У Франківську мешканці одного з будинків скаржаться на викиди з місцевого монастиря (ФОТО/ВІДЕО)

Жителі будинку №46, що на вулиці Івасюка в Івано-Франківську, скаржаться на їдкий дим, що йде з комина монастиря, який розташований поблизу.

У четвер, 10 грудня, люди ініціювали зустріч із настоятелем храму, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Людмила Безусова-Попович живе у сусідньому із монастирем будинку. Каже, що через дим не може провітрити квартиру. За її словами, така ситуація у мікрорайоні вже не перший рік. Найбільше, каже, це дошкуляє взимку, коли монастир починає опалювати свої приміщення.

"Дуже близько розташовані їхні димарі до наших будинків. Вони Т-подібної забудови і при певній температурі, напрямках вітру і відповідного атмосферному тиску в нас цей дим зависає у дворі. Дихаємо цим, душимося. Деколи вночі прокидаєшся від того, що думаєш, що десь пожежа. Це дуже шкідливо, кашляємо всі", - пояснює жінка.

Жителі вулиці Івасюка у Франківську скаржаться на викиди з місцевого монастиря

Олександр Касапчук також живе на Івасюка в будинку №46. Чоловік – один із тих, хто прийшов на зустріч з настоятелем монастиря.

"У мене знайомі бігають на стадіоні, то кажуть, що відчувають запах. Зранку дитина встає і каже, що це таке пахне. Просто пахне димом. Одяг на балконі також пахне димом. Це не є нормально. Церква має дослуховуватися до інших жителів і прийняти якесь рішення. Можливо, все-таки треба поміняти систему опалення, можливо, - на газ перейти", - повідомив чоловік.

Настоятель храму Андрій Цікало під час зустрічі сказав, що закон в монастирі не порушують. Опалюють тут, за його словами, лише дровами.

"У нас газові несправні (котли - ред.). Ми не можемо їх включити фізично, бо вони вийшли з ладу. Поставте газові котли нам і допомагайте з оплатою за газ. Питань немає, - каже настоятель. - Церква живе з пожертв. Разом з парафіянами розпоряджаємося і робимо ті чи інші речі. І зараз викидати гроші чи шукати гроші невідомо звідки ми не можемо, бо зараз їх ніхто не дасть".

Прихожанин монастиря святого Йосипа Юрій Іваночко зазначає, що претензії мешканців будинку щодо того, що дим потрапляє їм в квартири, є незрозумілими.

"Це просто неможливо, нереально, бо визначити, куди дує вітер, не може ніхто. І в пана Андрія не може бути така особлива квартира чи в цієї пані Людмили, якій дує 365 днів. Це неможливо, бо вітер або є, або немає, або в іншу сторону дує", - уточнив він.

Дійти згоди люди не змогли. Жителі вирішили, що напишуть листа до міської ради, прокуратури та Уповноваженого з прав людини.

Представник Держпродспоживслужби Віталій Фіглевський інформує, що в цій ситуації людям потрібно звернутися до балансоутримувача. Якщо дві сторони не можуть домовитися, то радить звернутися до інших інстанцій.

"Ми рекомендуємо звернутися, насамперед, до органів місцевого самоврядування, які уповноважені створити робочу міжвідомчу комісію. Вона має провести незалежний інструментально-лабораторний контроль якості атмосферного повітря. До комісії можуть бути включені представники територіальних міністерств екології, природних ресурсів. Також можуть бути включені представники надзвичайних служб, охорони здоров’я, представники громадськості і об’єкт, який в цьому задіяний", - розповів чоловік.


Читайте також: 

За забруднення середовища Прикарпаття підприємства сплатили понад 275 мільйонів гривень податку


12.12.2020 2304
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

78
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2871
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21027
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2123

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

106
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

113
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

734
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

779 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805