У Франківську львівська художниця Олена Смага презентувала картини, що світяться (фото)

 

 

У галереї «Арт на Мур», що у фортечній галереї «Бастіон» відкрилася незвична, особлива та щира виставка сучасного сакрального живопису від львівської художниці Олени Смаги – «Immanuel».

 

Художниця давно працює в релігійній тематиці. Її цікавить, яким чином у сучасному світі можна актуалізувати християнство, тобто актуалізувати ікону, аби вона була зрозуміла у сучасному контексті, інформує Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Також Олена Смага є реставратором у Львівському національному музеї, де працює з українськими іконами. Художниця глибока та віруюча людина, тому їй важливо показати сучасну віру сучасної людини.

 

На відкритті виставки Олена Смага надзвичайно емоційно розповідала про кожну свою роботу. Щиро та безпосередньо водила від картини до картини, розповідала про ідею.

 

За словами її словами, кожна картина є переосмисленням образу Ісуса Христа. Він – Світло, Любов, Слово…

 

«Проект «Immanuel» в перекладі означає – «з нами Бог», – пояснює художниця. – Тобто я показую різні прояви присутності Бога з нами. Коли починаю малювати все прошу: «Боже поможи мені бути собою, поможи бути з тобою».

 

Цікаво, що до візуальної частини проекту додалась ще й поезія. Твори мисткині випадково побачив отець Дені Кардіно з релігійної організації «Дім серця», яка опікується знедоленими, а ще співпрацюють з художниками.

 

Картини справили на французького священика надзвичайне враження та надихнули на поезію. Отець Дені створив окремий цикл поезій, де кожен вірш присвячений певній картині. Відвідувачі виставки можуть прочитати ці вірші у перекладі від Миколи Чучмана.

 

Також цікаво, що кожна картина художниці сама по собі читається окремо. На роботі можна побачити вишкрябані слова зі Святого Письма, якісь послання. Саме вишкрябування є основою її авторського стилю.

 

За словами мистецтвознавця та подруги художниці Марії Цимбалісти, роботи Смаги – це свого роду сучасна ікона, в якій все таки дотримано традицію іконопису.

 

«Оленині роботи виконані на дошці, також є левкас, який використовували і в середньовічній іконі, збережена символіка кольорів, – розповідає Марія Цимбаліста. – Як придивимось – збережена іконографіка. Вважається, що сучасне мистецтво – це мистецтво проблем, питання. Люди не хочуть простих відповідей. От, Олена й вирішила дати таку непросту відповідь в сакральному мистецтві».

 

Відомий франківський художник Мирослав Яремак відзначив сміливий авторський стиль художниці.

 

«Виставка є розумною та дуже індивідуальною, – говорить він. – Розумною у тому плані, що Бог – це Слово і воно тут присутнє. Воно прийшло до нас з Франції. Тішуся, що Олена Смага знову у Франківську, що галерея «Арт на Мур» працює з добрим мистецтвом».

 

А художник Ярема Стецик, якому також близька релігійна тематика, зізнався, що роботи львів’янки побачив в Інтернеті й спершу подумав, що це добрий експеримент когось із закордонних колег.

 

«Потім додивився й впізнав кілька букв кирилиці, – говорить Стецик. – У Франківську дуже мало людей, які експериментують з Божим відображенням, у доброму сенсі. Є з негативом або з плагіатом, а тут в цих роботах є той корінь».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


24.06.2016 1878 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2704
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20836
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2307
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

583

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

751

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1358
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

670
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

648
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774