У Франківську мешканці багатоповерхівки незадоволені встановленням домофону без їх дозволу (ФОТО/ВІДЕО)

Мешканці однієї з багатоповерхівок Івано-Франківська скаржаться на встановлення домофону в під’їзді без їхньої згоди. Зараз людям надходять платіжки щодо встановлення та обслуговування домофону, хоча домофонної системи в їхніх квартирах немає.

У міському управлінні житлової політики кажуть, що такі випадки часто трапляються в багатоповерхівках міста, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Хто міг погодитися на цей "геморой"? Я не знаю, хто", - так мешканець будинку на вулиці Українська, 8 розповідає про встановлення домофону в під’їзді.

Чоловік каже, що своєї згоди не давав, адже домофон приносить йому багато незручностей. Зокрема, розповідає, що його дружина хвора і з ліжка встати не може. Тому, коли приїжджає швидка допомога, доводиться спускатися вниз та відчиняти лікарям двері.

"Коли приїжджає швидка, мені треба йти, а я рік тому зламав стегно і ледве сам ходжу. І тут живуть переважно пенсіонери", - говорить мешканець будинку Микола Нівалов.

Ще одна мешканка Наталія Біланів розповідає, що домофон у під’їзді встановили у жовтні 2020-го року. На його встановлення жінка теж не давала ні усної, ні письмової згоди, тому не розуміє, чому повинна оплачувати квитанції, які надсилає підприємство, що поставило домофон. Спочатку прийшла платіжка за встановлення обладнання в під’їзді, а потім почали надходити інші квитанції - зокрема, щодо абонентської плати.

"Чого мене зобов’язують оплачувати за когось, хто хотів ставити домофон? Я бажання не виявила, тому що мені достатньо кодового замочка", - каже Наталія Біланів.

Для того, щоб з’ясувати, чому приходять ці квитанції, жінка звернулася до ТОВ "Домофонсервіс - Захід" - підприємства, яке встановлювало домофон.

За словами Наталії Біланів, їй прийшла відповідь, що вона теж входить до більшості.

"За згодою більшості мешканців під’їзду, включаючи й вашу квартиру". А я згоди не давала, значить вони нас обманюють", - говорить жінка.

У відповіді на звернення жінки підприємство повідомило, що встановило домофон на підставі колективного договору. Вчора (10 лютого, - ред.) працівники підприємства договір показати відмовилися. Натомість запропонували жінці підписати новий. Спілкуватися з кореспондентами Суспільного в "Домофонсервіс - Захід" також відмовилися.

Начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко розповідає, що колективний договір не можуть підписати зі всіма мешканцями будинку.

"Колективний підписується з однією особою або юридичною, або уповноваженою. Якщо він підписується мешканцями кожної квартири, то це не колективний договір, а індивідуальний", - сказав Геннадій Пономаренко.

Юрист Василь Масюк зазначає, що рішення про встановлення домофону повинні ухвалити співвласники будинку. Для цього вони мають провести збори та голосування. Аби домофон таки встановили, потрібно 75 % голосів власників квартир з усього під'їзду. Дозвіл повинен бути письмовим. Якщо його немає, або деякі мешканці вважають, що домофон - це перешкода в користуванні їхнім майном, вони можуть звернутися до суду.

"Громадянин, який вважає, що його права порушені таким чином, подає позов про усунення перешкод у користуванні цим майном і відшкодування шкоди, завданої як прямої - тобто щось пошкодили - так і моральної. Більше того, я подивився рішення судів, що вони присуджують, ухвалюють рішення", - зазначає Василь Мисюк.

У департаменті комунальної політики розповідають, що такі випадки в місті стаються регулярно, тому закликають жителів уважно читати договори, які вони підписують з підприємствами.


Читайте також:

Мешканців однієї з франківських багатоповерхівок залишили на три дні без газу (ФОТО/ВІДЕО)

У франківській багатоповерхівці більше року не можуть провести електроенергію (ФОТО/ВІДЕО)

Без права власності: як франківці живуть у будинку, який не можуть здати 6 років (ФОТО/ВІДЕО)


11.02.2021 1701 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2021.02.12, 10:29

"Обслуговування домофонів" - це рекет і здирництво. Скільки раз виїждають і які послуги надають? Ви їх колись бачили як інші служби?

Чи можна без них? Без так званого обслуговування все працює у домофоні. Встановила фірма  - і працює. Поламалось - викликати будь якого майстра з паяльником він відремонтує, там нічому ламатись. Можна і самому.

Щодо заборони підключатись до домофону своїм пристроєм звязку і відкривання - то може людині свій домофон другий до цього встановити? Так до абсурду дійти можна.

Шкода в Україні не працює правова система, яка має розібратись і з монополією і з змушенням до послуги і з обмеженням доступу до житла.

Памятник меру, який вирішить проблему здирництва "домофонщиків" в стилі Зеленського з путінськими каналами.

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

189
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1532 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2618
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998