. http://bit.ly/2TQrGbt. Гроші також підуть у бюджет розвитку і також будуть потрачені.
Отже, за підсумком 2-х років сума боргу Франківська становитиме 800млн грн.
У мене запитання:
1. Чи є у офіційної влади міста чітке розуміння і оприлюднений бізнес-план, ЯК САМЕ і КОЛИ САМЕ всі ці шалені позики повинні пожвавити, посилити, розвинути Економіку міста та Інвестиційний клімат?
2. Чи є у офіційної влади міста розуміння, що якщо доходи міста не ростуть другий рік поспіль, то насправді МИ ВТРАЧАЄМО ДВІЧІ: перший раз, коли наші доходи знецінюються на суму інфляції (10% річних) і другий раз, коли ми безглуздо зичимо гроші під великі відсотки (19% річних)?
3. Чи є у офіційної влади розуміння і усвідомлення, що всі ці БОРГИ ТРЕБА БУДЕ ПОВЕРТАТИ? На що розрахунок? ЯК САМЕ і КОЛИ САМЕ зіскочимо з боргової голки? Будемо намагатись перепозичати? Будемо залазити глибше й глибше в борги?
Депутати міської ради, члени виконкому, франківці – вам цікаво почути обґрунтовану відповідь? Ми ж всі є поручителями по цих кредитах, і нам обов'язково треба буде з цим всім жити і ці кредити повертати.
Інструмент фінансової позики хороший і потужний інструмент, але ним потрібно користуватись мудро, фахово, обережно і з відчуттям відповідальності.
Місто звісно ж потрібно утримувати, ремонтувати і розбудовувати. Але виключно на умовах грамотної економічної доцільності. А популізм і корупція – це отрута, яка поволі, але впевнено і невпинно вбиває.
А коли чинна влада нищила підприємцям рекламу під захопливі вигуки містян, що тут не Шанхай якийсь, обкладала за це штрафами та пресувала - не подумали, що підприємці заберуться геть з цього міста і не будуть платити тут податки - ось і маєте в результаті "Не Шанхай".