На видання буклетів та бюлетенів, проведення соціологічних опитувань та КВН на тему роздільного збору сміття в Івано-Франківську потратять 90 тисяч євро.
Так міська влада реалізуватиме проект за програмою транскордонного співробітництва з Євросоюзом. Минулого тижня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати обговорювали міську “Програму охорони навколишнього середовища”. Начальник управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Богдан Білик мотивував необхідність прийняття такої програми тим, що без неї не буде можливості отримувати кошти для співфінансування природоохоронних заходів з відповідних державних та обласних програм. Над проектом програми довго не мучились - взяли за основу уже готовий минулорічний екологічний паспорт Івано-Франківська.
“Ми показали в програмі екологічні проблеми на території міста, - запевнив депутатів Богдан Білик. - Програма дозволить оперативніше концентрувати кошти, які є в різних фондах, державних бюджетах, на виконання програм в тих напрямках, які будуть передбачені цією програмою”.
Перейнявшись проблемою концентрації коштів, усі 36 міських депутати проголосували за прийняття програми, за якою тепер охоронятимуть навколишнє середовище в Івано-Франківську до 2015 року.
Щоправда, одностайному голосуванню передувало нетривале обговорення, під час якого “свободівська” більшість спробувала вивідати у Богдана Білика, звідки й куди тепер концентруються кошти, зокрема, в сфері поводження з твердими побутовими відходами. “Які перспективи роздільного збирання побутових відходів?” - ніби між іншим поцікавився у доповідача депутат Михайло Сеньків. Богдан Білик щиро розповів, що в даний час у місті діє програма транскордонного співробітництва з Європейським союзом (Угорщина-Словаччина-Україна-Румунія), за якою в Івано-Франківську проводяться різні пізнавальні заходи, а також має бути збудовано 200 нових контейнерних майданчиків для роздільного збору сміття, на яких буде встановлено 600 сміттєвих баків (про цей проект “ГК” уже згадував у статті “Гори сміття” в №35 (314) від 1 вересня цього року).
До речі, як недавно стало відомо, переможцем тендеру на будівництво майданчиків стало тисменицьке приватне виробничо-комерційне підприємство “Супутник”, яке взялося виконати цю роботу за 3,10 мільйона гривен.
“Яка сума в програмі, що реалізується спільно з ЄС, виділена на рекламну діяльність та просвітницьку роботу? - поставив ще одне навідне запитання “свободівець” Ярослав Дубас і, щоб спростити Богдану Білику складні підрахунки, додав: - У євро, будь ласка”. Як з’ясувалося, на агітацію передбачено витратити 15 відсотків усіх грантових коштів, тобто близько 90 тисяч євро. “Як ви їх освоюєте? Це 900 тисяч гривень”, - швиденько, хоч і трохи грубо, підрахував наполегливий Ярослав Дубас.
“Шляхом випуску щомісячних бюлетенів, буклетів, проведення соціологічних досліджень, виготовлення вивісок на кожен майданчик, інформаційних листків в кожну квартиру, купівлю пакетів для сортування ТВП, проведення конкурсів у школах, КВН…” - Богдан Білик готовий був продовжити перелік, але задоволений такою відповіддю депутат уже відійшов від мікрофона.