У п'ятницю, 28 травня, в Україні відбулося ЗНО з математики.
Фіртка поцікавилася у директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Богдана Томенчука, як ЗНО минуло в Івано-Франківській області.
За словами Богдана Томенчука, порушень щодо проходження тестування не зафіксували, але зареєстровано низьку явку під час ЗНО з математики рівня стандарту.
"Явка така, як могла бути в умовах коронавірусної пандемії й в тих умовах, коли Верховна Рада запізно прийняла закон, котрим передбачила не обов'язкову участь у тестуванні з математики.", - повідомив директор.
Зокрема, на проходження тестування зареєструвався 3 701 учасник, однак кількість осіб, які взяли участь становила тільки 313 осіб.
Якщо ж взяти до уваги Івано-Франківську, Закарпатську, Тернопільську та Чернівецьку області, то загалом зареєструвалося 12 995 людей, а взяло участь у самому ЗНО всього 1 269 осіб.
Варто додати, що така низька явка учасників внаслідок того, що Верховна Рада прийняла законопроєкт, який звільнив учнів 11 класів від обов'язкової державної підсумкової атестації (ДПА). Школярі, які завершують повну загальну середню освіту (тобто 11 клас), могли обирати вид оцінювання їхніх результатів навчання: шляхом річного оцінювання, державної підсумкової атестації (ДПА) або ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Тобто, якщо випускника задовільняли річні оцінки, він міг не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планував вступати до університету, де була потрібна математика, то він мав складати ДПА, зокрема у формі ЗНО.
Цей закон прийнятий близько місяця тому й за нього проголосували 298 народних депутатів.
"В цій державі не існує персональної відповідальності, превалює колективна безвідповідальність. Ніхто не запитає Верховну Раду чого вона приймала такий закон. Енну кількість грошей викинуто в болото. На математику стандарт явка десь 8-10%, а не 80%. Це означає що 90% місць були порожніми, а на кожне з цих місць були надруковані зошити, залучені люди, які мали організовувати цей процес тестування. Тобто реально ми потопталися по народних грошах.", - зауважив Богдан Томенчук.
На запитання журналіста, чи варто впровадити незалежне оцінювання з математики, як обов'язкове, то директор регіонального центру оцінювання якості освіти відповів, що ні.
"Як колишній вчитель математики я глибоко переконаний - це абсолютно зайвий крок. Якщо видача документа про освіту не залежить від того пройшов, чи не пройшов конкретний здобувач освіти тестування з математики, то в такому випадку марна трата часу й грошей."
Нагадаємо, цього року в Івано-Франківську на ЗНО зареєструвалась рекордна кількість учасників за весь час проведення оцінювання.
Читайте також:
ЗНО 2021: які предмети найбільш популярні серед прикарпатців